Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candidám van, ha a fogalmzásgá...

Candidám van, ha a fogalmzásgátló az oka és abbahagyom, az óvszeren kívül mit használhatnék még ami nem hozná ki?

Figyelt kérdés

Yasminellet szedek már több mint fél éve. Az utóbbi 4 hónapban havonta, mindig a ciklus közepén előjött a hüvelygomba. Az elsőt egy nagyon erős antibiotikum kezelés hozta ki, de azóta nem múlik. Már tényleg mindent megtettem a gyógyulás érdekében amit csak lehet.


- Candida diétán vagyok (a szigorú szakaszát már 2 hónapja tartom) sosem bűnöztem benne

- grapefruit cseppeket szedek

- lecseréltem a bugyiaimat hagyományos fazonú pamut bugyikra

- a törölközőimet és a bugyikat mindig főzőmosással mosom és vasalom is őket

- állandó partnerem van, aki szintén volt kezelve

- probiotikumot szedek a bélflóra helyreállítására

- fokhagyma kapszulát mindennap, mert az csíraölő

- nem használok intim mosakodót meg semmi ilyesmit

- soha nem ülök rá idegen wc-re

- a sok kezelés után, mindig visszaállítottam a hüvelyflórámat, illetve igyekeztem, most pl gynophylus hüvelykapszulával de miközben használtam, már aközben visszajött a fertőzés


Már tényleg csak a fogamzásgátlóra tudok gyanakodni. Viszont ha azt leteszem, akkor mi az a védekezés mód az óvszeren kívül ami nem hozná el ezt a fertőzést? Az óvszerben nem bízom.

Valamint ha abbahagyom a fogamzásgátlót, akkor a következő hónapban már nem fog visszajönni a probléma? Van akinek ez segített?


21L



2012. máj. 14. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért nem bízol az óvszerben? A tabletta mellett a legbiztonságosabb olyan védekezési módszer, ami fiataloknak (nem szült nőknek) is megfelelő.

Ha normálisan használod, nincs vele gond.


Ha mindenképp alternatíva kell:

spermicid és megszakítás együtt vagy pesszárium és megszakítás együtt.

Külön egyiket se ajánlom. De nem gondolnám, hogy ezek az óvszernél nagyobb biztonságot nyújtanak, kb. ugyanannyit.

Óvszernél legalább látod ha gond van.

2012. máj. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért nem bízom az óvszerben, mert a mostani párom ha fáradt, szeretkezés közben néha elpuhul. Persze nem amikor bennem van, de egy pózváltásnál könnyen megesik. Ez nála azért van mert fáradt, tehát reggel pl sosincs ilyen gond.

Viszont esténként általában és az óvszerben ha elpuhul akkor mégis mit tudnánk csinálni? Ilyenkor általában a számmal segítek rá neki, de óvszerben nem lenne hatásos.

2012. máj. 14. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ilyen helyzetben a többi megoldással is cseszheted, már elnézést a kifejezésért. Azért a spermicid nem hiszem, hogy túl kellemes ízű.

Más ötletem nem igazán van. Ha annyira fáradt, miért szexeltek? Miért nem akkor szexeltek, mikor kipihent?:D vagy olyan sosincs? Mondjuk reggeli szex?:P

2012. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert sajnos nem együtt lakunk hanem külön-külön a szüleinkkel és ritkán tudunk együtt aludni. És azért szexelünk mert kívánjuk. Az elején neki sincs vele gondja csak közben jelenik meg.
2012. máj. 14. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor ne nyújtsátok el annyira. Egyébként óvszerben is lehet orál.

A biztonságos megoldásokat fent leírtam. De mivel mind a kettő csak spermiciddel együtt megbízható, így az ugyanúgy nem jó, mint a gumi.

Esetleg pesszárium és megszakítás.


A többi módszer vagy nem alkalmazható, mert még nem szültél, vagy hormonos, ami ugyanúgy szétcseszi a hüvelyflórád, vagy nem megbízható.

2012. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amióta nem szedem a fogamzásgátlót, sokkal ritkábban van gombám. Évente ha egyszer vagy még ritkábban, s csak ha legyengülök. Míg szedtem, nekem is szinte havonta előjött.


Viszont a nem jól megválasztott óvszer is előhozhatja a gombát, ha annyira érzékeny vagy (nekem csak a váltás utáni első időkben okozott problémát).

A spermicides óvszereket ilyenkor kerülni kell, mivel sokkal jobban felborítják a hüvelyflórát.


Van a dr. Müllernek egy teafás óvszere, azt kifejezetten ilyen esetekre ajánlják. Gomba ellen megelőzésre.

Pesten sok helyen kapni, én még nem próbáltam, mert itt helyben nem kapni.

[link]


A teafaolajat önmagában is ajánlom. Langyos vízzel hígítva , külső lemosóként nagyon hatásos a gomba ellen.

Plusz hajszárítóval szárítsd meg magad odalent. A vizes környezet is kedvez a gombának.


Összességében szerintem megéri váltani ebben az esetben tablettáról óvszerre. A tartós, rendszeres időközönként visszatérő gombafertőzés ugyanis idővel meddőségi problémákhoz vezethet.


Ha az óvszerben lelankad a párod, akkor finoman kézzel is segíthetsz.

2012. máj. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!