Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most mennék először nőgyógyász...

Most mennék először nőgyógyászhoz, méghozzá fogamzásgátló tabletta feliratása ügyében. Feltétlen muszáj a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Esetleg elég egy vérvétel?

Valamint ha most csináltatok teljes vérképet, akkor kell külön vérvétel a nőgyógyásznál? Vagy valahogy nem lehetne a 2-t elintézni, hogy egy vérvétellel ússzam meg? Előre is köszi a válaszokat.


2010. júl. 11. 14:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk elég sok helyen írják, hogy nem is csináltattak az orvosok vérvételt... tehát akkor gondolom ez orvosfüggő nagyban.
2010. júl. 11. 14:18
 2/17 anonim ***** válasza:
orvosfüggő a vérvétel, ha szűz vagy még és nincs panaszod valószínűleg meg sem fog vizsgálni
2010. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Kell vizsgálat feltétlenül, és rákszűrést is kérj!(Jó hát persze van olyan orvos akinek megmondod hogy mit akarsz szedni feléd se néz, és le vagy tudva, de ez nem jó! A fogamzásgátló komoly dolog.) Vérvételt nem minden orvos csináltat, pedig nem ártana.
2010. júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ahhoz elég nagy vagy, hogy nemi életet élj/akarsz élni, akkor ahhoz is legyél az, hogy kibírod azt a 10 perces vizsgálatot.
2010. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Rákszűrés egyébként is erősen ajánlott a szexuális élet megkezdése után. És szerintem egy normális orvos azért megvizsgál.
2010. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Vizsgálatot semmiképp nem szeretnék. A tabletta volna igazán fontos. Szűzként pedig szerintem nem létfontosságú a vizsgálat...(elvileg az nem is kötődik a fogamzásgátlóhoz)

Amúgy köszi a rendes válaszokat.

2010. júl. 11. 14:36
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van olyan orvos, akit nem érdekli a dolog felír egy receptet és kész. DE kérj vérvizsgálatot és kérj vérvételt, én nem kértem mert úgy voltam vele mint te. Meg is lett az eredménye 3 év fogamzásgátló után, 4 éve hormonmentesen érszűkületes lettem 24 évesen.

5 perc az egész évente egyszer. Nem fogsz bele halni, ez a munkája.

2010. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
bocsika, vérvizsgálat helyett rák szűrés.
2010. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi! De akkor a vérvétel a fontosabb a fogamzásgátló szempontjából, nem? Hisz ha van valami arra utaló betegséged stb., akkor a helyzetet felmérve választ az orvos tablettát. A rákszűrés ettől független szerintem. Tudom, az is ajánlott, de ettől független....

Másik meg, ha most a doktor olyan, hogy nem akar vérvételt, mert megfelelőnek tartja azt a tablettát, amit ő akar, akkor én hogy szálljak szembe egy doktor szavával? Nem akarok neki okoskodni.


Még egy kérdés: fog.gátló feliratásnál miket kérdez a doki?

2010. júl. 11. 14:42
 10/17 anonim ***** válasza:

rákszűrésre nincs is igazán szüksége, ha szűz, ráadásul kenetet sem igazán tudnak venni, nekem nem tudta megcsinálni a doki a rákszűrést, amikor szűz voltam, pedig nem tini voltam, hanem bőven 20 felett ;)


viszont érdemes a hpv oltásról érdeklődni, ha fiatalkorú vagy, akkor van olyan önkormányzat, amelyik kedvezményt biztosít a helyi fiataloknak

2010. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!