Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit használtok, a hüvelylóra...

Mit használtok, a hüvelylóra helyreállítására?

Figyelt kérdés

Betadine kúpot kaptam, és ez után szeretnék biztosra menni, hogy helyreálljon az egyensúly.


Tejsavas irrigálás vagy joghurtos tampon? Mit érdemes és mennyi ideig?



2012. jún. 24. 00:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%
egyiket sem. Magától áll helyre legkönnyebben.
2012. jún. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nem. Évek óta harcolok a hüvelygombával, évente többször kaptam már gyógyszerkúrákat, de mindig visszatért. Kenetből megállapították, hogy felborult a flórám, 3-as tisztasági fokozat jött ki. De eddig nem próbáltam semmilyen módszert a visszaállításra. Abban reménykedem, ha most kikezelnek a gombából ezzel a Betadine-nel, és használok valamit az egyensúlyra, akkor nem fog visszatérni a nyavalya.
2012. jún. 24. 00:50
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy gyógyszertári 300 ft-os szer segített, Glicerin bórax a neve. Én azzal kenegettem szeméremajkakat és a hüvely belsejét is. A gomba elmúlt és azóta csak illatmentes intim mosakodót használok. Hosszú antibiotikum kúra után lett nekem ez a rémség és nagyon nehezen szabadulta meg tőle.
2012. jún. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Élőflórás natúr joghurtba mártott tampon (esetleg pár csepp teafaolajjal)! A natúr joghurt ugyan azokat a lactobacillusokat tartalmazza, mint a hüvely. A tejsav is ugyan az.

Persze lehet venni méregdrága készítményeket is.


Annak üzenem, aki azt írta, magától visszaáll: igen, visszaállhat, de jóval hosszabb idő után, ugyanis az antibiotikum MINDENT kiírt belőle, a jót is, rosszat is! A szervezetnek pedig könnyebb új regenerálódni, hogyha kap egy kis segítséget, támogatást.


Aki bóraxszal kenegeti: igen, az segít kiirtani a gombát, de a hüvelyflóra visszaállításában nem.


Üdv (szülésznő vagyok)

2012. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

És ezt a joghurtos tampont, hogyan kell használni. Hányat és meddig, hogy ne legyen végül káros?


És szokott még viszketni a belső combom, de nincs rajta semmi jel. A nőgyógyász a bőrdokihoz küldött, az meg tanácstalanul áll, mitől viszkethet. De gondolom összefüggésben lehet a gombámmal. Arra mit érdemes használni? Ecetes vizet mondjuk?

2012. jún. 24. 13:04
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Belemártod a tampont a joghurtba, és felhelyezed, éjszakára.

A comb belső oldalán is megtapadhat a gomba. Canestent ajánlom.

2012. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
Nekem ami bevált az a Gynoflor, igaz az vény köteles. Ami viszont nem az és mégis jó az a GynoPhilus hüvelykapszula, ezt vény nélkül is meg tudod venni. Ami pedig a hüvely savas PHját jól visszaállítja és megfelelő táptalajt nyújt a Lactobacillusoknak az pedig a Vitagyn C hüvelykrém, én ezt használtam antibiotikum kúra után és valóban segített. A joghurtos dolgot nem próbáltam még, de egy próbát megér, és tuti, hogy lényegesen olcsóbb is.
2012. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A Gínoflor és a Gynphilius nekem nem használt, nem tudom, hogy miért, de utóbbi már kész gyötrelem volt a végére. A Vitagyn C pedig most fog következni, amint ezt a kúrát végigvittem. Az ára természetesen ennek is 3000 ft. Kezd már nagyon elegem lenni a pénzkidobásból, annyit költöttem már ezekre az elmúlt években. :(
2012. jún. 25. 19:00
 9/19 anonim válasza:
Sajnos a tenyésztés alapján mégse segítettek nekem se ezek a készítmények, a nőgyógyászom most a joghurtos öblítést ajánlotta, azt mondta, hogy nagyon ősi módszer de jó és olcsó is. A helyedben kipróbálnád, nekem kicsit szűntek a fura érzéseim odalent.
2012. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi.


Hát úgy néz ki, hogy az orvos nem képes kigyógyítani a bajomból. Mondjuk nem lep meg, mert alig 5 perc bentlét után a folyosón ocsúdom fel, hogy most akkor mi is történt a rendelőben? Amennyit foglalkozik velem, az nem nevezhető ellátásnak.


Most a Betadine+Fluconer után kaptam Klion-D kúpot+ Tinidazol-pol gyógyszert (3 napig érzek tőle fémes ízt a számban). Mondtam neki, hogy ezt már kaptam, és borzalmas volt, de azt mondta, nem ír fel mást. Így kiváltottam, most tartok a felénél, de még mindig marhára viszketek és fáj az alhasam. Röhej. Szerintem következő hónapban megint megyek vissza, hogy aztán megint felírjanak vmi hasztalan gyógyszert és mérgezzem vele a májamat.


Bocsi a kiborulásért, de már nagyon elegem van! Ezek az orvosok könnyen vannak, nem ők érzik rosszul magukat a nap minden órájában. Aztán a menzesz alatt ügye nem lehet tenni semmit sem, és szépen húzódik el a probléma hónapokra. Szerintem még azt sem tudja, mi a bajom. Aztán félek, egyszer csak nagy bajjá fog fejlődni. Olyan sok hasztalan gyógyszerrel kellett már gyengítenem az immunrendszerem.


Mindenesetre vettem Vitagyn C-t, és ha olyan csoda ér, hogy valamikor kigyógyítanak a bajomból, akkor először majd az próbálom meg a jó bacik visszatelepítésére.

2012. júl. 21. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!