Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit használtok, a hüvelylóra...

Mit használtok, a hüvelylóra helyreállítására?

Figyelt kérdés

Betadine kúpot kaptam, és ez után szeretnék biztosra menni, hogy helyreálljon az egyensúly.


Tejsavas irrigálás vagy joghurtos tampon? Mit érdemes és mennyi ideig?



2012. jún. 24. 00:35
1 2
 11/19 anonim válasza:
Szia. Én ugyanezzel a problémával küzdök. Nem tudom hekyreallitani a hüvelyflórámat és minden hónapban elkapom újra azt a fránya gombát. Tudom már régi kérdés de ha sikerült kilábalnod belőle elmondanád mi segített? El vagyok keseredve már egy csomó pénzt beleöltem az orvosokba és a gyogyszerekbe.
2016. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Sajnos még mindig ugyanez a helyzet nálam. Én már feladtam, hogy egyszer lesz normális életem. Azért reményvesztetten még próbálkozom, hátha...


Most a gyógyszertáros javasolta, hogy használjak 3 db kúpot. Nem tudom megmondani a nevét. 2000 ft volt és a Canesten helyett lehet szedni, de erősebb, 200 mg-os. És pici a doboza.


Ezután pedig a Vagilact-Q-t használom. kb. az 5.-nél járok. Mintha használna. De lehet, csak kevesebbet mozgom, és azért nem érzem annyira kellemetlennek a szokásosat. Hátha segít. Nekem majdnem 5000 ft-omba került a kettő.


Amúgy a következő lépés az lesz, hogy rendelek online patikából egy tesztcsíkot, ami kimutatja vérből, hogy van-e candidám. Ezt is már a sokadik gyógyszertárostól veszem, mert orvos fejében meg se fordul. Az orvosok nem hajlandóak megcsinálni. Az is lesz vagy 4000 ft. Ha az kimutatja, akkor talán a háziorvos elutal a belgyógyászatra. ÉS itt jön a bibi, hogy egy ilyen tesztcsíkocskával nem lehet bizton kimutatni, még rendes vérvétel se mutatja ki sokszor. Persze ezt is neten vettem, mint ahogy azt is, hogy megnéztem a candidiázis tünteteit és 80%-ban illenek rám. (mondjuk sok betegség jelei is lehetnek, olyan széleskörűek. ezért se foglalkoznak vele)


Amúgy azt, hogy a candidával a belgyógyász foglalkozik, azt is a neten derítettem ki, mert se a háziorvosom, se a nőgyógyászom nem tudta. Csak annyit tudtak, hogy ők ilyenféle vizsgálatot nem rendelhetnek.


Annyira gáz ez a magyar egészségügy, hogy nem tudom szavakba önteni...


Remélem, neked nagyobb szerencséd lesz, mint nekem, s hamar meggyógyulsz. Ha igen, akkor légyszi majd írd meg, mi segített. :)

2016. jún. 17. 15:59
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja és visszatérve a kúpra. Nem ugyanaz a hatóanyaga, mint a Canestennek. Hátha ez segít.
2016. jún. 17. 16:01
 14/19 anonim válasza:
A nőgyógyaszom szerint valami kiöli újra és újra a szervezetemből a tejsavat ezáltal ugye minden hónapban elkapom a gombát. Felirja a szokásos gombaellenes kúpot aztán hüvelyflóra helyreállító. Pár napig jól vagyok aztán ismét kezdődik elölről. Legutóbb azt javasolta hogy 3 naponta lactofeelt használjak plusz minimum 3 hónapig normafloret. A normaflore nagyon fontos és lekopogom de már lassan 1 hónapja hogy elmúlt a gomba és nem újult ki azóta. Szóval neked is annyit tudok javasolni hogy nem csak a huvelyflorat próbáld helyreallitani hanem a bélflórád is. Előző válaszoló voltam. Ha tényleg beválik ez a módszer írni fogok és légyszíves te is írj neked milyen ettől a kuptol. A hüvelyflórám nincs rendben azóta sem a szex is fájdalmas de azt mondják ez elég hosszú idő mire újra hekyreáll. Az elmúlt egy évben nagyon sok fajta antibiotikumot és kúpot használtam biztosan ezért ölte ki a szervezetemből a tejsavat. Szóval kitartás remélem jobb lesz mindkettőnknek.
2016. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Ha "csak" gombáról van szó Glicerines boraxszal valo öblitès pár napig, aztán vitagyn C helyreállításra.
2016. dec. 27. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Azok nekem nem használtak.


Pár hónapja csináltam Canesten Kombis kúrát, majd kb. heti 1x irrigálok. Egy idő után azt vettem észre, mintha csak simán, amikor úgy vagyok, nem viszketek vagy nem viszketek annyit. A nőgyógyászom folyton azt mondja, hogy semmi bajom, hanem ezek használjam. Az irrigálásra azt mondta, hogy legalább fél évig kell csinálni.


Szexről nem tudok nyilatkozni, mennyire fáj, mert egy ideje nincs senkim, úgyhogy nem tudom megállapítani. Az biztos, hogy eléggé fájt az a kezelés megkezdése után még pár héttel is.

2017. jan. 30. 17:25
 17/19 Nikcsi1985 válasza:

Szia!

Megszűnt végül a bajod? Remélem igen.

Leírom én is a tapasztalataimat. Hasonló cipőben jártam/járok én is.

Éveken át küzdöttem én is ilyen visszatérő nyavalyával. 4 évig gombával kezelt egy nőgyógyász. Persze a barátom is kezelve volt, mégis mindig visszatért az égő érzés és a viszketés. Felkerestem egy másik nőgyógyászt, elmondtam, hogy éveken át hüvelygombával voltam kezelve, a barátom is kente magát Canesten krémmel, max egy hónapig tünetmentes voltam és mégis mindig visszatért ez a bajom. Megvizsgált a doki, majd Klion D 100 hüvelykúpot írt fel. Mondta hogy ez nem gomba, hanem valami más, kenetet meg csak a rákszűrés miatt vett. Nem vitatkoztam vele, mert elvégre ő az orvos. Azt mondta, hogy a barátomnak meg elég lesz a Lomexin krém, ez is gomba ellenes krém. Ehhez az orvoshoz is éveken át jártam, mert 1-2 hónap tünetmentesség után újból visszatért a fájdalom és a viszketés. Már teljesen kikészültem ettől az állandó bajomtól és nemcsak testileg, de lelkileg is. Sokat sírtam miatta, mert a szexuális életemet és a mindennapjaimat is megkeserítette ez az állandó fájdalom. Sokszor már az ülés is fájdalommal járt és a pisilés is.


Nemrég kezdték el reklámozni a Canestesztet. Vettem is egyet és megcsináltam. Valóban nem gombát mutatott ki a teszt, ezért felkerestem egy újabb nőgyógyászt, elmondtam neki a korábbi tapasztalatokat és hogy vettem egy tesztet ami a hüvelyváladékból nem gombát mutatott ki, hanem 2 lehetséges megbetegedést: bakteriális vaginózis vagy trichomonas. Megkérdezte a tüneteim. Mondtam hogy égő érzés a hüvelyben, a szeméremtest erősen viszket, gyakran kell pisilnem és néha csíp is. Rákérdezett a folyásra is, hogy milyen színű, van e kellemetlen szaga. Mondtam, hogy általában fehér, de néha kicsit sárgás főleg menstruáció után, kellemetlen szaga viszont nincs. Ez alapján ő sem volt benne biztos hogy mi a bajom. Kérdezte azt is, hogy a barátom volt e vizsgálaton urológusnál. Igen, mondtam, de csak megkérdezték tőle, hogy van e valami panasza, és mivel a barátom tünetmentes volt elküldték mondván, hogy akkor nincs semmi baja, én meg csak kezeltessem magam. Meg sem vizsgálták. Na, ezen a nőgyógyász nagyon kiakadt. Mondta hogy a férfiak többségénél nem okoz tüneteket sem a gomba, sem a trichomonas. Ezután a beszélgetés után megvizsgált, kenetet is vett, és addig nem írt fel semmit amíg az eredmény meg nem jött.

Pár nappal a vizsgálat után visszamentem hozzá. Megérkezett az eredmény, ami alapján a trichomonas nevű egysejtű parazita volt a ludas. Végre konkrét válasz a bajomra. Fel is írt a páromnak is meg nekem is gyógyszert. Supplin 500 mg-os filmtabletta. 7 napig kell szednünk, napi kettőt kell bevenni belőle. Reggel egyet, este egyet. Bízom benne hogy ez hatni fog. A gyógyszer kúra után vissza kell hozzá mennem ellenőrzésre, újból kenetet vesz majd, és beszélünk majd a hüvelyflóra helyreállításáról is. Majd megírom hogy végül elmúlt e. Bízom benne hogy el fog múlni.

2017. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 zsu90 válasza:

Sziasztok!


Nekem is ugyanez a gondom volt, nagyon sokáig. Kiderült, hogy inzulin rezisztens vagyok és ez bizony okozhat ilyen gondokat, sőt, elég gyakori a nőknél. Tehát ez is összefüggésben van a flórával. Lehet érdemes lenne endokrinológushoz is elmenni, mert ezek összefüggnek.


A betegségből adódóan cukormentesen kellett élnem, minden féle szénhidrátot hanyagolnom kellett. Ez az életmód segített, megszüntette a hüvelyi panaszom. Helyreállt a bél- és a hüvelyflórám is.


És vigyázzatok, mert a flóránk mindent megmutat. Ha felborul, az lehet gyógyszertől, de lehet betegségtől, vagy helytelen táplálkozástól. Mindenképp mielőbb ki kell vizsgáltatni.

2017. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Nekem is hasonló a problèmám !Èvek óta visszatèrő fertőzès,gomba,ami már a húgycsőre ès a hólyagra is átterjedt.Soha nem vettek menetét,nem küldtek vizeletet tenyèsztèsre.Csak szedettèk velem a sok antibiotikumot .Most 16hetes terhes vagyok ès ismèt jelentkeztek a problèmák.Tenyèsztèsen van a vizeletem ès menetét is vettek.Pár nap ès lesz eredmény.Nagyon remèlem,hogy vègre kikezelnek ebből a valamiből.Azt tudom mondani,hogy az orvosok nemtörődöm hozzáállása miatt tartok itt .Sokszor meg sem hallgatták mi a panasz,csak írták a nem megfelelő antibiotikumot.Most meg aggódhatok,hogy a terhessèggel ne legyen gond.Remèlem ti meggyógyultatok!?
2018. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!