Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Augmentintől hüvelyfertőzés...

Augmentintől hüvelyfertőzés lehet? Itt a hétvége, valami házipraktika?

Figyelt kérdés
2012. aug. 4. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az Augmentin-nek van egy olyan mellékhatása,hogy gombás fertőzést okoz a nyálkahártyán,és sajnos ez nagyon sok nőnél előfordul.Egyes orvosok éppen ezért nem is írják fel,főleg ha tudatod velük,hogy neked már volt ilyen.Én is jártam így Augmentin-es kezelés után,sajnos még elég fiatal voltam,és nem tudtam mire vélni a dolgot.Próbálkoztam intim lemosóval,meg mindenféle praktikával,de nem vált be.Aztán vettem a patikában Canesten kombit,és már az első hüvelykúp megszüntette a kellemetlen érzést.Szóval szerintem vegyél a patikában.Megéri.Rá fél évre a Zinnat-tal így jártam akkor nem vártam arra,hogy elmúljon magától,egyből vettem Canesten,és 2-3 nap alatt semmi bajom sem volt.Meg azt is hallottam,hogy a Canesten krémmel bekent tampon használata is hatásos,bár azt még nem próbáltam.
2012. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen tuti hüvely gombád lett tőle. Én már csak akkor szedek be antibiotikumot ha nagyon-nagyon muszáj mert mindig kijön tőle. Akinek hajlama van rá vagy egyszer már volt annak vissza fog jönni még ha nem is gyakran. Az utolsó kúra óta kétszer kijött nekem pedig előtte már egy évig nem volt. Na ezután fogadtam meg hogy csak akkor ha nagyon muszáj és nincs más mód......
2012. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
utoljára a dalacintól volt, sajnos muszáj volt szednem.. nem örülök neki:s
2012. aug. 4. 13:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is, Canesten krémet nem szabad belülre kenni!!!!

Amit kipróbálhatsz: Teafa olaj tamponra (kicsit hígítva) és felhelyezni.Csípni fog.Van aki patikában kapható tejsavval keveri össze.

Vagy, vény nélküli gombaölő szerek, szerintem a Pevaryl a legjobb mert nem hüvelytabletta hanem kúp.

2012. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan lehet belűlre is kenni már 2 nőgyógyász is mondta nekem is hogy nyugodtan kenjem be a tampont és ugy strand. hiába van az írva hogy nem lehet, nem is lett semmi gond belőle, na meg nem mondaná ha ártana.
2012. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ftorocort jó lehet rá?
2012. aug. 5. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Én eddig nem ismertem ezt a krémet,de utána olvastam,és én személy szerint nem használnám,elég sok ellenjavallata van.Én a Canesten kombi-ra esküszöm.
2012. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nődoki írta fel korábban...
2012. aug. 6. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!