Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Végleges szőrtelenítés szemére...

Végleges szőrtelenítés szeméremdombon is csinálnak?

Figyelt kérdés

Mármint nunin, bikinivonalon, hónaljon? Mennyire egészséges? mennyire tartós? Igaz-e, hogy csak az erős és sötét szálakat véglegesíti, de azt is csak leritkítja? Hogy zajlik a folyamat? Lézeres vagy egyéb funkcióval? Valóban többx kell-e visszajárni? Fáj-e ezeken a testrészeken? Vannak-e utótünetek esetleg a későbbiekben szőrtüszőgyulladások vagy hasonlók...szóval érdemes-e egyáltalán csináltatni? Mennyire tartós igazából? Mennyibe kerülnek ezeken a testrészeken?


Az a problémám amúgy, h nagyon izzadékony vagyok és a nunimnál van egy nyirokcsomó, ami szőrtelenítőkrém, borotva és gyantahatására megduzzad,csíp, fáj... Szerintetek, nekem jó lenne-e esetleg bevállalni? vagy nekem a nyirokcsomó miatt, végképp nem lenne jó?



#végleges.szőrtelenítés
2012. jún. 15. 22:56
 1/3 Lin71 ***** válasza:

Egy: a szőrtelenítő krémeket nem is ajánlják hogy használd a "nunidon", és kettő: igen, csinálnak ott is véglegest.

Lézeres szőrtelenítést a legkönnyebb úgy végezni, ha a bőr világos, a szőr meg sötét, így sokkal könnyebb és eredményesebb a dolog.

Ami gyengíti a szőrzetet, az a gyanta. Nekem erős és dús a hajam (ebből következik, hogy máshol is látom hatását), és a gyantától egy év alatt kikopott úgy, hogy van ahol már nem is nő szőr.

Úgy tudom a "végleges szőrtelenítés" csak átmeneti, nem életed végéig tart, csak max kb 3 hónapig, legalábbis az egyik kolléganőm, aki elvégeztette, ezt mondta.

A nyirokcsomódról meg lehet előbb az orvost kéne megkérdezni, ő talán okosabbat is tud mondani. De lehet el se végeznék neked ott a csomónál, mivel a kezelés (lézeres szőrtelenítés) előtti nap le kell borotválni, ha neked meg megduzzad, nem fogja kisütni a szőrszálakat a csaj...

És igen drágám, a végleges szőrtelenítés több alkalom, 8-15 közé esik a látogatások száma, és eléggé drága.

Egyénenként változó, hogy milyen hatása van a kezelésnek, bőrpírt szokott lenni, illetve némi fájdalomérzet.

2012. jún. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A nyirokcsomó csak egy napik szokott picit duzzadni, más nem is látja szinte, igazán csak én érzem, ha hozzá van nyúlva. Igazából én már annak is örülnék, ha elgyengítené vagy ritkítaná. Gyantát aztért nem alkalmazom ott, mert akkora nyirokcsomó össze vissza lenne tépkedve, amúgy meg mindenhol gyantázva vagyok, lábamon kb 5 heti rendszerességgel, hónaljamon 2 heti és csak egyedül itt a hónaljamon gyengült a gyantától, de a lábamon egyáltalán ugyanúgy drót erős szőke :S... sajnos a nunimat így csak borotválni tudom, így is az a legkíméletesebb de, örülnék ha lenne vmi, amitől még kevesebbet kéne hozzányúlnom izzadás miatt. Amúgy meg nem vagyok túlsúlyos sem pedig :( csak rohadt erős lent a szőrzetem és már csak 2 hetente borotválom le, h lassabban is nőjön ki, de ha barátom lenne, biztos h sűrűbben, és emiatt is idegesít kicsit. Zavar na :D
2012. jún. 16. 02:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a kozmetikus megoldja!
2012. jún. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!