Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire gáz, ha egy 20 éves...

Mennyire gáz, ha egy 20 éves lány menstruáció idején betétet használ, és a tampont soha nem próbálta ki?

Figyelt kérdés

Én lennék az a 20 éves lány. Valahogy félek tamponozni, mert hallottam rosszakat róla, hogy pl. fertőzésnek az esélye nagyobb. És nem is nagyon tetszik az ötlet, h tampont helyezzek fel magamnak.Próbáltam már párszor, de nem sikerült eléggé ellazulnom.. Ez nagyon ciki, régimódi dolog? Nem is mondtam még senkinek.. Kellemetlenül érzem magam miatta. Egyébként meg azért lenne jó ha tampon használatát megtanulnám, mert eléggé erős a vérzésem általában és félek mindig h baleset történik, szerencsére eddig nem volt, mert mindig rohanok a wc-re ha úgy érzem..nagyon rossz.. :(

Kérlek titeket normálisan válaszoljatok, és adjatok tanácsokat nekem! Köszönöm!


2010. febr. 4. 02:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ciki? Szerinted érdekel bárkit is, hogy te mit használsz, betétet vagy tampont? Ha neked így jó, akkor használj betétet. De mint te is látod, neked is jobb megoldás lenne a tampon. Én már négy éve használok, most vagyok 18, szóval majdnem a legelejétől kezdve. Ha megakarod tanulni, akkor javaslom, hogy erősebb napokon próbálkozz elősször, mert akkor könyebben felmegy, és kezd a legkisebb mérettel. Amúgy meg nem egy bonyolult dolod, csak lazulj el, állj terpeszbe és nyomd fel addig magadnak, ameddig csak birod. Hidd el sikerül az ;) A fertőzésről meg annyit, hogy tiszta kézzel kell felhelyezni, és akkor nem fenyeget a veszély, sőt még így kevebb is rá az esély, hogy bármi fertőzést elkapj.
2010. febr. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem ciki. Ha nem meséled el mindenkinek, észre sem veszik mi van alattad. Egyébként én is utálom a tampont. Csak munkahelyen hosszú műszakban használtam, mert nem mehettem ki akármikor a mosdóba, de akkor duplán bebiztosítva tampon + betét. Sajnos néha így is előfordult baleset.
2010. febr. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!Egyáltalán nem ciki,miért lenne az?Én is sokáig ódzkodtam a tampontól,ugy voltam vele mint Te hogy egyszerüen nem mertem felhelyezni.Aztán egyszer muszály volt,mert pont egy nagyon várt strandolás reggelén jött meg.

Hidd el nem volt szörnyü,sőt,akkor bántam egy hogy nem régebb óta használtam.Ha netán úgy döntesz hogy megpróbálod akkor próbáld ki először a minivel,utánna a normálal.Hidd el sokkal kényelmesebb,észre sem veszed hogy megvan:-)Egy 25 hetes kismami

2010. febr. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki! Ha neked ez a kényelmes,ez felel meg...
2010. febr. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Javaslom akkor neked az applikátoros tampont, amivel pont a helyére bírod felhelyezni a tampont különösebb probléma nélkül. Ráadásul még a kezed is tiszta marad tőle.
2010. febr. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Én kb 30 éves koromig ugyanúgy tartottam tőle mint te. Szerintem több doboznyit próbáltam magamba erőltetni, max nagy ritkán egy-egy strandolós napon tudtam nagy nehezen használni. Pár barátnőmmel már halálra röhögtük ezen magunkat, de ez volt. Aztán valahogy többször próbálgattam, mind jobb és jobb eredménnyel, igaz nekem elég a mini, de még így is van olyan, hogy egyszerűen annyira rágörcsölök, hogy nem megy be. Szerintem emiatt ne parázz, ha nem hát nem, sokan használnak betétet, egyáltalán nem ciki!
2010. febr. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Ciki?, de hogy ciki mindenki azt használ, ami neki jobb és könnyebb! 10 éve menstruálok és betétet használok és eddig semmi probléma nem volt pedig az első 2 napomon nagyon erős a vérzésem! Én azért nem használok tampont, mert idegenkedek tőle, h azt feldugjam magamnak most lehet sokan hülyének néznek, de én sem a szemembe sem az orromba nem csepegtetnék semmit se olyan távol áll ez tőlem ezért örülök neki, h még nem is kellett ilyeneket használnom! Én kizárt dolognak tartom, h míg élek kipróbáljam a tampont!
2010. febr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Nem ciki egyáltalán, én is így vagyok vele. Meg ha nyilvános vécén kell betétet cserélnem, praktikusabb azt cserélni mint a tampont! Mondjuk én próbáltam már tampont használni, de a betét sokkal kényelmesebb de hát kinek mi a jó!
2010. febr. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Guggolva próbáltad már? Nekem úgy sikerült először. Jobb a tampon, olyan mintha meg sem lenne, nekem legalábbis. Nincs az a folyó érzés, pfúj. Egyébként nem ciki a betét, de egyszer próbáld ki a tampont, hogy megtudd neked nem-e jobb. Egy kis idő után már olyan természetes a használata, mint a kézmosás. Nekem a guggolás volt a nyerő póz, persze csak addig kellett míg megtanultam, most már bárhogy megy.
2010. febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem ciki , de a tampon higénikusabb
2010. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!