Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon görcsölök minden...

Nagyon görcsölök minden hónapban, amikor megvan a mensim. Kinek milyen módszer segít?

Figyelt kérdés
Természetesen fájdalomcsillapítón, görcsoldón élek ilyenkor és ha megtehetem lefekszem egy kicsit vagy csak összegömbölyödök egy fotelban, olyankor mintha jobb lenne, de ez sajnos nem mindig megoldható. Nekem a meleg italok szoktam segíteni, legalább annyira, hogy elviselhetőbbé teszik és csak félig halok meg a munkahelyemen:)
2009. júl. 8. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Bàr én anno a cickàt ittam csak, de nem is voltak akkor fàjdalmaim mint neked!

2009. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
-akkora fàjdalmaim-, bocsi elirtam :)
2009. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Régebben próbáltam, nem segített sajnos, de megpróbálom újra, vesztenivaló nincsen.
2009. júl. 8. 15:04
 4/13 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy természetesen voltam orvosnál is és minden rendben van. (Nem vagyok már tini, szóval ez sem lehet az oka.) A doki szerint szülés után ez változhat, de azért ez gyenge vígasz...:(

Van valaki, aki ilyen görcsölős volt és szülés után jobb lett a helyzet? Csak valami távolabbi remény:)

2009. júl. 8. 15:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyermekem születése után teljesen elmúlt a görcsölés. Előtte volt, hogy mielőtt megjött egy nappal már hasogatott, aztán 2-3 napig erősen kínzott. Így 10 év után, hogy a legkissebbem elmúl 3 éves és már nem szopizik, kezd visszatérni a görcs. :( Remélem csak átmeneti 1-2 hónap.
2009. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Amikor gimibe jártam, akkor kettessével kellett szednem a Meristint, és a Nos-pa-t (mert ugye ott lefeküdni, öszzegörnyedni, borogatni nem lehet). Aztán ahogy elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, enyhültek a görcsök, kevesebb lett a vérzés mennyisége is. Majd szülés után is enyhe maradt, már csak az első nap kell 1, max. 2*1 szem (már nem szedek fog. gátlót).

Ha otthon vagy, és megteheted, pihenj le, tenyél a hasadra langyos vizes törölközőt. Van görcsoldó tornagyakorlat is, de azokra nem emlékszem már. Végső esetben marad a gyógyszer, az pedig egyénfüggő, hogy mi válik be.

2009. júl. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Algoflex M-et szedek, napi 2-3 szemet. Nálam nem ez a végső eset, hanem az első lépés:( A No-Spatól hányok, a Meristintől meg olyan kába leszek, hogy azzal nem lehet dolgozni. (Állítólag a No-Spa és az Algflex hatóanyaga ugyanaz, de az biztos, hogy nálam az Algoflex az életmentő.)
2009. júl. 8. 17:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem a forroviz segitett
2009. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én Cataflamot szedek. Menzi előtti nap beszedek egyet, kb 10 perc és nincs semmi bajom. :) Aztán ha kell menzis napokra is, napi 1 szem bőven elég. :)

Slygirl (18)

2009. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok én citromfű teát szoktam inni és az szerintem jó, és hogyha olyan munkahelyen vagy akkor meg is tudod főzni a teát, vagy ilye ntermálba vagy mibe rakod.Én nem szívesen szedek gyogyszert.
2009. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!