Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Beszélnétek nekem a 2. menstru...

Beszélnétek nekem a 2. menstruációról? Kérdéseim lent

Figyelt kérdés
Késhet? Mennyit? Az elsőnél nem fájt a hasam. A másodiknál fájni fog? Erősebb lesz mint az első? Tovább tart? Megint barna vérzésem lesz mint az elsőnél? Továbbra is lesz fehér folyásom? stb.. Az interneten nem találtam ilyen oldalt, csak az első menstruációról olvastam

2012. júl. 24. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem áll be, addig valószínűleg olyan lesz mint az első.

Nekem 11 évesen jött meg, 2-3 hónap alatt beállt, és azóta 28-29 napra jön meg. A hasam nekem is fáj első nap, van amikor másnap is, de például már vasárnap óta fáj, és pénteken fog megjönni. Van egy különleges fájdalom, amit csak akkor érzel. De például sok barátnőmnek nem is fáj előtte. Van akinek hasmenése van közben, van akinek egyáltalán nem fáj, és 3 napig tart, bár szerintem ez nem egészséges. Nekem 5 nap kb, 1-2. nap elég rossz, utána már szinte semmi. De ne aggódj, befog állni hamar. Ez sok mindentől függ, például a genetika, az étrend, a mozgás, az idegrendszer. És mindenkinél más, lehet, hogy te szerencsés leszel, és nem fog fájni. A tesóm 15 éves, 3 éve jött meg neki, első pár alkalommal fájt, de most már egyáltalán nem. Nekem nagyon fáj. És testvérek vagyunk, tehát hasonló a genetikánk. Például édesanyánknak sem fáj, azt mondja, soha nem fájt, de neki elég sok, és sokáig tart.


Ne aggódj, nem lesz baj. Ha tudsz, beszélj ezekről édesanyáddal, vagy idősebb nőrokonnal, ismerőssel.

2012. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ha mégis a fájós táborba fogsz tartozni, akkor se ijedj meg. Ajánlom az Algoflex M-et, és a Panadol fájdalomcsillapítót, abból is a pirosat.
2012. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem az első közepesen fájt és 3 napig tartott a második 2 honap 3 nap után jött meg és szintén 3napig tartott és szinte nem is fájt. mindenkinél más van aki meg sem érzi de van aki meg sem bir mozdulni a fájdalomtól. 12/l
2012. júl. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Max mennyit késhet?
2012. júl. 24. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
még akár honapokat is késhet ha nem élsz nemi életet nem kell aggódnod miatta. kb 2 év alatt kell beállnia. Nekem pl az első nagyon fájt utána a többi már nem. Mindenki más. Folyás az marad.
2012. júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém késett másodszorra vagy egy hónapot. Majd lassacskán beállt ez 13 évesen volt. Egyáltalán nem fájt akkoriban a hasam, szinte fel sem tűnt hogy megvan. kb 15-16 éves koromban kezdett görcseim lenni! Azóta mindig az első 2 napban fáj utána már nem, és ez így marad...
2012. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem először közepes volt a vérzés, és 8 napig tartott amíg teljesen elmúlt. Aztán 2 hetet késett. Ez teljesen normális. Van akinél akár 6 hónapot is késik.

Nekem mindig 8 nap amíg elmúlik. Lehetséges, hogy majd ez változik?

2012. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!