Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik a nőgyógyászati...

Hogyan zajlik a nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 21:36
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

# 10


Pl. engem így vizsgált meg a doki anno, ártatlan lánykoromban :))) Nem tört csontom, ettől se kell betojni.

2012. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

"Ha valaki nem veszítette el a szüzességét, a vizsgálat előtt mindenképpen jelezze, mivel ebben az esetben vagy még a szokásosnál is óvatosabban, egy ujjal vizsgál az orvos, vagy a végbél felől /ekkor a vizsgálókesztyűt vazelinnel vagy egyéb síkosító anyaggal kenik be, hogy a vizsgálat ne legyen nagyon kellemetlen/."


A harmadik válasz linkjéből idézet, egy nőgyógyász honlapjáról.

2012. máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
36%
Általában ezeket a dolgokat egy tinédzser a jó édes anyukájával beszéli meg!!!
2012. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Sajnos, nem minden szülővel lehet megtárgyalni...
2012. máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Én is szűz voltam, amikor először voltam nőgyógyásznál, és végbélen keresztül vizsgált (mivel fogalmam sem volt erről, sajnos, kellemetlen élmény volt a LELKEMNEK, testileg nem fájt). Jobb (nekem legalábbis), ha előre tudok mindent, akkor nem szorongok, tudom, mi vár rám. A szülésnél már ez volt :).
2012. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom hány éves vagy, de mindenképpen női dokit választanék a helyedben, aki elött azért nem olyan ciki a terpesztéses, vetkőzéses "mutatvány", mint egy mondjuk 30 éves férfi elött.
2012. máj. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

# 16


Ezt már egyszer elmondtad ennél a kérdésnél (is)... olyan vagy, mint egy verkli :DDDDDDDDDDDDDDD

2012. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
19%

17-eske


Miről beszélsz?..?

2012. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
80%

Én 10 évvel ezelőtt voltam először gyereknőgyógyásznál, szűz voltam még, és végbélen keresztül vizsgált. Tudtam, hogy az vár rám, mégis rossz élmény volt.


Arról meg, hogy a nő vagy a férfi nőgyógyász jobb, az a véleményem, hogy nekem a férfi, mert igaz ugyan, hogy a nők tudják orvosként is, hogy min esnek át az általuk megvizsgált nők, de az, akinél én tiniként voltam, nő volt, viszont én olyan durvaságot azóta sem tapasztaltam egyik férfi nőgyógyásznál sem (mivel azóta csak akkor megyek nőhöz, ha tényleg nincs más). Persze ez egyén- és orvosfüggő is, hogy ki melyiket szereti jobban.


Az is tény, hogy általában a lányok ilyen korban szégyenlősek, de jó esetben a rendelőben az orvos nem "úgy" fog egy lányra sem nézni, tehát le kell vetkőzni a gátlásokat. Persze én könnyen beszélek, mert nálunk a családban sem volt divat, hogy szégyenlősek legyünk egymás előtt (a mai napig nem zavar, ha valaki meztelenül lát a családból, pedig már 27 vagyok), így az sem érdekel, ha a doki előtt meztelenül kell mutatkozni.

Egyébként én szoknyában szoktam menni, és azt magamon hagyom, csak a bugyit vetem le alóla, és közvetlenül a vizsgálat előtt csak felhajtom. Ezért egyik orvos sem szólt még eddig, és mégis segít valamennyire a szégyenérzet elkerülésében.

2012. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Na pont erről beszéltem egyik kérdésemben, hogy egy női nőgyógyász sem jobb, csak azért mert nő. Belinkelem azt a kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__29655..

2012. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!