Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehetne tenni, hogy ne...

Mit lehetne tenni, hogy ne ázzak át? 12/L

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy mikor menstruálok, hiába rakok be betétet, úgy folyik a vérem (nem csak alvás közben), hogy betéten kívülre is mindig kifolyik... Minden egyes éjszaka véres lesz a lepedőm, már félek az éjszakáktól, a nadrágom is minden nap olyan lesz, pedig 2-3 óránként cserélek. (éjszakaival is átázok) Mit tegyek?

12/L Köszi!



2012. ápr. 24. 15:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. ápr. 24. 15:57
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Húzz olyan bugyit, ami szorosan rásimul az alhasadra is, és odanyomja a betét végét. Ha laza a bugyid, akkor könnyen kifolyhat a végénél, mert nem ér hozzád.
2012. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
ha lefolyik a vér azt jelenti, hogy nem jó nedszivóképességgel rendelkezik a betét. próbálj ki más márkát. általában ezek az éjsdzakai betéteknek nagyobb a nedszivó ereje, olyanokkal is probálkozhatsz
2012. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Tampon+betét+ dupla, szoros bugyi. Én így szoktam átvészelni a második és a harmadik napokat. (Nekem akkor van a legtöbb). Érdemes lenni anyukádat megkérni, hogy vigyen el nőgyógyászhoz, nem ártana egy kivizsgálás. Lehet, hogy genetikus, de ilyen idős korban nem szokott ilyen erős vérzés lenni. Ha pedig anyukád is hasonló gondokkal küzd, akkor pláne meg tudod vele beszélni. nyugi, ez egy természetes dolog! :D
2012. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
30%
12 évesen ne használjon tampont!
2012. ápr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%
Vastagabb betétet használj és szorosabb, de még kényelmes bugyit.
2012. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha hátra folyik ki tedd egy kicsit hátrébb. Nappalra is használj éjszakait nyugodtan, ha túl sok. A szoros bugyi szintén jó ötlet és a két bugyi. Sőt ha nagyon tűrhetetlen a helyzet 2 bugyi-2 betét (mindegyikbe egy-egy). Ehhez a "trükkhöz" szerencsére csak egyszer kellett folyamodnom.

20/L

2012. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tegyél be elcsúsztatva egymásra két betétet. Ha alszol egészen vagy majdnem a bugyit hátsó tetejéig érjen el, mert fekvéskor még inkább lefele megy, napközben meg, ameddig tapasztalatból tudod, hogy elmegy a folt. Ha esetleg az egyik betétre nem ment túl sok vér, akkor elég a másikat cserélni. Nekem ez vált be valamelyest.
2012. ápr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor általában francia bugyit szoktam hordani, mert az jó szoros. Egyszer volt az, hogy rendes bugyi+betét -ben aludtam, és reggelre a lepedő olyan lett. Vegyél nagy szívóképességű betétet, és szoros bugyit, vagy akár francia bugyit, ahogyan én teszem. Bár nem hiszem, hogy az éjszakainál kapsz nagyobbat. És tényleg ha nem akarsz tamponozni, akkor rakj a betétre vattát, akár zsepibe csomagolva, és így biztosan nem ázol át.
2012. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!