Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azalia fogamzásgátló szedése...

Azalia fogamzásgátló szedése alatt (miatt) a (HCG-s) terhességteszt mutathat tévesen negatív eredményt?

Figyelt kérdés
Öt hónapja szültem császárral,a fogamzásgátló miatt nem menstruálok,de hasonló tüneteket észlelek,mint mikor először voltam terhes...enyhe émelygés,furcsa érzés a hasban...csak bebeszélem magamnak?mindhárom tesztem negatív lett,de nem nyugodtam meg teljesen....ha esetleg terhes vagyok,mindenképp abba kéne szednem,a hormon-bogyókat.....

2012. jún. 8. 08:59
 1/5 A kérdező kommentje:
bocs,abba kéne hagynpm,így akartam írni
2012. jún. 8. 09:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, ha terhes lennél, kimutatná a teszt.
2012. jún. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bensdorp ***** válasza:
A fogamzásgátlóbeli hatóanyag a ciklusodat alakító endogén (saját, belső) hormonokra van hatással. A hCG nevű hormon nemterhesekben nincs jelen, azt a megtermékenyítés és beágyazódás után kialakuló placenta(kezdemény) termeli. A fogamzásgátlóbeli hormon ennek szintjére nincs befolyással, és ezáltal a terhességi teszt pozitivitására sem. Vagyis ha teherbe estél, az mindenképp kimutatható lesz.
2012. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,hasznos volt :)
2012. jún. 8. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is Azalia-t szedtem, de nem terhesség alatt, hanem mert nem szedhetek ösztrogén tartalmú fogamzásgátlót. 5 hónap után abbahagytam, mert folyamatosan rosszul voltam tőle (émelygés, hányinger, fáradtság stb). Úgyhogy szerintem ez a fogamzásgátló hatása, nem a terhességé...
2012. jún. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!