Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sok lány és nő miért nem meri...

Sok lány és nő miért nem meri kimondani a menstruációt? Csak annyit mondanak, hogy megjött vagy nem jött meg. Szerintem a menstruáció teljesen természetes dolog! Nem kell szégyellni!

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell szégyelned, de legközelebb ne azt mondd hogy nagydolgod volt, vagy felfrissítetted magad, hanem te bizony voltál egy finomat sz*rni. Van azért egy olyan hogy szalonképes beszéd, és a menstruáció egy elég kellemetlen folyamat egy nőnek, nem egy olyan amit reklámozni szoktak magukrol.
2009. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Én 25 éves vagyok. Én csak az orvosnál szoktam úgy mondani, hogy: pl. "A legutolsó menstruáció 06.07-én jött meg"

Persze, a világ egyik legtermészetesebb dolga a menstruáció.

Én, személy szerint nem szeretem ezt a szót, inkább azt mondom, hogy: havi, mensi, nagylány lettem, stb. Én inkább a "becézett formáit használom". Szerintem ez egy igenis csúnya szó! Leírni sem könnyű, meg kiejteni is problémát okoz egyeseknek. És szerintem nagyon sokat vannak még így vele, mint én.

2009. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Elsőnek igaza volt.

Tegyük még hozzá, h "látványnak" sem kellemes.

Második: Kihagytad a télapót és Vér nénit. :D

2009. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Én is csak azt szoktam mondani, hogy megjött. De nem azért, mert szégyellem kimondani, hogy megjött a menstruációm, hanem azért, mert mi nők fél szavakból is megértjük egymást, és elég azt mondanom, hogy megjött, máris tudják, hogy miről van szó.
2009. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én csak azért nem szoktam így kimondani, mert nagyon hosszú, meg olyan hivatalos, orvosos hangzása van.

én is inkább csak annyit mondok, hogy megjött vagy épp megvan. még a menzesz kifejezést szoktam rá használni.

nekem a havi és a vérzés taszítóak, sőt, a havit kimondottan alpárinak érzem és parasztosnak. (bocs az elsőtől)

2009. júl. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én se szeretem kimondani
2009. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én sem szoktam kimondani ha nem muszáj h menstruálok...meg néha nem is tudom xD

egyébként én is jobban szeretem "becézve" nem olyan kellemes dolog ez nekem,elég ha ennyit mondok épp megvan:S

Na meg manapság már a pasik nagy része is tudja h mire gondolunk ha azt mondjuk megjött!

(14/L)

2009. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók! Neharagudjatok! Senkit nem akartam megbántani a kérdésemmel!!! Köszönöm Mindenkinek a választ!!! Mindenkinek jó egészséget és minden jót kivánok!!!
2009. júl. 6. 06:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!