Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség! Milyen nőgyógyászati...

Segítség! Milyen nőgyógyászati vizsgálatokat szoktak elvégezni 14 éves lányoknál ha oda küldenek?

Figyelt kérdés
valami vizsgáló izéket szoktak felhelyezni a hüvelyen keresztül?
2012. jún. 23. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szűz vagy vagy sem? Van valamilyen problémád ami miatt odamész, vagy előre fogamzásgátlót szeretnél esetleg iratni?
2012. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Attól is függ miért mész oda. Szűz lányokat csak akkor vizsgálják hüvelyen keresztül, ha nagyon muszáj, egyébként csak végbélen keresztül nyúl fel az orvos, kívül megnézi a puncidat, és vehet kenetet is a hüvelybemenetedről. Lehet hasi ultrahang is.
2012. jún. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
szűz vagyok,hát van valami problémám de nem tudják az orvosok még hogy mitől és mindenfajta kivizsgálásra küldenek
2012. jún. 23. 14:52
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Milyen vizsgálatokra?
2012. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
eddig vérvételre-vmi 30 dolgot néztek benne,pajzsmirigy vizsgálat,kardiológia...
2012. jún. 23. 14:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 vagyok össze szedtem vmi fertőzést 2 napig halasztgattam majd elmentem.. De engem hüvelyen keresztül vizsgált meg (szűz vagyok)
2012. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Végbélen keresztül és ultrahanggal szokták a szüzeket vizsgálni. De ha szükséges, a rákszűrést is el tudják végezni: van olyan kicsi műszerük, ami a szűzhártya nyílásán befér.

Ha tampont használsz, akkor ez a kis műszer simán be fog menni :)

2012. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem írtad le, hogy mi a problémád, mi miatt vizsgálnak. Így nehéz korrekt választ adni. Ha valamilyen gócot keresnek, akkor megnézik, hogy esetleg gyulladásban van e a petefészek. Ez tapintással, UH-al megállapítható. Kenetet egy vékony vattapálcával vesz a hüvelyből, ezt meg sem érzed. Belső áttapintást általában végbélen keresztül végeznek szűzeken. (nem a hüvelybe nyúl fel) Ez kb pár másodperc, picit kellemetlen, de nem fáj.

Más vizsgálat nem várható nőgyógyászatilag. Teát kenet, áttapintás, ultrahang. Semmi extra, még ha ijesztőnek tűnik is. Ezek közül még az is lehet, hogy csak UH lesz. De tényleg nem írtad mi a gond.

2012. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
olyan miatt küldtek oda mert olykor megszédülök és elvesztem az eszméletemet
2012. jún. 25. 19:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kardiológusnál voltál?!
2012. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!