Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont használó nők/lányok,...

Tampont használó nők/lányok, ezt olvastátok?

Figyelt kérdés

[link]

Ha én írom valakinek, hogy tampont csak akkor használjon, ha nagyon muszáj, akkor sokan nekem támadnak. Hát tessék, itt egy nőgyógyász véleménye!



2012. júl. 14. 13:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem én találtam ki, több nőgyógyásznak ez a véleménye.
2012. júl. 14. 15:03
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen olvastam. Tudok róla. És nem mondok le a strandolásról ettől még.
2012. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

A hüvely nem steril! Ezt már számtalanszor leírtam itt a fórumon. Az, hogy nem steril azt jelenti, hogy a normál döderlein flóra mellett vannak benne kórokozók is, amik normál esetben nem szaporodnak el és nem okoznak betegséget. Viszont menstruáció alatt a hüvely PH-ja megváltozik és a vér táptalajt képez ezeknek a kórokozóknak. A tamponban pedig a vér órákig van. Nagyon gyorsan el tudnak benne szaporodni ezek a kórokozók.

Az, hogy valakinek olyan erős a helyi immunitása, hogy ez nem okoz gondot, nem jelenti azt, hogy később sem fog okozni, illetve azt sem, hogy másnak sem lesz baja tőle. A cigarettát sem tiltják be, pedig igencsak káros. És valaki beteg lesz tőle, van aki pedig nem.


Nem értem, hogy értelmes nők, asszonyok ezt miért nem tudják megérteni. Nem az a gond, ha valaki időnként tamponozik, mert bizony van szitu, amikor ez a legcélszerűbb, hanem az, ha valaki állandóan ezt használ és mellette nem is gondol arra, hogy esetleg ebből később baj lehet.

Kényelmesnek kényelmes, de nem a leghigiénikusabb eszköz.

2012. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%
Előzőnek van igaza. Van aki bele is hallhat tampon használatába.
2012. júl. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

14es vagyok

[link]


mondjuk elhallgatva nincs, a tampon dobozában van használati utasitás és ugy tudom ott szerepelnek a veszélyek.

2012. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nőgyógyászati vélemény ide vagy oda, az én saját tapasztalatom az, hogy ha betétet használva indulok el otthonról, borzasztóan kellemetlenül érzem magam, folyton olyan érzésem van, hogy már "tele" van, azon aggódom, hogy átázik.

A tampon viszont kényelmes, nem kell félóránként a mosdóba rohangálnom "téves riasztás" miatt, csak arra kell figyelnem, hogy pár óránként cseréljem, más gondom nincs is, szinte elfelejtem, hogy éppen megvan.

2012. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok. Most olvastam végig a nőgyógyász tanácsait, és azért vannak benne elég érdekes dolgok. Pl. az, hogy kerüljük az orális szexet. Sajnos nekem még sosem volt hüvelyi orgazmusom, bárhogy is próbálkozunk. De akkor ezentúl zombiként élem majd az életem, mert sajnos az egyetlen módja, ahogy élvezhetném a szexet, ÉLETVESZÉLYES!


A fehérneműimet pedig 2-3 hordás után dobhatom a kukába, mert bár 30-40 fokos mosás van a beírt címkében, 60, sőt, 90 fokon kell mosni a nőgyógyász tanácsára.


És tegnap is, amikor 3 órás túlóra után végre végeztem a munkával, és el akartam űzni a sok stresszt egy forró fürdővel, valójában veszélybe sodortam magam!


Nem mehetek be a gyerekemmel a medencébe a strandon, mert meleg vizes? Hagyjuk már!


Most komolyan, ha mindent betartanánk, bele lehetne őrülni ebbe a sok szabályba! Gyakran kell tampont cserélni, kerülni kell az anális szexet, rendszeresen és alaposan kell tisztálkodni, elölről hátrafelé kell kitörölni magad pisilés után, és nem lesz gond. Ha mégis gyanúsat észlelünk, irány az orvos! Ennyi, nem kell belehalni a hétköznapokba!


Az meg, hogy "valaki bele is halhat a tampon használatába" tényleg igaz, de abba is belehalhatsz, ha kilépsz az utcára, mégis megteszed, nem?


Egyébként utánanéztem a statisztikának. A TSS százezer nőből átlagosan 3-14-et érint. Viszont többségük gyógyítható, a halálozási arány mindössze 2,5%, szóval 10.000.000 nőből összesen átlag 7,5-35 fő hal meg emiatt. Csak összehasonlítás miatt, ha teherbe esel, kb. ekkora az esélyed arra, hogy négyes ikreid lesznek. Mondd csak, hány négyes ikerpárt láttál mostanában?

2012. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!