Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szüléstől aranyerem lett. Ez...

Szüléstől aranyerem lett. Ez elfog kísérni életem végig?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok,szülés után nekem 2 nap kellett mire rájöttem,hogy nem a gátmetszésem van bedagadva,és nem is az fáj...Előtte soha nem volt ilyen problémám.Vettem rá kenőcsöt,elmúlt az a 13(!) dudor,de azt hallottam,hogy ha megint erőlködök előjöhet.Lehet valahogy edzeni az ottani ereket?Ez az aranyér rémálmaim egyike,maga a szülés nem volt olyan szörnyű,mint az utána levő 3 hét mire elmúltak...
2009. júl. 1. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugyan ez volt mikor az elsőt babámat szültem.Lényeg hogy ne erőltesd nagyon(vigyázz amennyire lehet hogy ne legyen székrekedésed).Visszahúzódik és nem lesz gondod vele.A 2. szülésem után már elő sem jött,úgyhogy ne izgulj,teljesen meg fog gyógyulni!
2009. júl. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyumnak volt születésem után,neki akkor jött ki először és neki ha nem erőlködik is kijön 20 éve folyton:S


Amit az első írt jó,nem szabad erőlködni és most amíg vissza nem húzódik,vegyél olyan ülőpárnát ami középen lyukas.Hidd el azzal ülni mennyország

2009. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tinédzser korom óta van, szülésnél érdekes mód nem jött elő már. Azt tudom mondani, hogy nagyon sokat tud javulni és ritkán jön elő, ha a táplálkozásra odafigyelsz. Nekem már vagy 18 hónapja abszolút nem jött elő. Ha sok rostot eszel, nem fogsz annyit erőlködni. Ha esetleg diétába fogsz, akkor kell majd óvatosnak lenned, mert akkor az anyagcsere lelassulhat és jön a székrekedés. Arra nagyon kell ügyelni, hogy ilyenkor ne szokj rá a hashajtóra, de néha 1-2 glicerines kúp csodákra képes. Tényleg nagyon kellemetlen az aranyér, de ennél jóval makacsabb és fájdalmasabb betegségek is vannak...tudnék mesélni, talán akkor nem éreznéd ilyen rosszul magad.
2009. júl. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy,hogy kinnt marad vagy visszahúzódik.Ha kint akkor műtéttel lehet eltüntetni ha visszahúzódik,akkor bármikor kijöhet.
2009. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Bízom benne,hogyha odafigyelek,akkor tényleg nem fog előjönni többet,főleg,hogy előtte nem volt.Tudom,hogy vannak rosszabb betegségek,de nekem aki hál'istennek nem szoktam beteg lenni, és a fájdalom küszöböm is alacsony,nehezen viseltem...

Ellenségemnek sem kívánnám...

Nem irigylem azokat,akiknek rendszeresen előjön.

Még egyszer köszönöm,egy kicsit megnyugodtam,hogy lehet ellene tenni.

2009. júl. 2. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!