Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Legelső fogamzásgátló felíratá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legelső fogamzásgátló felíratásakor milyen vizsgálat előzi ezt meg?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
ha nem küld el vérvételre, hanem csak úgy hasból felírja, akkor rögtön sétálj ki!!!
2012. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és vérvételen kívül még mire számítsak? mire kell oda figyelni?
2012. ápr. 6. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Jobb esetben vér, vizelet, rákszűrés, pár kérdés, hogy volt e családban trombózis, tüdőembólia, cigizel-e,sötöbö.

A vér-vizelet-rákszűrés stb nagyon fontos, ha kérdéseket nem tesz fel, akkor esetleg magadtól is említheted, ha van vmi.

2012. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a dokik nagy része még arra sem veszi a fáradtságot, hogy elküldjön egy vérvételre, vagy alaposabban kikérdezzen.


Kellene egy vizsgálat, rákszűrés. Vérvizsgálat (a hiedelemmel ellentétben nem azért, hogy tudja, milyen fogamzásgátló lesz ó neked, hanem hogy megnézze a máj- és vesefunkcióid, ugyanis ha nem jól működik vmi, akkor nem szedhetsz tabit).

Ki kellene kérdezni a betegségeidről ill. a családban előforduló betegségekről (pl. trombózis, migrén, magasvérnyomás, epebajok stb.), valamint a szedett gyógyszerekről.

Ha volt a családban trombózis, akkor olyan vizsgálat is kellene, hogy van-e rá genetikai hajlamod, mert akkor felejtős a tabi. (Egyébként is érdemes lenne ezt a vizsgálatot minden egyes fogamzásgátlót szedő nőnek elvégeztetnie!)

Ki kellene kérdeznie a ciklusodról, menzeszedről.

2012. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem ezek közül csak rákszűrést csinált.. és majdnem belehaltam 1 trombózisba. SOHA TÖBBET NEM SZEDEM AZT A SZ.......RT!!!!!!
2012. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én 1 hónapja voltam pont legelsőnek nő dokinál, hogy fel írassak fogamzásgátlót és velem az volt be mentem és kérdezte azokat a kérdéseket amiket már előttem le írtak... és utána el végzet egy rákszűrést és fel írta gyógyszert nekem nem kellett vér vételre mennem.:)
2012. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazából ha előtte elmész vérvételre, nem tudja, hogy hogyan fog reagálni a májad a gyógyszerre.


2-3 hónap szedés után KELL elküldenie vérvételre, így már tudni fogja, hogy mi a helyzet.


De előtte szinte felesleges elküldenie vérvételre.

2012. ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne felesleges? Ha a doki nem látja a vérképed, honnan tudná, hogy alapból baja van a májadnak? (persze nyilván ha sárga az ember, akkor látja, de egyébként honnan tudná).

Ha vkinek ALAPBÓL nem jól működik a mája, akkor nem szedhet gyógyszert.

Ezért kell ELŐTTE IS vérvétel.

2012. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem nem kellett vér vételre mennem.:) - de kellett volna.. menj masik dokihoz, nehogy ugy jarj, mint en!!!
2012. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!