Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap anyukám olyan erősen...

Tegnap anyukám olyan erősen köhögött, hogy bepisilt! Tudom, hogy nem tehet róla, de nem megy orvoshoz sem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

54 éves.Utánaolvasgattam, s arra jutottam, hogy nála ez a változókor miatt van. Stressz inkontinencia (Vizelet visszatartási nehézség)


Okozhatja: ösztrogén(női nemi hormon)hiánya, illetve a kismedence, a húgyhólyag, hüvely izomzatának gyengesége.


Ha nem egy el vele orvoshoz, később milyen gondok alakulhatnak emiatt ki?

Eleve már a csúnya köhögés is zavar(dohányzik), de most ez is jelentkezett!


Köszönöm előre is a válaszokat


2012. jún. 1. 18:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Ha a köhögés miatt volt, akkor szerintem kicsit felfújod a dolgot.

Ilyen nagyon erős köhögésnél lehet, hogy így egy 20 évessel is előfordulna ilyesmi...


Inkább azzal kéne orvoshoz mennie, ha nem múlik el.

(Bár tapasztalat, hogy a köhögéssel sokszor az orvos sem tud mit kezdeni - persze attól függ, mi az oka.)

2012. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
én anyukám is bepisilt. azonnal menjen orvoshoz,vannak nagyon jó gyógyszerek,ha nem megy el akkor pelenkázni kell,és állandóan befog pisilni..
2012. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Második válaszoló! Te nem vagy normális.
2012. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Hívd ki a mentőket! Jah nem, azért ez annyira nem súlyos. Segíts neki, amiben tudsz és ne emlegesd ezt a sztorit. Egy alkalom az semmi.
2012. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Elég ha E vitamint szed, abban fitoösztrogén van. Valamint a női alváz erősebbé tételére illene intimtornát csinálnia. Anyukádnak inkább pulmonológushoz kéne mennie.
2012. jún. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

mimeo!

Pont, hogy segíteni akarok neki, azért szeretném tudni, hogy mivel tudnék! A köhögéskor szokott lenni ez, s nem az első alkalom, hogy ez történik!

2012. jún. 1. 18:54
 7/17 A kérdező kommentje:
Folyamatosan köhög sajnos, sokszor alig tudja abbahagyni. Mindig mondom neki, hogy menjen el tüdőszűrésre is.:(
2012. jún. 1. 18:55
 8/17 anonim ***** válasza:
Házimunkákra gondoltam. Ha már többször előfordult, akkor valahogy a szégyenérzetét kéne csökkenteni, hogy el merjen menni orvoshoz. Vannak ilyen anyák, hogy a családjukért mindent megtesznek, de magukért semmit. Csak azzal lehet őket megfogni, ha a családtagok elvégzik a feladataikat és így marad idejük magukra.
2012. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

mimeo! Mindenben segítek, hidd el!Sőt, még én mondom neki, hogy majd főzök én, ő pihenjen.

Amikor történt a dolog, úgy csináltam, mit ha észre se vettem volna, mert tudom, hogy kellemetlen lehetett neki.

Lenne ideje elmenni orvoshoz, csak inkább húzza-halassza.Mindig azt mondja, hogy nincs kedve, meg ő úgy se szed gyógyszereket. Nagyon makacs!:(

2012. jún. 1. 19:07
 10/17 anonim ***** válasza:
Eszedbe sem jut, hogy nem vizelettartási probléma a legnagyobb gond? A köhögés hátterében állhat daganatos betegség és tényleg olyan erősen köhög, hogy bevizel...
2012. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!