Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik a legjobb fájdalomcsill...

Melyik a legjobb fájdalomcsillapító erős menstruációs fájdalomra? Nektek mi szokott beválni?

Figyelt kérdés
Főként vénynélkülire gondolok, de ha csak orvos tud olyat felírni, ami elműlasztja, akkor elmegyek oda is :S A világvégére is elmennék, ha attól elmúlna :S Az egész jobb oldalam fáj tőle a bokámtól a mellkasomig :S
2009. júl. 14. 13:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%

Algflex M-et próbáltad már? Nospá-t esetleg?


Orvosnál voltál már ezzel? Lehet, hogy jobb lenne megnézetni magad, azért az nem normális, hogy ennyire fáj...

2009. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az ilyen direkt menstruációs fájdalomra lévő gyógyszerek nem szoktak segíteni, ami nekem jó szokott lenni az a sima egyszerű Algophyrin. De lehet, hogy neked meg az nem lenne a jó, egyéntől függ. Ki kell próbálni ezt is, azt is (nem egyszerre persze:))

Az egyik osztálytársamnak nagyon erős görcsei szoktak lenni, hányni is szokott meg ájuldozni, neki semmilyen gyógyszer nem segít, csak vmi homeopátiás cucc, meg ne kérdezd, hogy mi, nem tudom a nevét, de vmi gyógynövényszaküzletben megkérdezhetnéd hogy van-e vmijük menst. görcsökre.

18/L

2009. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként én is azt javasolnám, hogy nőgyógyásszal beszélj erről, mert ilyen mértékű fájdalom nem természetes. És nem feltétlenül kell, hogy fájdalmas legyen a menses. A fájdalomcsillapító is egyéni, kinek ez, kinek az a jobb. A Neked megfelelőt szintén orvos tudná megmondani. Az algoflex M erre van kitalálva, van akinek elég a nospa is. Szerencsére nekem nincsenek nagy fájdalmaim, inkább csak görcsölgetek az elején, ilyenkor cataflam az ami használ.
2009. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én a Meristin tablettát javaslom.
2009. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Persze, a fogamzásgátló is egyféle megoldás lehet, feltéve, ha szedheted (mert nekem tilos) és mellette nem fáj ugyanúgy (anno, amíg szehedtem, mindig kellett plusszban gyógyszert szednem az első 1-2 napon). Nálam az örök favorit: algopirin+nospa egyszerre.
2009. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

"nem feltétlenül kell, hogy fájdalams legyen a menszesz...". Naná, hogy nem kell, de akinek fáj, az mit tegyen? Nekem is ájulásaim voltak olyan görcsökkel, hogy felkelni sem bírtam, ez természetellenes? nem normális? lehet, de nem én választottam. A fogamzásgátló tabi sem segített túl sokat, csak mióta szültem könnyebb kissé, de még így is szükségem van gyógyszerre. Nálam az AlgoflexM nyert és a nospa algopirin páros.

Aki nem élt még ilyet át, nem tudja, miről beszél...szerencsés!

Viszont a jó a rosszban: amikor vajúdtam és fájásaim voltak, szinte fel sem tűnt, ugyanis ugyanúgy fájt, mint a mensikor görcsölt a hasam, a mellettem lévő 2 csaj meg majd megőrült a fájdalomtól, nekik a mensturáció szinte észerevétlen volt.

2009. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Jaj drága tudom milyen rossz, sajnos nekem is ilyen erős görcseim vannak. Minden mensikor meg akarok halni. :( Már én is mindent kipróbáltam. A No-Spa önmagában semmit nem ér, sokan mondják még a Cataflam-ot, de nekem az sem használt. Nekem eddig a legjobb az Algoflex M volt. De az is csak úgy ér valamit ha a nagy görcsök előtt fél órával veszed be. Amikor már érzed, hogy meg fog jönni, (fáj a derekad, a combod, feszül a cicid, vagy nem tudom neked milyen előjelei szoktak lenni) akkor vedd be és sokkal hamarabb kiveszi a fájdalmat mintha már akkor vennéd be amikor már nagyon fáj. Nekem nem szokott elég lenni belőle 1 adag, én legalább 2-t szoktam bevenni kb 1 óra eltéréssel, de lehet neked másképp lesz, ezt ki kell tapasztalni. Egyébként mindig ilyen erős volt a mensid? Mert ha csak egy ideje ilyen erős, akkor tényleg érdemes lenne fel keresni egy nőgyógyászt, nehogy valami gond legyen, hormon zavar is okozhat ilyen dolgokat pl. Nekem sajnos már az első is ilyen erős volt, 11 voltam, azt sem tudtam mi az, gondolhatod hogy megijedtem. :( Annyira görcsöltem, hogy orvost kellett hívni hozzám, adott valami injekciót attól lett csak jobb. Nekem még a cickafarkfű teát javasolták ilyen nőgyógyászati gondokra, teának is meg ülő fürdőnek is lehet használni. Mondjuk az ülőfürdőt csak mensi előtt vagy után tudod használni, de sokaktól hallottam, hogy ha rendszeresen használod akkor kevésbé lesz fájdalmas a mensi. Próbáld ki, hátha bejön. Én most terhes vagyok, ha minden igaz csütörtökön szülök és most abban bízok, hogy szülés után enyhébbek lesznek a mensik, állítólag szülés után meg sem lehet érezni. Hát nagyon örülnék neki. :)

Jobbulást neked!

2009. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
Az erős fájdalmat okozhatja gyulladás, vagy a méh hátrahajlása is. Az ok felismerésével és kezelésével megszűnik a fájdalmas ciklus. Orvossal kell beszélni, mint mindenféle mások által javasolt gyógyszert kipróbálgatni.
2009. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

És a hátrahajló méh ellen vajon mit lehet tenni?!

Ha nygon fáj, vegyél be gyógyszert. Nekem is őrült fájdalamim vannak mindig és nincs semmilyen gyulladásom stb, bár hátrahajló a méhem.

Amúgy meg tényleg menj majd el nődokihoz, hátha tud valami jó megoldást.

2009. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nekem a Nurofen segített vagy az Advil ultra. Nincs se hátrahajló méhem, se gyulladásom, fogamzásgátlót is szedek, mégis az 1. nap nagyon durván tud fájni:( nekem segít, ha forró fürdőt veszek(amikor tehetem), és alszom egy nagyot.
2009. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!