Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Extrém hajhullás. Utolsó...

Extrém hajhullás. Utolsó utáni próbálkozás ötletek gyűjtésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Megpróbálom rövidre fogni,a lehetőségekhez mérten. Évek óta hullik a hajam, hol erősebben, hol kevésbé. Már lassan 1 éve egészen rendbe jött, és végre elkezdtek nőni az új hajaim is. Azonban 2 hete megint extrém mértékben rákezdett. Sose volt sok hajam. De most a copfom vékonyabb, mint a kisujjam. Gyakorlatilag már nincs is hajam. Eddig a babahajak miatt legalább a tövénél nem volt annyira feltűnő, de most azok is jönnek csomóstul. Az összes. Múlt héten fél órás séta alatt leégett a fejbőröm, mert már annyira megritkult mindenhol.

Amúgy diffúz hajhullás, de érdekes módon pont ott hullik legjobban, ahol pl. a férfiaknak megmarad (tehát oldalt, lejjebb, körbe végig).

Rengeteget kutakodtam neten, és azt hiszem majdnem mindent kipróbáltam amit csak lehetett, külsőleg és belsőleg (lelkileg is) egyaránt.

A teljesség igénye nélkül most megpróbálom felsorolni mik is voltak ezek. Ha esetleg bárki végigolvassa ezt, és egész véletlenül tud ezeken kívül MÉG valamit, kérem írja meg, mert szerintem pár hét és már sajnos nem marad többé hajam. Az előbb elkezdtem számolni, ami hajmosásnál a szűrőben maradt, 500-nál abbahagytam. És még meg se szárítottam, fésültem (az még durvább). Íme a lista:


orvosilag: pajzsmirigy vizsgálat, hormonvizsgálat, urológia (vese miatt), gyomortükrözés és vékonybél biopszia, teljeskörű fogászati vizsgálat, és rengeteg vérvétel, ahol mindig minden érték rendben volt.

voltam kineziológusnál és homeopatánál, hajgyógyásznál. az általuk javasolt szokásos dolgokat (o'rising, forever living aloés termékek, energy termékek, ilyen-olyan bogyók)


bogyók tekintetében gyakorlatilag mindent felsorolhatnék. revalid, biovanne, merz spezial dragee, forcapil, kovaföld kapszula, ligetszépe kapszula, hair clinic, humet-r, rengeteg fajta multivitamin, alga kapszula...


hajmosós-ápolós termékeknél a kipróbált lehetőségek tárháza végtelen... natúrkozmetikumok, sls mentes termékek, fejbőrtisztítók, hajhullás elleni szokásos samponok, paprikaszesz masszírozás a fejbőrbe, panthenol spray és ricinusolajas pakolás hajra...


Ennyi.. Várom a válaszokat, bármit, komolyan.

Köszönöm.


2012. júl. 6. 21:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Alpecin sampon(koffeines)? Nekem az segített megállítani, rengeteg új hajam pedig a varga hajcsepptől lett. Nekem lelki okai is vannak: ha stresszes vagyok marék számra hullik.

2012. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Trichológusnak hívják azt a bőrgyógyászt, aki hajhullással foglalkozik. Szólj, ha találtál, mert nekem is kéne, és még nem találtam!


Más: múlt héten találtam egy lányt, aki a hajfertőzésekkel foglalkozik, a tanácsadása ingyenes, az Oktogonnál lakik. Holnapra megnézem Neked, de a neten találtam, Te is megtalálhatod talán.


Nekem még több hajam van, de a lefolyás hasonló, mint amit írsz.

2012. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Kínai orvoslás, homeopata orvoslás, kineziológia, SVT, reinkarnációs terápia, Hellinger-féle családállítás, reiki, Deeksha, stb.?
2012. júl. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Örülök is, hogy péntek este máris ennyi választ kaptam, meg nem is. Szomorú, hogy manapság mennyi embernek ismerősek ezek az egészségügyi témák..


Első: próbáltam, sajnos az is azok közé a termékek közé tartozott, amelyikektől csak rosszabb lett a dolog. Amúgy mindig mindennek legalább 3 hónapot adtam, hogy tényleg kiderüljön, használ-e valamit.


Második: voltam trichológusnál, vidéken. Ő a szokásosat mondta a vizsgálatok után: el van savasodva a szervezetem, a fejbőröm úszik a zsírban és nem kap tápanyagot. Az ő által adott termékektől hullott a legjobban a hajam. Azoknak majdnem fél évet adtam, mert azt mondta, először ki kell jönnie azoknak a hajaknak, amik amúgy is kihullanának, és majd utána beindul a dolog. Hát nem indult be, pedig nagyon bíztam benne, és lehet előrébb lennék ha nem húztam volna annyi ideig a termékek abbahagyását:(

A hajfertőzéses dolog viszont érdekesen hangzik. Ezzel még nem találkoztam. Amúgy régóta feltűnt, hogy nyáron mindig jobban hullik. Ez a mostani mind közül a legerősebb hullás, és ez a legmelegebb nyár régóta. Esetleg egy bakteriális fertőzés is rosszabbodhat melegben, hiszen elszaporodnak a bacik.. Sokszor beleizzadok a hajamba. Légkondis irodában dolgozom, és emiatt aggódom, az nem tesz túl jót a hajhagymáknak.. Amúgy pár hete fontolgatom, hogy kilépek emiatt, de ez már tényleg nevetséges, mert csak fél éve dolgozom itt és kb 4 éve hullik a hajam.

A trichológushoz meg az elsavasodáshoz még annyit, hogy elég régóta egészségesen élek, és az egészséges életmódon belül is többféle "trendet" kipróbáltam az évek során (paleo, vega, mediterrán..), ezért ez tuti nem okozója a problémámnak, sőt.


Harmadiknak: vagyok annyira szerencsés, hogy a közelebbi baráti körömben egy kineziológus és egy pszichológus is van. Ők legjobb tudásuk alapján próbáltak segíteni, amit nem biztos, hogy egy idegen orvosról is elmondhatnék, hiába a pénz :( Amúgy sokat fejlődtem nekik hála, már sokkal jobb a stresszkezelésem is.

A Hellinger féle családállítással régóta szemezek. Lehet, hogy most elmegyek.

A kínai orvoslás nagyon szimpi, az alapján indultam el anno a veseproblémák irányába (mert a fejbőr és a haj a vese területe). Csináltam több vesetisztító kúrát is, a vízivásra nagyon odafigyelek.

A homeopata orvoslás szintén megvolt, az igazából semmi extra, se nem javított, se nem rontott. De abban is nagyon hittem és bíztam (talán ez lehet a legfontosabb minden közül, úgy vélem).

A többivel viszont még nem próbálkoztam/nem hallottam róluk, ma éjszaka kutatómunkát végzek, hátha ráakadok valamire.


Köszönöm a hozzászólásokat mindannyiótoknak.

2012. júl. 6. 22:20
 5/37 anonim ***** válasza:

- Még eszembe jutott, hoyg egy homepotapa orvos azt ajánlotta, ami részben be is vált, hoyg hajmosás előtt frissen csavart citrom levével dörzsöljem be a fejbőrömet, s amikor csípni kezd, akkor kell megmosni. Nos, nekem nem csíp egy kicsit sem, volt, hogy benne is aludtam e "pakolásban", és csak másnak, vagy 2 nap múlva mostam hajat. A hatása az, hoyg napokra megszünteti a hullást. De van, hogy csak 3 napra. Első segélynek jó! De az okot én sem találtam meg.

- Egy kineziológusom azt mondta, a fejen is minden területnek megvan a szervi és lelki megfelelője.

- Góckeresést csináltál (orvosit)? Fogtól is lehet, petefészekcisztától, stb. Látó látott? A fent említett kineziologusom látó is, és még egy bacit is meglát, aha nagyon nekidurálja magát.

- A kineziologis sok ága megáll a fogantatásig való oldásnál. Én tavaly találtam oylat, amelyik az előző életeidben és a felmenőid életében is old, ugyanis innen is eredhetnek a bajok. Ezen az egy kineziológiai módszeren kívül (TEK a neve) csak a Hellingert és az SVT-t ismerem a módszerek közül, ami más életeidbe is benyúl.

Még majd írom, ahogy eszembe jutnak a dolgok.

2012. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Na, ő az a hajas, akiről írtam pénteken:

[link]

2012. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Nincs valami más betegséged, amire állandóan gyógyszereket szedsz? Vagy volt olyan, hogy valamilyen nagyon erős gyógyszert szedtél?

Én voltam úgy lassan 3 éve, hogy volt egy hatalmas nagy tüdőgyulladásom, amivel intenzív osztályon voltam, és szinte majdnem belehaltam. Semmilyen gyógyszer nem használt, majd valami nagyon erős gyógyszert kaptam, amit nem is használnak máshol csak kórházakban és attól meggyógyultam. A gyógyulásom után úgy két hónappal pedig elkezdett hullani a hajam, de iszonyatos mennyiségben. Naponta kétszer is kellett porszívózni a szobámban.

Voltam egy csomó bőrgyógyásznál, egyik sem tulajdonított neki nagy jelentőséget, én meg féltem, hogy nem marad hajam.... Szóval a legutolsó bőrgyógyász akinél jártam, megkérdezett, hogy nem-e szedtem olyan erős gyógyszert mostanában, és hogy volt-e valami nagy gyulladásos betegségem. Mondtam, hogy igen, és akkor az a doki rájött, hogy az az erős gyógyszer és az a nagy tüdőgyuszi önmagában is okozhatott hajhullást, de így együtt meg főleg. Megnyugtatott afelől, hogy ez abba fog idővel maradni. Így is lett, kb. háromnegyed év múlva egyik napról a másikra megszűnt a hajhullás, és a kihullott hajszálaim azóta már vissza is nőttek.

2012. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Germán új medicina (GNM)?
2012. júl. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Gyógyteák? Fitoterapeuta, füvesember, Maria Treben, bioboltok?
2012. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

- Vérszegény vagy?

- Szedsz BÁRMIT rendszeresen?

2012. júl. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!