Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon erős hajhullás miatt...

Nagyon erős hajhullás miatt kértem nagy labort. Azt mondta az orvos hogy rendben van pedig van 2csillagozott . Alk. Foszfatáz (Se) 84 U/L (Ref:100-290) Fvs (WBC) 13.7 G/l Ref:4. o-10. 0?

Figyelt kérdés
Ezeknek mi a jelentőségük? Elküldött az eredménnyel bőrgyógyászhoz!

2012. aug. 1. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Hajhullás esetén amit a laborleleten figyelni kell az a Vas, a Vaskötő kapacitás illetve a Vörösvértest süllyedés.

A vashiány, illetve a magas süllyedési érték (ami a szervezetben lévő gyulladásra utal) okozhatnak hajhullást. Illetve ha néztek olyat, hogy TSH (ez a pajzsmirigy) az is közrejátszhat. Ha ezek az értékeid jók, akkor már van a háttérben, de azt majd a bőrgyógyász fogja megmondani.

2012. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. aug. 1. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:
mindenképp hormon vizsgálat is kell, könnyen lehet ott a bibi.
2012. aug. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Se TSH 0,433 uLU/ml (Ref:0.350-4,900)

Elvileg ennek jó kell lennie és nem is csillagozott

2012. aug. 1. 13:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ha ezek az adatok jók akkor bőrgyógyászatilag mi probléma lehet mert semmi különös nincs a fejbőrömmel .
2012. aug. 1. 13:07
 6/10 anonim ***** válasza:
azért ez a TSH elég alacsony. bár attól függ a ciklusban hol voltál épp.
2012. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
még 12-14 nap van hogy mestruáljak
2012. aug. 1. 13:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hajhullást okozhat még stressz, fogyás (diéta) is, vagy a nem megfelelő anyagcsere, könnyen zsírosodó fejbőr (ilyen meleg időben mondjuk ez normális...).

Én végigjártam a hajhullásommal kb. tíz orvost (3 éve hullik), szedtem már rá mindent, amit el tudsz képzelni, aztán beletörődtem, hogy ez van, ha hullik, hát hullik. Olyan szinten megritkult, hogy elválasztva már nem is mertem hordani a hajam.

Viszont képzeld el, tök más miatt elkezdtem szedni a B komplex + folsav kapszulát (Juvita), és mióta ezt szedem (bár lehet, hogy ez csak véletlen egybeesés) nem jön ki annyi szál a hajmosáskor, és a fésűben sem marad sok!

Egy próbát megér. :)

Nekem jobban bevált, mint akár a Revalid, akár a HairClinic, de még a Vichys cuccoknál is jobb, pedig nem gondoltam, hogy erre is jó. :)

2012. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Magas a fehérvérsejt számod, ami gyulladásra utal. Egy gyulladt góctól (pl. rossz fog, mandula) pedig hullhat a haj rendesen...

Foltos hajhullásod van vagy diffúz?

2012. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Diffúznak mondanám de mindkét halánték részemnél látszik erőteljesebben a hiánya!Gégészeten voltam ott nem találtak gócot most megyek majd fogsor rötgenre hogy megnézzék mert van rossz fogam amit kell húzni.De azt mondta a fogorvos hogy szerinte ettől nem lehet!De majd kiderül..
2012. aug. 1. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!