Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz kérdés (? ) Hosszú...

Abortusz kérdés (? ) Hosszú lesz, de érdemes elolvasni. És csak őszintén!

Figyelt kérdés

Mostanában többen raktak fel abortuszról képeket, videókat. Sokkolóak. Úgy érzem ezzel kiveszik a döntést az érintettek kezéből, de a következményekért már nem vállalnak felelősséget. Gyilkost kiáltanak, beletaposnak más lelkébe. Leírok néhány esetet, döntsétek el, mit tennétek!

1. 3 gyerekes családanya vagy. Hatalmas a hitel a házon, alig tudtok talpon maradni. Terhes leszel. Nem hogy évekre, de néhány hétre sem tudsz kimaradni a munkából, mert apa keresete kevés ehhez. Megtartanád a babát?

2. Válófélben vagytok két gyerekkel. Egy este feltámad a nosztalgia, hiába bánod meg másnap reggelre, terhes leszel. A válással együtt jár, hogy el kell adni a házat és két kisebbet venni, és még ehhez is hitel kell. A gyerekeidet éppen eléggé megviselte a válás. Anyagilag nem tudod vállalni a babát, érzelmileg nem tudod vállalni a terhességet. Megtartanád?

3. Férjed iszik az utóbbi időben, egyre rosszabb a helyzet. Téged már többször megvert, a gyerekeket eddig még nem bántotta, de érzed, ez is bekövetkezik nemsokára. Nincs hová mennetek, a ház az övé. Egy este részegen rádmászik, terhes leszel. Közli, hogy kiveri belőled a gyereket. Megtartanád a babát?

4. Nagyon szereted a férjedet, de egyszer szétmentek egy hülyeség miatt néhány hétre. Van egy pasi, aki régóta figyel téged, és egy este megtörténik. Nem szerelemből, csak dacból. Terhes leszel. A férjed könyörög hogy menj vissza hozzá, és te alig várod, hogy újra a karjába vegyen. Megtartod más gyerekét?

5. Uh-on kiderül, hogy nyitott hátgerince van a babának. Ettől még életben maradna. De ismersz olyan embert, aki szintén így született. Tudod, hogy fájdalom az élete, az egyik lábát már amputálni kellett huszonévesen. Az orvos megerősíti ezt. Megtartanád a babát?

6. 15 éves gimis színkitűnő tanuló vagy. Egy kicsi full pletykás faluban élsz. Életed első ottalvós buliján leitatnak. Nem is emlékszel, mi történt, és kivel, de terhes leszel. A szüleid dolgoznak, nem akarják a szégyent sem, neked pedig tanulnod kell, mert tehetséges vagy, és nagy jövő áll előtted. Megtartanád a babát?

7. 4 gyereked van. Amikor születtek még minden rendben volt, de közben a férjed elveszítette az állását. Éppen annyi pénzetek van, hogy ne haljatok éhen. De sokszor már csak üres kenyér jut. Terhes leszel. Csak a te kereseted van, nem maradhatsz kia munkából. Megtartanád?


Ez csak néhány példa. Aki azt mondja, túlzottan sarkítottak, téved. Én ilyen emberekkel dolgozom. Gyilkosok lennének? Nem hiszem.

Az ellenzők ilyenkor Istennel jönnek. Szerintem Isten nem véletlenül adta nekünk a gondolkodás és a döntés képességét!


2011. okt. 11. 09:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/132 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudok érdemben hozzászólni, de nagyon jó ez a kérdés és teljesen igaz amit írsz.
2011. okt. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/132 anonim ***** válasza:
76%

Én eleve egy ilyen horderejű kérdést nem tennék fel vadidegen embereknek. Itt amúgy is mindenki azt írja, szüld meg, add örökbe, de leginkább tartsd meg a babát, "majd lesz valahogy" alapon.

Pedig nem mindig van valahogy, csak sokan nem akarják látni.

2011. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/132 anonim ***** válasza:
72%

Tökéletesen igazad van.Azok akik gyilkosnak kiáltják ki a már elkeseredett embert fogalmuk sincs,hogy min megy keresztül az a nő aki ilyen lépésre kényszerül.De kényelmes fotelban,anyagi gondok nélkül könnyű más orra alá borsót törni.Szívem szerint én azt mondanám az ilyen embereknek,hogy

"oké! Ennyire bűnnek tartod? Gyilkos mert nem akar nyomorba szülni vagy azért nem akar szülni,mert ő maga is áldozat? Nem gond! Megszüli,és utána odaadja a gyereket neveld fel te magad.." Persze mindjárt jönnének azzal,hogy ő elfogadja a gyereket is.(kíváncsi lennék ha egy nap kapna vagy 10 gyereket mit szólna)



Nem vagyok abortuszpárti.Sosem volt abortuszom,de tudom,hogy vannak helyzetek amikor igenis az abortusz a lehető legjobb megoldás.

Én személy szerint jobban kiakadok azon ha egy 14 éves szülni megy.

2011. okt. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/132 anonim ***** válasza:
44%

Nem vagyok abortusz ellenes,akkor sem,ha anyám 17 évesen a semmire szült meg,apa nélkül nevelt fel,és végülis ha nem is kaptam meg sokmindent,ha sokszor kegyetlen is volt,és volt hogy még laknunk se volt hol,de nem volt rossz gyerekkorom.Most is megköszönöm,hogy mindezek ellenére nem az abortuszt választotta,pedig ezzel kicsit elcseszte az életét.De felnevelt egyedül,képes volt rendbehozni az életét.


DE

Ha nem születtem volna meg,csak pár évvel később egy normális kapcsolatba,normális helyre,akkor én nem léteznék és kész,akkor lenne egy pár évvel fiatalabb ember,és kész.


24 vagyok,friss kapcsolattal,anyagilag padlón,albérlettel,szülői házon több a hitel mint amit ér,védekezünk,de becsúszhat...önzőség lehet,de nem tartanám meg...majd pár év múlva

2011. okt. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/132 anonim ***** válasza:
42%
A leírt esetek többségében igazán lehetett volna védekezni, csak a leitatós, megerőszakolós helyzetekben nem. Aki meg akkora hülye, hogy védekezés nélkül csalja meg a párját, hát nem tudom sajnálni. 3 gyerek, válófél, állás elvesztése...derogál gumit húzni vagy tabit szedni? Azért van egy csöpp különbség aközött, ha valaki nem önszántásból kerül döntéshelyzetbe vagy ha szimplán felelőtlen volt. A beteg gyerekeket idevenni meg alapból szemétség, az egészen más kérdés.
2011. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/132 A kérdező kommentje:

Kedves 9:21! A beteg gyereket idevenni nem szemétség. Pont az egyik kedves videómutogató állította, hogy nem baj, ha beteg a gyerek, akkor is gyilkosság elvetetni, mert az élet szent.

Védekezésről beszélsz? Mondj nekem 100%-os védekezési formát, és akkor igazad lesz. A 3. gyerekem pl. tabletta szedése mellett lett, pedig betartottam mindent.

Ezek valós estek. Elárulom, hogy összesen 3-an nem védekeztek.

A beteg baba szülei- őt ugyanis tervezték

A 15 éves lány. Ő még arra sem emlékezett, hogy mi történt vele, gyakorlatilag öntudatlan volt

A részeg férj, hát az meg no comment.

2011. okt. 11. 09:28
 7/132 anonim ***** válasza:
77%

ma 09:21

szerinted olyan elképzelhetetlen hogy valaki védekezés mellett essen teherbe??

Mert én például spirált használok évek óta.Amikor újra kell cserélni,mindig orvoshoz megyek,és szakember veszi ki a régi spirált,és rakja be az újat.Mégis spirál mellett estem teherbe.

Ismerek olyan nőt aki fogamzásgátló gyógyszert szedett,és teherbe esett.Pedig rendesen szedte,csak egy alkalommal lebetegedett,és más gyógyszerekkel szemben hatását vesztette.

Sokan vannak akik védekeznek,mégis beüt néha a gond.

Azért a kérdező által felsorolt esetek többségében már felnőtt emberekről beszélünk,és nem tinikről..

2011. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/132 A kérdező kommentje:
És még valami. Amikor egy nő abortuszra kényszerül, megszenvedi ezt a döntést rendesen. Ki kell magában alakítani egy védekező mechanizmust, hogy végig tudja csinálni, mert MUSZÁJ. Persze meggyászolja azt a meg sem született babát, de igyekszik rá nem gondolni anyagi valójában. Erre jönnek a képek, videók letépett végtagokról, széttépett magzatokról. Hát más sem kell a szerencsétlennek!!!
2011. okt. 11. 09:32
 9/132 anonim ***** válasza:
92%

Bizony sokan a beteg gyerekre is azt mondják,hogy tartsa meg! A ilyeneknek fogalmuk sincs milyen élet vár azokra akik beteg gyermeket hoznak a világra.

Egyébként vannak esetek amikor az orvos tanácsolja az abortuszt..amikor ez a lehető legjobb megoldás,mert az anya élete van veszélyben.Na akkor is gyilkosság? VAgy szülje meg,nem baj a ha meghal az anya,hiszen a gyereknek élnie kell.Milyen áron? Anya esetleg apa nélkül?

2011. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/132 anonim ***** válasza:
40%

Ó elnézést, de mielőtt mindenki leugat, hogy szerintem védekezni is kellene, azért oda lehetett volna írni, hogy ezek a nők védekezés mellett fogantak. A kérdés a véleményünket szeretné tudakolni, leírom, erre még én kapok.


Ez a baj a gyakorikérdésekkel. Ha valamit írok, baj, ha az ellenkezőjét írom, akkor az is baj. Vagy hazug vagyok, vagy képmutató, ide semmi se jó.


Ismertem három olyan nőt, aki abortuszra járt fogamzásgátlás helyett. Ezek után erről sem lehet véleményem.

2011. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!