Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bakteriális hüvelyfertőzés....

Bakteriális hüvelyfertőzés. Mi a teendő? A pasimnak?

Figyelt kérdés

Úgymond kifertőtlenített a dokim ott lennt,azt mondta ez elég,de ha továbbra is fáj a szex akkor dalacin hüvelykrémet írt fel,amit 5 napig kell használnom-ezt mondta. de elfelejtettem megkérdezni h mi legyen a pasimmal????

mi a további teendő még nekem,h meggyógyuljak ill megelőzzek?


2012. jan. 18. 13:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy kifertőtlenített a doki?
2012. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nemtom,ezt mondta.nem kérdeztem rá de láttam ott betadint nagy flakonba.. nem néztem oda mit csinál,de azt mondta ezzel ott helyretette a bacikat.. ? :S
2012. jan. 18. 13:32
 3/25 A kérdező kommentje:
most felhívtam és azt mondta valami jódos kezelés,tehát gondolom a betadin. és azt mondta a psimnak nem kell,mert nem tőle van.. :S
2012. jan. 18. 15:56
 4/25 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül ő is hordozhatja. Nekem azt mondta hogy kamillás borogatást végezzen a párom addig ameddig én is hüvelytablettát és gélt használok (2 hétig).

Furán néztem, de lehet nem mondott hülyeséget, a kamilla sok mindennél beválik.

2012. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ajánlom hogy a kezelésed után szerezz hüvelyflóra helyreállítót, mert a bacik is hajlamosak visszatérni. Nekem is bakteriális fertőzésem van, először kúpozok 6 napig, majd hüvelygélt használok hogy ne térjenek vissza a bacik. Ezeket vény nélkül is meg lehet kapni nem muszáj doki.:)
2012. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
melyik hüvelygélt? tejsavas irrigálás is elég? és azt meddig kell csinálni és milyen sűrűn? köszi
2012. jan. 22. 10:11
 7/25 anonim ***** válasza:

"melyik hüvelygélt? tejsavas irrigálás is elég? és azt meddig kell csinálni és milyen sűrűn? köszi"



Megint én vagyok:) Utána néztem, és a pasiknak ilyen esetben savas szappant kell használniuk. Én Sábát veszek neki, abban nincsenek illatanyagok és nem szárítja ki neki ott a bőrét:) és én még a bacilusoknál sem látom elégnek a kamillát, szerintem visszafertőzhet azzal is...én maradok a szappannál.

Hüvelygélből én Lactofeel-t vettem, azt írta fel a dokim (azt vény nélkül is megveheted, és 7 napig kell használni) habár az ára borsos (2900 Ft), a tejsavakat visszahozza.

Azonkívül most Gynoflort is használok, az is a szintén ugyanabban az árban van. most tartok a 3. kúpnál és a sárga folyásom mintha kezdene kifehéredni.

A szex sajnos nekem is fájdalmas,(persze kúp mellett nem csinálom) ez a bacik miatt van, a viszketés is elég gyakori ennél a fertőzésnél és én ezt Canesten krémmel kezelem, attól nem viszket.

Az nem tudom hogy a párod meddig kell kezelni, de egy hétnél kevesebb ideig nem ajánlom.

Remélem segítettem:)

2012. jan. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Igen! Most ott tartunk,hogy ugye csütörtök óta lehet a szex.. már az sem fáj,úgy érzem minden rendben,nem viszketek,nincs folyás.. úgyhogy azóta annyit csinálok,hogy irrigálok kétnaponta este.. tejsavas colpocleannal,és 2 csepp teafaolajjal,vagy 2 csepp kamillaolajjal... egyenlőre nem kezelem a pasimat,bízom a dokimban,mivel eddig úgy van minden ahogy mondta.. :)

a szappant veszek neki majd,az gyógyszertári?

ja meg iszom a gyógyteákat,azt meg is tartom állandóra,mivel egyébként is szeretek teázni..

iszom a kamilla-cickafark-mezei zsurló-zsálya teákat.. sok mézzel, és igyekszem minden nap megenni egy gerezd fokhagymát.. ez lehet túl sok kuruzslás már,de még tetőzöm a grapefruitmagolajjal,amit egyébként hónapok óta iszok,an enchiae-sat ->ezt nem biztos h így kell leírni..

Köszönöm az infód mégegyszer!

ja,amúgy ha bacijaid vannak,akkor segít a canesten?

én a hétfői kezelésem óta ha egy icipicit úgy érzem h egy icipicit viszket,akkor egy csepp teafaolaj,rendkívűl kellemes érzés és már ezt sem kellett használni csütörtök óta... a jövő hét vége felé jön meg,kicsit tartok tőle h visszajön,úgyhogy gyúrok,erősítem az immunrendszerem..

:)

2012. jan. 22. 16:40
 9/25 A kérdező kommentje:
a sába szappanból azt amit kifejezetten pasiknak van?
2012. jan. 22. 16:43
 10/25 anonim ***** válasza:

Akkor sok szerencsét és jó egészséget! Örülök hogy jobban vagy!:) én sajnos még mindig küszködök nem kicsit...főleg hogy ez miatt több mint két hónapja nem volt nálunk szex és még 2 hét a kezelés.

Sába folyékony szappanból van kifejezetten férfiaknak is a baktériumok ellen, holnap be is szerzek egyet:) 30 másodpercig rajta kell hagynia és csak utána lemosni de olvashatsz róla neten is, könnyű ezekre rátalálni. Azt pontosan nem tudom hol lehet kapni annak még utána nézek.

Hát hogy a canesten hat e erre a fertőzésre azt nem tudom, de a viszketést kellőképpen enyhíti azonnal ahogy bekenem, ezzel elégedett vagyok:)

Amiket leírtál teákat stb. azoknak valószínű én is hasznát veszem ;)

2012. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!