Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet hogy Isten elhagy egyes...

Lehet hogy Isten elhagy egyes családokat? A rokonoméknak 2-fiuk született. Az egyiket elütötték,20-éves volt, s helyszínen meghalt, a másik meg most 27-éves és gyógyíthatatlan betegséget diagnosztizáltak nála, és pár éve van hátra.

Figyelt kérdés
Vallásossak és mégis.... Isten miért nem segít?
2011. dec. 29. 14:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%
Mert nem létezik, azért.
2011. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%

Isten senkit nem hagy el. Az utolsó napokban élünk (Máté 24 rész). Sokan azt hiszik elhagyta őket az Isten (Máté 24:48-49). Isten meg fogja menekíteni az igazságosakat mint Noé napjaiban, csak ki kell tartani és hozzá menekülni.


Aki rosszat akarja Sátán. Az az angyal, aki eltért Isten útmutatásától és eltérítette Ádámot és Évát.


Most Isten időt adott mindenkinek, hogy válasszanak hogy kit szeretnek

- Istent

- vagy nem Istent.


Az én apukám is nagyon beteg. Nem is döntőképes hosszú-hosszú ideje. Mégis tudja, hogy ez csak Sátán támadása és tudja, hogy neki hinnie kell Istennek, hogy ő.


Ha bajok érnek, emlékezz Jóbra, akitől Sátán mindent elvett. Ő mégis kitartott Isten mellett:

Jób elveszítette a családját, állatait, fekélye volt és mindenféle szörnyű baja, de tudta, hogy nem Isten a hibás!


Sátán most pont azon küzd, hogy hogy fordítson mindenkit Isten ellen. "Józanok legyetek, vigyázzatok; mert a ti ellenségetek, az ördög, mint ordító oroszlán szerte jár, keresvén, kit elnyeljen:" (1 Pét 5:8)


Egyébként érdekes, hogy az emberek sokan szídják Istent a bajárt, de kevés aki leül megköszönni neki a kaját, egy diplomát, egy érettségit, egy fizetést, új munkahelyet, gyermek születését stb.

2011. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Egy mélyen hívő ember nem fogja megkérdőjelezni Isten jelenlétét, neki az Úr nem azt jelenti, hogy csak jót tesz vele. A hivőnek Isten próbatételt is jelent, nehézségeket és bizony fájdalmat is. Annak, akinek nincs hite, vagy nem elég erős, az ilyenkor meginog. De ezt magyarázni, vagy ezen vitát nyitni teljesen felesleges. A hit az nem egy kézzelfogható, megmagyarázható vagy vitatható dolog.
2011. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%

Az illető vallásos (ott írta fenn a kérdező), azért írtam vallási választ. Bár nem értem, hogyha vallásos, akkor miért nem tudja, hogy Isten szeretet. Ő nem bánt.


Nagyon nehéz a helyzet az tuti. Apukámnak hal el az ér az agyában (alig jár), nem döntőképes (orvosilag és jogilag is értem) és jó egy évtizede "várjuk", hogy meghal - szintén hasonló balesetből kifolyólag. Szörnyű ebben a tudatban, ráadásul nekem nem rokonom apja, hanem az én apám. Ezért buzdításként írtam, hogy a Bibliában is mennyi megerősítő példa van. Talán egy kis remény az illetőnek, hogy nincs egyedül a helyzetben.

Valamint fontos tudni, hogy aki kitart Isten mellett feltámad, tehát ott a nagy reménység találkozni újra az illetővel a Paradicsomban. Nem lesz vége! Csak cselekedni kell amit Isten törvénybe írt.

2011. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom, mit értesz vallásosság alatt; nem mindegy, hogy valaki csak vallásosnak mondja magát, mert csecsemő korában lelocsolték egy kis vízzel, és esetleg évente kétszer még Istentiszteletre is elmegy, vagy valóban Istennel éli az életét.


Mindenesetre - mint előttem már írták - vannak ilyen nehéz helyzetek, és ezt nem kell okvetlenül annak betudni, hogy Isten elhagyott valakit. Bízni kell Benne, az Ő segítségét kérni, akárhogyan is alakul.


Hallgasd meg ezt a dalt, a szövegét külön bemásolom ide:


Phil Joel – Fragile


http://www.youtube.com/watch?v=VUla_JrsxYU&feature=related


Life is fragile

Everybody breaks so easy

Life is fragile

No one is immune


In the long run

Everyone must take their turn

With this lesson we don't wanna take

But all have to learn


And I'll stay here with you

Knowing that Jesus is here

To carry us through

And all through the night

I'll stay by your side

Until the morning appears

And sun and moon collide


Life is fragile

Everybody breaks so easy

Life is fragile

No one is immune


Our time betrays us

And our minds they try to enslave us

But there remains, none the less

Perfect hope that will lead us to rest

Perfect rest


And I'll stay here with you

Knowing that Jesus is here

To carry us through

And all through the night

I'll stay by your side

Until the morning appears

And sun and moon collide

He'll carry us through


I don't know where to begin

I've been thinking about You since

This began

Everyday it's the same

Such bitter sweet emotions

Like tears in the ocean

Prayers of praise then those

Tears of rage

I'm calling out you You, Lord

Is this a testing of my faith

Still all I know is You're in control



Üdv. :)

2011. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Egyébként lehet, hogy nekem is erre céloztak. Csak én is azt néztem, hogy "vallásos". Azonban való igaz, hogy lehet, hogy nem a szívük mélyén, csak fiatalon megkeresztelték őket és akkor tényleg valóban hiába írtam bármit, mert ugye lehet

- úgy vallásosnak lenni, hogy csak mondják, de nem cselekszik amit tanulnak,

- úgy vallásosak, hogy nem is tanulnak, csak beleszülettek és igazából nem is hisznek Istenben, (a Biblia azt mondja: "A hit cselekedek nélkül halott" - semmit sem ér ha hiszi, de nem úgy él nem cselekszi a törvényeket.

- úgy vallásosak, hogy nem is tanulnak, csak beleszülettek és kiválogatják a dolgokat a Bibliából, hogy mi az amit elhisznek Istenről és mi az amit nem. (azaz nem fogadják el, hogy a "teljes írás Istentől ihletet és hasznos..."


Szóval elnézést a kérdezőtől, hogyha itt tényleg írkáltam verseket és valóban nem is hisznek Istenben, csak úgy beleszülettek, vagy ha csak ezt-azt hisznek el.

De mentségemre szolgáljon, hogy nem tudom abból, hogy "vallásosak", hogy valóban szívből hittel és cselekedetekkel, vagy csak papíron. Mert hasznát a verseknek akkor veszik ha tényleg teljesen bíznak Isten szavában.

2011. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Igen, azt tényleg jó volna tudni, hogy van-e személyes közössége Istennel, vagy nincs.
2011. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A fiu aki most nagyon beteg, ö 3-éve minden héten eljárt az imaházba, és érdekelte a dolog, imátkozott meg hitt istenben. Nos a szülei csak évente párszor mentek imaházba.
2011. dec. 29. 18:50
 9/24 anonim ***** válasza:

A szüleiről annyit írtál most hogy jártak és a fiú is csak 3 éve járt. Arról viszont nem írtál kedves kérdező, hogy hittek-e Istenben. A fiúnál írtad, de csak múltidőben. Már nem hiszi?

Egyszóval akkor valamikor hitt Istennek a fiú. Elhitte, hogy a Biblia az Isten írott szava? Tudja, hogy Isten szeretet? Tisztában vannak vele a szülők, hogy a Sátán okozza a szenvedéseket? Ha érdekelte őket és olvasgatták a Bibliát, akkor tudhatják talán Jób történetét.


Elég nehéz így tanácsot adni, hogy nem tudni tényleg szívből hisznek-e Istenben és ismerik a Bibliát? Mit szólsz kérdező ahhoz amit fenn írtam, hogy jelenleg Sátán próbálja elhitetni az emberekkel, hogy Isten nélkül meg lehet élni, de hamarosan eljön Armageddon. Irtam Bibliaverseket is hozzá.


Végül is nem az a kérdés, hogy vallásosak-e, hanem hogy hiszik-e teljes szívvel azt ami a Bibliában van, vagy csak úgy mondogatják/mondogatták, hogy vallásosak? Mivel mutatták ki hitüket? (rossz dolgok kerülése, csúnya beszéd stb.)


Nem is tudom, most mit mondjak, mert nem tudni, hogy hisznek-e Istenben, a Bibliában.

2011. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Mi a véleményed kérdező a 2/9-hez mint Istenhívőnek? Elhiszed Isten ott idézett szavait, vagy nem minden szavát hiszed el Istennek a Bibliából? Megértetted, hogy nem Isten a felelős? Hiszik a szülők Isten szavát, vagy csak templomba jártak? - én is ezt kérdezem tőled, mert nem volt tiszta a válaszod.
2011. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!