Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet valaki terhes PCOS...

Lehet valaki terhes PCOS betegséggel? És mivel lehet kezelni? Vagy milyen vizsgálatok szükségesek, hogy kiderüljön?

Figyelt kérdés
Aki ebben szenved, annak milyen tünetei voltak?
2009. júl. 9. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze , nekem is az volt és műteni akarták. A ciklus második felében lett volna a műtét és mentem a dokihoz megbeszélni a részleteket amikor mondták hogy sürgősen el kellett utaznia. Gondoltam nem baj, majd akkor a következő ciklusban megcsinálja a műtétet. De nem került rá sor, mert akkor terhes lettem :-)

Azóta 6,5 éves a kisfiam

2009. júl. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet babás. A nők elég nagy százaléka él ezzel a betegséggel, sokan úgy, hogy talán még nem is tudnak róla.

Én is ilyen beteg vagyok, nekem csak a nőgyógyászati hüvelyi ultrahang mutatta ki a cisztákat a jobb petefészkemben. Az akkori tüneteimről nem is gondoltam volna, hogy ez az. Felszedtem vagy 15-20 kg-ot, pattanásos lettem, és persze abszolút elmaradt a menstruációm (emiatt kerestem fel a nődokit első sorban). Türelmet javasolt, igaza lett, bár egy év után állt helyre magától a mensim, most már a harmadik ciklusom volt. Remélem, összejött a babicánk. :)

Ha rendszeres ciklus mellett nem jön össze a baba, akkor megint meglátogatjuk a dokit.

2009. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de vékony is lehet az, akinek pcos e van ugye? mert én alig hizok, sőt étvágyam sincsen, és ha keveset ezsem, kakoris tele érzem magam, vagy csak rosszúl eisk a kaja.
2009. júl. 9. 19:10
 4/5 A kérdező kommentje:

nekem azótak iderült h agyalapi mirigy daganatom van, és mindkét petefészkemben számtalan ciszta, meg emlőmben is

magas a prolaktinom és még négy hormonom,

PCO s vagyok, nincs peteérésem, bromocriptintől rosszúl lettem, most cypromix fogamzásgátlót kell szednem

ez visszaszoritja férfi hormont és az ösztrogént megemeli

endokrinológushoz járok

én nem híztam, fogytam, és alig van pattanásom, viszont voltak hőhullámaim, meg három havonta vérzés, csak a cickafarkfű teától lett rendszeres, később elhagytam és magától napra pontosan jött meg, aztán megint felborult....

a betegségtől lettem depis is régen, ettől ájultam el, mnit utólagk iderült, meg repedeznek körmeim, de az már kiskoromtól fogva megvan, és leesik cukrom magas az inzulinom, mert cukoranyagcsere és enzim zavarral is jár

2010. ápr. 14. 23:38
 5/5 A kérdező kommentje:

Híztam 5-6 kilót a gyógyszer szedése alatt. De nem vészes.

Nem látszik annyi.

Harmadik levéllel szedem.

Nem érzek cisztát már a hasamban, eddig fájt meg kipukkadt, most nem.

Talán pár év múlva tényleg összejön a baba, igaz eddig nem próbálkoztunk még. Csak hőhullámaim meg kimaradó vérzésem volt, ennyi. Semmi más tünet.

Doki még csodálkozott is hogy alig vagyok patis, szőrösödésem sincs és még vékony is vagyok.

A bogyó mellett jó lett a laborom mniden tekintetben.

De remélem majd nélküle is jó lesz, nekem előtte a cickafark fű tea segített, de fél év után megint rendszertelen menzim lett, igaz akkor sokat fogytam is, meg ideges, stresszes is voltam.

2010. jún. 18. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!