Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bor vs. Menstruáció? Mi az...

Bor vs. Menstruáció? Mi az igazság?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy ha valaki menstruáció előtt vagy közben vörös bort iszik hamarabb megjön vagy jobban jön a vérzése, de olyat is hallottam, hogy később jön meg tőle vagy hamarabb elmúlik! :S Nah, most melyik az igazság?
2012. máj. 12. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A vörös bort szokták ajánlani, mert magas a vas tartalma (hajóltudom ezért) és segít a vérképzésben.


Az alkohol, okozhat vérbőséget, de azt inkább csak helyileg... emésztő szerrendszerben vagy ha a bőrődre kerül. Nem tudom hogy miköze lenne a genitáliákhoz.

Talán ha éppen meg van az alkohol erősítheti a vérzést. Vagy azért erősödik vagy azért jön meg előbb/utóbb, mert amúgy is bulizáskor sokat mozog az ember, sok inger éri. A vérzést a mozgás mimndig erősíti. Ez viszont már lehet ok arra amiket felsoroltál. Viszont egyéni hogy ki hogy reagál rá.

2012. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
Ahhoz, hogy a vörösbor bármiféle vérképzőrendszeri hatást kiváltson, több litert kellene belőle fogyasztani... A mértékletes fogyasztásának nincs ilyen hatása. Ha mellé nagy mennyiségű céklát/céklalevet, paradicsomot, piros gyümölcsöket fogyaszt valaki, akkor talán...
2012. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

én pont most jártam úgy, hogy szombaton vége lett volna a menstruációmnak (5.napom voltam) este ittam fél pohár vörösbort, mivel az alacsony vérnyomásom miatt közben ajánlott. Vasárnap erősebben véreztem, de nem tudtam, hogy miért..hát hétfő este is ittam egy fél pohárral, ma szerda van és ismét bajos vagyok (bár nagyon gyengén)

:/

2013. febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én meg úgy vagyok,hogy bármennyire is megvan,és iszok akkor addig elmúlik,vagyis nem jön, de másnap pedig igen,ha még menstruáció közben van ez
2013. febr. 16. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!