Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most kezdtem el szedni a...

Most kezdtem el szedni a fogamzásgátlót. Most vettem be nem rég a hatodik bogyót. De eddig az összes után egy fél órával szédültem, és hányinger jött rám. Fel kéne iratni másikat?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat!

2012. máj. 9. 12:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egy hónapot érdemes kivárni, ha elviselhető a dolog. Ha utána sem szűnik, akkor mindenképp.
2012. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Annyira nem vészes, csak mégis, néha mondjuk felállok, és teljesen megszédülök...vagy amikor fekszem, és érzem hogy forog velem a világ. Meg kicsit hányingerem szokott lenni.
2012. máj. 9. 12:33
 3/18 anonim ***** válasza:
Az ilyen mellékhatások ált. átmenetiek, azért javasoltam, hogy várd ki az egy hónapot.
2012. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Rendben van! :)

Köszönöm szépen a választ!

2012. máj. 9. 12:36
 5/18 anonim ***** válasza:

Én a helyedben felhívnám a nőgyógyászt, vagy visszamennék hozzá azonnal.

A gyógyszer felírása előtt csináltak laborvizsgálatot (vérvétel)?

2012. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én abszolút nem javaslom, hogy várd meg az egy hónapot. Feltétlenül menj vissza, és beszéld meg az orvosoddal, valószínű felír valami mást, lehet hogy ez a gyógyszer nem is fejti ki megfelelően a hatását Nálad. Ennyi kockázatot nem engedhetsz meg, ha nem szeretnél babát.

2012. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Jaj, nehogy már visszamenj dokihoz 6. szem után. Hazaküld, hogy ez mellékhatás és várd ki a 3 hónapot, ha utána is van, akkor van baj.
2012. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Mióta használod a gyógyszert nem is védekeztek?
2012. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es!


Jól megválasztott tablettánál minimális mellékhatás jelentkezik.

Igaz, hogy a legtöbb tablettánál a szédülés és a hányinger gyakori mellékhatásként van feltüntetve, mégse jelentkezik a tablettát szedő nők 90 %-nál.

Gyakori mellékhatások fogalma gyógyszereknél 1 és 10 százalék között.


Szerintem nem érdemes figyelmen kívül hagyni ezt a tünetet, főleg, mert gyógyszerváltással esetleg teljesen elkerülhető. Illetve ahogy a kérdező leírta, nekem nem tűnik csekély tünetnek.


+

Előfordulhat, hogy vérnyomásproblémát jelez, amit végképp nem szabad figyelmen kívül hagyni.


Javaslatom:


Megmérték a vérnyomásodat, mielőtt felírták a tablettát?

Kikérdeztek rendesen a te és a családod kórtörténetéről?

Előfordul magas vérnyomás a családban?

Végeztek laborvizsgálatot?


- Ha nem, sipirc vissza az orvoshoz, ha jót akarsz magadnak.


- Ha mindent ellenőriztek, és mindent rendben találtak, akkor esetleg kísérletezhetsz tovább, de ha hosszú távon se múlik, az nem normális. Érdemes a levél végére érve újat kérni.

2012. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz:D
2012. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!