Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen egy nőgyógyászati...

Milyen egy nőgyógyászati vizsgálat? Mit vizsgálnak meg? Fáj? A fogamzásgátló tablettának van valami hátránya a jövőre nézve? Pl ha abbahagyom a tablettaszedést akkor egyből esélyem lesz a gyermek csinálásra? Vagy nem?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és egy komoly kapcsolatba csöppentem bele. A barátom egypár évvel idősebb nálam és még nem voltunk "úgy" együtt. Nőgyógyászhoz el szeretnék menni de félek hogy mit fog mondani az egészségemre. még nem voltam senkivel sem úgy tehát álítólag egészséges vagyok de néha nagyon viszked odalent.
2012. aug. 14. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

1, A nőgyógyászati vizsgálat kellemetlen ugyan, de nem fáj

2, Teljes körű vizsgálatot csinál az orvos (kacsával kitágítja a hüvelyedet, kenetet vesz, megnyomkodja a hasadat, melleidet megvizsgálhatja)

3, A fogamzásgátlónak annyi a hártánya, hogy van, aki szőrösödik, meghízik tőle, vagy éppen össze-vissza kezd vérezni (Bár nálam nem voltak efféle tünetek, a mai fogamzásgátlókban amúgy is alacsonyabb a hormontartalom, mint a régebbiekben pl.:Tri-regol

4, Nem biztos, hogy a gyógyszer abbahagyása után egyből teherbe esel. (Ezt is embere válogatja)

5, Ha viszket odalent, az lehet gomba, vagy más bakteriális fertőzés jele is (Ezzel szintén nem lehet játszadozni, mert a későbbiekre nézve veszélyes is lehet. Ha majd eljön az idő, hogy gyermeket szeretnél.


Azt hiszem mindent leírtam, de ha van még kérdésed, akkor nyugodtan írj, ha tudom, úgyis megválaszolom. :)


22/L

2012. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
34%

Tinédzserkorban nem ajánlatos a tablettaszedés. Használjatok óvszert, annak nincsenek mellékhatásai.

Az, hogy utána rögtön lesz-e gyereked vagy sem, elég egyéni. Vkinek azonnal helyreáll a ciklusa, de a nők egy részénél tartósan (akár több évig is) elmarad a peteérés.

2012. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!