Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Körömgombára hatásos gyógymód?

Körömgombára hatásos gyógymód?

Figyelt kérdés
Körömgombára keresnék hatásos gyógymódot, igyekeztem mindenfélét kipróbálni, amit a tv-ben láttam, eddig kevés sikerrel. A nagylábujjamon és a mellette levőn erősen meg van vastagodva a köröm, sokszor be is nő a sarka és elég kellemetlen vágáskor. Tudtok valami hatékony szert?

2012. aug. 14. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teafaolajat próbáltad már? ha nem, vegyél a gyógyszertárban 100 %-osat.
2012. aug. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam, azzal is naponta kell kenegetni?
2012. aug. 14. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
a férjem is minden kencét kipróbált és nem értek semmit.A bőrgyógyász írt fel neki vmi szájon át szedhető gyógyszert amit egy fél évig szedett és nem lehetett egy csepp alkoholt sem inni mellette.Elmúlt a körömgombája pedig évekig semmi nem használt és azóta sem jött vissza.A gyógyszer nevére már nem emlékszem de ha érdekel megkérdezem tőle.
2012. aug. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, naponta kenegesd jól be a köröm alá is.
2012. aug. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megvásároltam a teafaolajat, egyenlőre ezzel próbálkozom. Ha megtennéd kedves Második válaszoló, hogy utánakérdezel megköszönném, ha ez nem válik be, azzal kísérleteznék...

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2012. aug. 16. 09:25
 6/7 anonim válasza:
100%

A párom kb. kettő hónappal ezelőtt vett valamilyen szert 6000 Forintért a gyógyszertárban. A megadott tájékoztató szerint használta, le is esett a körme. Ilyen csúnya még sosem volt.

Mivel időközben nekem is kezdett kialakulni a körömgomba, ezért valamilyen alternatív szert igyekeztem kipróbálni, annál is inkább, mivel a 6000 Forintot sokalltam.


Abból indultam ki, hogy a körömgomba is végül is élő organizmus, ezért vélhetően nem szereti majd az erősen savas környezetet. Így eset a választásom a 10-os biológiai erjesztésű ecetre.


Sajnos a kezelések menetrendjéről nem csináltam feljegyzést, ezért csak emlékezetből tudok írni.

Amikor sport napom volt - ez kb. hetente 3-4 alkalommal 2-3 óra, akkor egy vatta korongot tocsogósra beáztattam az említett ecettel, és az adott lábujjam köré tekertem, majd felhúztam a zoknit, legvégül a cipőt, aztán így hajtottam le a 2-3 órát.


Mikor a 2-3 óra végére értem, a lábujjamon a bőr a teljes kiázás jelét mutatta, néhol fel is jött, és enyhe csípő érzés is mutatkozott.

Úgy emlékszem, hogy nagyjából 3-4 hétig tartott ez a "kezelés", mire a körömgomba teljesen megszűnt.

2012. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A teafaolaj hatni látszik... (kopp-kopp-kopp) :-)
2012. aug. 30. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!