Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éjszaka tampon?!

Gesztike kérdése:

Éjszaka tampon?!

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok.Most keztem tampont használni.Éjszakára használhatok??ha igen hogy???.Már használtam de úgy,hogy felhúztam az órámat éjszaka,hogy 5 órénként tudjam cserélni.De ez már idegesítő ://használjal inkább betétet éjszaka!!??

2012. aug. 10. 21:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Én nem használnék éjszaka tampont. Azért mert nappal úgy alakul és tampont használunk pár órára, az még elmegy,de éjszaka nem jó ha a vér benned gyűlik,és nem tud normálisan távozni a szervezetből. Nem is igazán egészséges dolog mindig tampont használni. Éjszak ha nem akarsz átázni inkább használj éjszakai betétet.
2012. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
én szoktam éjszaka is használni ha úgy van és mellé betétet is. és nem kell 5 óránként felkelned(hacsak nem mész ki iccaka pisilni, akkor cserélhetsz is). csak arra figyelj, hogy közvetlenül lefekvés előtt tedd fel, és reggel az legyen az első, hogy eltávolítod.
2012. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Én sem használok éjszaka tampont, egyáltalán nem egészséges. Szerintem maradj a betétnél, legalább éjszakánként. 25/L
2012. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Én használok éjszakára tampont és betétet is. Sokszor olyan erős a vérzésem, hogy sima betéttel átázom, csupa szmötyi lesz az ágynemű és az ágy is. Úgyhogy kell a tampon. Eddig még semmi probléma nem volt belőle.
2012. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem,nemázok át,csak azon aggógtam,hogy egézséges-e.Szóval nem kapok-e semmi fertőzést vagy ilyesmi.Amúgy köszi a válaszoka
2012. aug. 10. 21:55
 6/22 anonim ***** válasza:

ha nem koszos kézzel nyúlkálsz magadban, akkor csekély a fertőzés veszély. én kb 5 éve használok tampont(ha nem több) és soha nem volt bajom. a hírhedt tss meg nem túl gyakori kórkép. előfordul, de előbb lesz az ember influenzás mint tss-es.


ok egyszer egy gombás fertőzést összeszedtem, de akkor se a tampon miatt.

2012. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én éjjel-nappal tampont használok.

Nekem nagyon erős a vérzésem, mégis kibír egy egész éjszakát a super tampon. Éjjel nem folyik ki annyivér, mint nappal.


Mondjuk reggel első utad a wc-re vezessen.

2012. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%
Azoknak van igaza, akik azt mondják, hogy éjjelre NE használj tampont! Legalább éjjel hagyd rendesen kitisztulni a hüvelyed!
2012. aug. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

hát nem tudom. lehet velem van baj, de nappal könnyebben lehet kézben tartani a dolgokat. ha már a hüvely tisztulásáról van szó, nappal a betétet tudod cserélni, látod, hogy mennyi a vér mennyisége stb, de éjszaka ezt nem lehet megcsinálni. ott lefekszel aludni és másnap lehet cserélni.


a másik aki tamponellenes: az, hogy a véres betétedben ücsörögsz az kb olyan, mint a részeg ember, aki a hányásában fetreng. és a pangó vérben meg rengeteg kórokozó el tud szaporodni.

2012. aug. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%
A hüvelyben is rengeteg kórokozó tud elszaporodni, ráadásul ott már közel van a méh, így azt sokkal könnyebben megfertőzi a véres tampon. A véres betét kívül van a szeméremtesten.
2012. aug. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!