Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők! Tapasztalt már valaki...

Nők! Tapasztalt már valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
Pár hónapja észrevettem, hogy a kis- és nagyajkaim közt néha megjelenik egy pár milliméteres kis vágás. Ha hozzáérek, csípő fájdalmat érzek, aztán 1-2 nap, és eltűnik magától. Amit még észrevettem, hogy ilyenkor általában nagyon száraz ott a bőröm. Voltam nőgyógyásznál, vett hüvelykenetet, de nem talált semmit. Azt mondta, valamilyen mechanikai hatás okozhatja, de én nem tudok rájönni, micsoda! Lehet, hogy a szárazságtól kireped ott a bőröm?

2012. jún. 14. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akár az is okozhatja. Nem lehet, hogy borotvával elvágod? Ha nem múlik el, akkor azért én felkeresnék egy másik nőgyógyászt.
2012. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan. A túlzásba vitt higiénia miatt használt vegyszerek kiszárítják a bőrt, és vigyázz, mert ilyenkor semmi nem véd a kórokozóktól. Átesünk a ló másik oldalára tipikus esete. Egy ideig mellőzd a szőrtelenítést, a tusfürdőt,helyette lanolinos babaszappan, a tanga helyett használj bő bugyogót, amit lehetőleg nagyon minimális tisztítószerrel moss ki, és ne használj öblítőszert(ha lehet napon szárítsd). És az érintett felületet kenegesd Neogranormon kenőccsel. Csodálkozom, hogy a nőgyógyászod nem mondta el ezeket részletesen. Van a bőrön egy nagyon vékony faggyúréteg, ami csak bizonyos határig tud a vegyszereknek ellenállni. A ma használatos antibakteriális dolgoknak az az átkuk, hogy azt is kiirtják, amit nem kellene. De mivel fiatal vagy, a szervezeted helyreállítja saját magát.(ha hagyod) Szia.
2012. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most megint van egy ilyen kis "vágásom", és jó pár hete nem borotváltam magam. Kezdek gyanakodni amúgy a vécépapírra, akármilyen viccesen is hangzik, ugyanis a fenekemet egyértelműen az dörzsölte ki, és ott is csípő fájdalmat érzek. Lehet, hogy allergiás vagyok a vécépapírra?
2012. jún. 14. 14:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Az is megeshet, de nem valószínű. Próbáld egy ideig hideg vízzel megmosni magadat vécézés után és használj valamilyen balzsamos papír zsebkendőt.
2012. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a vicc, hogy amiket felsoroltatok, azokra mindig figyelek.

Csak pamut alsóneműt hordok, ami normál bugyi (tehát nem tanga.) A hüvelyt mindig csak vízzel öblítem le (nem használok hozzá se tusfürdőt, se szappant). Nagyvécézés után rendszeresen megmosom magam a kérdéses területen. Nem értem, hol hibázok, és az a legbosszantóbb, hogy ilyen jellegű tünetről sehol sem találok semmit, se orvosi szakkönyvben, se az interneten.

2012. jún. 14. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

szia!


A wc papírtól reped meg, mert erősen törlöd ki. Ennyi, semmi titok.

2012. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ezért mondta a doki, hogy mechanikai hatás.
2012. jún. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pedig alig dörzsölöm magam. :/ Mindegy, majd óvatosabb leszek. Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 14. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet hogy illatosított wc papírt használsz, és erre vagy érzékeny.
2014. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!