Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éjszaka tampon?!

Gesztike kérdése:

Éjszaka tampon?!

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok.Most keztem tampont használni.Éjszakára használhatok??ha igen hogy???.Már használtam de úgy,hogy felhúztam az órámat éjszaka,hogy 5 órénként tudjam cserélni.De ez már idegesítő ://használjal inkább betétet éjszaka!!??

2012. aug. 10. 21:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)) maradok a tamponnál éjszaka is,de mostmár nem kelek fel 5 óránként.:)
2012. aug. 11. 09:31
 12/22 anonim ***** válasza:
3%
Akkor ez a Te bajod!
2012. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha éjjel is tampont akarsz használni és ráadásul úgy, hogy nem cserélsz 5 óránként, akkor ne csodálkozz, ha előbb-utóbb kapsz valami fertőzést!
2012. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

Kislány, miért nem nőgyógyásszal beszéled meg ezt a dolgot?! Hallgatsz ezekre a balga lányokra, akik annyit értenek a biológiához, mint öregapám a repülőgép vezetéshez. Nagyon nagyon nem egészséges éjjelre tampont használni még akkor is, ha sok nőnek ez sokáig nem okoz problémát. A hüvely tele van kórokozókkal, amik az egészséges hüvelyflóra mellett nem szaporodnak el és nem betegítenek meg, de attól még ott vannak. Na most menzesz alatt a hüvely PH-ja savasról a lúgos irányba tolódik, ami kedvez ezeknek a rossz baciknak is. A tamponban pedig ezek a kórokozók nagyon el tudnak szaporodni már pár óra alatt is!!! A betétben is elszaporodnak, főleg, ha ritkán cserélsz, csak a betét sokkal messzebb van a méhszájtól, méhtől, mind a tampon! Tehát relatíve hiába ücsörögsz a vérben, mégis kisebb az esély komolyabb fertőzésre. Hiába mosol kezet tampon használat előtt, a belső kórokozók ettől még benned vannak.

Emellett a tampon szárítja is a hüvelyt, cserélése mikrosérüléseket okozhat, ami szintén kedvez a kórokozóknak. A méhszájseb kialakulásával is összefüggést találtak a kutatók.


A nőgyógyász így egyáltalán nem fogja neked ezt a megoldást javasolni. Maradjon a tampon alkalmi viselet!

Minden jót és jó egészséget!


A cigitől sem lesz mindenki rákos, de elég, ha éppen te leszel az...

2012. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%
+ a tampon elgyengíti a hüvely rugalmasságát,képzeld el neked milyen lenne ,ha 8 órán át nyitva lenne a szád ,mint ha vmi kitámasztaná?!
2012. aug. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Inkább mégis betét....ezek azért tények.Köszi a válaszokat :)))
2012. aug. 15. 08:36
 17/22 anonim ***** válasza:
46%

Annyira nevetségesek ezek a példák.. :)

Én 12 éves korom óta éjjel-nappal tampont használok, mégis nagyon szűk és izmos a hüvelyem!

És nem vagyok tizenéves kis fruska.. :)

2012. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Mitől olyan nevetségesek ezek a példák, kedves előző? Azért mert neked nem okozott problémát a tampon? (még)

A nőgyógyász véleménye is nevetséges? Inkább hiszel a reklámnak ugye?!

Én is használok időnként tampont, de mivel felsőfokú eü végzettségem is van, tisztában vagyok azzal, hogy attól még ez nem lesz egészséges!

2012. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem itt meg mert láttam eddig is mennyire eltérők a vélemények.Nehéz dönteni.......De gondolom ez egyén függő is
2012. aug. 15. 15:04
 20/22 anonim ***** válasza:

Mivel itt mindenkinek más a véleménye, szerintem kérdezd meg őt!

[link]

2012. aug. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!