Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves lány vagyok, fogamzásg...

20 éves lány vagyok, fogamzásgátlót szedek de szerintem terhes vagyok! Hányinger reggel, este, mellfeszülés. Terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Érzékenység...Még nem jött meg.Ha terhes vagyok ti az én helyemben megtartanátok?Holnap csinálok tesztet!Előre is köszi!
2008. szept. 12. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

lehet hogy a fogamzásgátló mellékhatásai.

tesztet akkor csinálj amikor meg kéne jönnie, előbb úgysem mutatna jó eredményt.

2008. szept. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem akarlak megijeszteni,de én fogamzásgátló mellet lettem terhes.

Most van egy gyönyörű és makk egészséges 27 hónapos kisfiam.

2008. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 20 éves lány! Néhány drogériában lehet kapni olyan tesztet, ami már a menstruáció esedékessége előtt 4 nappal megmutatja a terheséget. Gondolom, ilyenkor már minden nap számít!
2008. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk a helyedben, így nem tudhatjuk, hogy megtarthatod-e a kicsit. Ha lehetőséged van rá,mindenképpen. De még nagyon fiatal vagy, alaposan fontold meg, mielőtt döntessz!
2008. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megeshet, hogy terhes vagy. A biztonság kedvéért most ne szedd tovább a gyógyszert, aztán ha kiderül, hogy mégsem lettél terhes, akkor szedd tovább. Hát, hogy a helyedben mit csinálnék, azt nem tudom, mert nem ismerem a körülményeidet. De megmondom, én mit csináltam. 19 évesen teherbe estem, úgy döntöttem, megtartom a babámat. A terhességem alatt kiderült, hogy az apukát rettentően félreismertem, elkezdett verni, megalázni, korlátozni. 20 évesen szültem, de akkor már nem voltunk együtt. Most itt vagyok 21 évesen egy egy éves gyerekkel, egy fél szobában lakunk az anyámnál, mit ne mondjak, nem egy leányálom az, ahogy élünk. De imádom a fiam és boldog vagyok, hogy édesanya lehetek. Nemsokára el is tudunk költözni, igaz, albérletbe. Hogy mikor lesz nekem saját lakásom... hát nem tudom. Én mostmár nem tudom elítélni se azt, aki fiatalon szül, és megtartja a babáját, még ha a körülményei nem ideálisak, sem azt, aki nem tartja meg, mert nincs kész a feladatra. Neked kell tudni, hogy tudod-e a maximumot nyújtani (nem igazán az anyagiakra gondolok).
2008. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én januárban töltöm a 20-at,és e hónap 22.-ére vagyok kiírva a drágámmal.MEgtartottuk a párommal,és eszünk ágában sem volt elvetetni.LEhet sokan elítélnek amiatt,hogy fiatal vagyok,de nem érdekel.A világ legcsodálatosabb dolga történik velem,és én büszke vagyok rá!A párommal már 4 éve vagyunk együtt.Igaz saját lakásunk még nincs,de szerencsére édesanyámék mindenben támogatnak minket.Itt lakhatunk nálunk,ameddig össze nem tudjuk szedni magunkat,és mindent megtesznek,hogy tudjunk félretenni,és tényleg a picinek tudjunk élni.A párom is rettentően oda van már most a kislányunkért,és szerencsére fel vagyunk hozzá nőve.Tudjuk,hogy nem lesz egyszerű,de meg fogunk vele bírkózni.Ő csak ránk számíthat,ő a mi kicsikénk.És mindent elő fogunk neki teremteni,hogy a legjobbat kapja.Ő nem kérte az életet,mi adtuk neki,és nem tehet semmiről,csak élni akar,mi pedig mindent megteszünk,hogy könnyű legyen neki.

A párom annyi idős mint én.Szerencsére nagyon jó munkahelye van,és doreggeltől estig dolgozik,hogy megtudjon nekünk teremteni mindent.Nagyon szertjük egymást,és én azt tudom csak tanácsolni,hogy ha kiderül,hogy babád lesz,ne vetesd el.Biztos lesz aki melletted áll,és támogat téged,és egy kisgyermek a világ legcsodálatosabb ajándéka.És ha elveteted,akkor még szegény csak esélyt sem kaphatott az élettől,és az édesanyjától.És gondolj csak bele,ha tabletta mellett estél teherbe,mennyire akarhat téged anyukájának a kicsi.

Ja és csak még annyit,hogy az én szüleimtől rettentően féltem,mert ők elég régimódi gondolkodásúak ilyen téren,főleg édesapám.Csak három hónaposan mondtam meg neki.Jobban mondva rájött.Először elég pipa volt,ami érthető is,aztán meglátta az ultrahang képet,és akkor tuddatosult benne,hogy kisunokája lesz,és még meg sem született,ő mégis oda van érte,és bármire képes lenne miatta,pedig tényleg nagyon szigorú szülő,de ebből is látszik,hogy egy kisbaba a családban mikre képes.Édesanyám is rettentő büszke már most rá,és mindenhol dicsekszik vele.Úgyhogy gondold végig,mielőtt esetleg az abortusz mellett döntenél.Egy kisbaba soha nem teher,hanem a világ legdrágább ajándéka.

Minden jót!

2008. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Várd meg a teszt eredményét, aztán ráérsz gondolkodni, hogy mi legyen.
2008. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is fogamzásgátló szedése közbe estem teherbe, pontosabban kihagytam egyszer 3 szemet és tessék, aztán megjött a mensim és baba lett belőle. Jól megkavartam a hormonjaimat egyszóval.:)

Szerintem is ráérsz akkor gondolkodni mit csinálj ha már megvan a teszt eredménye.

De én megtartanám a helyedbe ha pozitív lesz a teszt és lehetőséged van rá.

Én 22 vagyok most, és én is elgondolkodtam mit csináljak mert úgy éreztem nem vagyok kész még egy gyereket felnevelni, de aztán végülis a párommal megbeszéltük hogy tartsuk meg hiszen lehet majd hogy amikor meg nagyon szeretnénk nem jön majd össze. Rengeteg ilyen példa van körülöttünk, hogy tervezik és egyszerűen nem akar összejönni a baba, meg azért sem mert pl elvetette egy korábbi gyerekét a csaj vagy hasonlók. Ezt a doki is mondta nekem egyébként hogy rám bízza a döntést, de azt ne felejtsem el hogy ha esetleg most elvetetem akkor utána nekem bármi bajom lehet, és utána soha nem bocsátanám meg magamnak a dolgot meg hát ez nem egy olyan dolog amire alszik 2 napot az ember és hipp-hopp elfelejti!

Meg hát az is a baba mellett szólt hogy mindketten már dolgozunk, ő 26 éves, szeretjük egymást és egyébként is szerelmünk gyümölcse lesz.:) És egy baba születésénél a világon jobb dolog nem történhet! Így hát már a 30.hétben tartunk és nagyon várjuk már a Picúrt.:) És egyáltalán nem bántam meg hogy megtartottuk, sőt! Tudom ha akkor úgy döntöttem volna hogy nem kell most nagyon szomorú lennék, így pedig a világ egyik legboldogabb feleségének mondhatom magam! Merthogy időközbe össze is házasodtunk!:)

De ez csak a mi példánk volt.:)

Azt mondom, majd mérlegeld a helyzetet, a pároddal beszéld meg és közös döntést hozzatok! Sok sikert!

2008. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az egyik ismerősöm is gyógyszer mellett lett terhes, és most 4 hónapos a kisfia, egészséges és gyönyörű. Ha megvannak a feltételek hogy fel tudjad/játok nevelni a picit és egészséges, akkor szerintem tartsátok meg! Egy baba nem azt jelenti hogy innentől nem lehet semmi szórakozás (persze nem a legelején), mert ha már nagyobb, ott lesznek a nagyszülők akik szívesen vigyáznak rá néha-néha 1-2 estére. Én is sokat voltam a nagyszüleimnél 24 éve és imádtam! Persze sok felelősséggel is jár! Mindenképp beszéld meg a pároddal!

Remélem jól döntesz! Sok boldogságot!

2008. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Egyébként augusztusban lettem menyasszony,4 éve vagyunk együtt a vőlegényemmel.Ő kitartana mellettem sőt ő akarná is ha esetleg baba van a dologban,de szerintem még fiatal vagyok.2010re tervezzük az esküvőt:)
2008. szept. 13. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!