Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan zavarba jövök. Van...

Állandóan zavarba jövök. Van erre valami gyógymód ami hatásos? Nagyon zavaró mert már nemtinilány vagyok hanem felnőtt családos nő. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
Évek óta fennáll a dolog de minél jobban felhívják rá egyesek a figyelmemet meg beszólogatnak miatta annál rosszabb. Bárhol bármikor és bárki előtt zavarbajövök és ég a fejem, hót vörös. A saját párom előtt is ( de furi hogy ha szexről van szó akkor nem , pedig az sokkal kínosabb téma, de ha mondjuk csak úgy elkezdek neki mesélni hogy mi történt velem aznap akkor ha látom hogy erősen figyel arra amit mondok akkor bezavarodok)ő meg csak nevet hogy most miért pirultál el?? Ha meg elfordulok akkor meg szol hogy nézzek csak rá és én meg tiszta vörös vagyok és nem tudom hogy mi váltja ezt ki belőlem. Akkor ha jönnek a rokonok vagy mi megyünk a rokonokhoz, már előre félek hogy rámirányul a figyelem, nem szeretek leülni az asztaltársaságba mert ha hirtelen valaki hozzámszól rögtön elvörösödök, mindegy mi a téma bármikor képes vagyok zavarba jönni. Előfordult hogy vásároltunk az egyik hipermarketben (eleve utálom az ilyen tömeges helyeket) és el voltam gondolkodva, akkor hirtelen rámköszönt az egyik ismerősünk én meg totál zavarba jöttem. annyira utálom ezt az egészet, másokon ilyet sosem tapasztalok a családunkban is mindenki határozott tele van önbizalommal, nem jönnek zavarba, én meg itt kínlódok.Valamikor középiskolában kezdődhetett és azóta állandó para,pedig előtte sokat szerepeltem, mindig társaság középpontja voltam általános iskolában. Most meg nem értem hogy lettem ilyen, még a fodrásznál is ha beszélgetek mindig elpirulok, vagy az utcán ha valaki megállít vagy bármelyik rokon előtt, ha végigmegyek az utcán azt hiszem mindenki engem néz, utálok a pénztáraknál is várakozni mert ha valaki néz rögtön vörös leszek. Kevés az önbizalmam is. Próbáltam már hogy ittam sok energiaitalt de az sem segített, alapozót tettem föl de az sem megoldás. Olvastam hogy ez lehet szociális fóbia is? Akkor mennem kellene pszichológushoz vagy ki tudna segíteni?
2012. máj. 29. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Velem is sokszor előfordul ilyesmi...én meg az állásinterjúktól rettegtem mindig...ugyanis már kezet fogni félek, mert izzad ilyenkor a tenyerem, talpam :D
2012. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez valami belédrögződött fóbia. zavarba tudsz jönni, és nem tudod irányítani. Az agyadban kell keresni a választ, miért alakult ez ki nálad. Van amikor én is elpirulok, de már ritkább, mert valahogy leállítottam magamban. Talán tömegiszonnyal is lehet kapcsolatos.
2012. máj. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem egy pszichológus többet tudna segíteni mint mi. Lehet idegi alapú az egész. Én hasonló cipőben járok 19 évesen, tömegiszonyom van, nem is szeretek kimozdulni. Már 2-3 ember társaságában is feszélyezve érzem magam. A társalgás? eleinte alig tudok megszólalni, kell egy kis idő mire feltudok oldódni. Azt hiszen tartok az emberektől, de ugyanakkor a véleményüket meg lesz@rom. Engem küldtek pszichológushoz de nem mentem. Szerintem te jobban tennéd ha áldoznál rá időt, mit veszíthetsz? :) 19F
2012. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Sajnos én is ugyanilyen vagyok,már tinikorom óta, és már 30 elmúltam, gyerekem van, de mégse változott semmi... De én valahogy már bele is törődtem, próbálok inkább nem foglalkozni vele, szerintem ezt már nem fogom kinőni. Nekem is elég, ha csak hozzámszólnak mások előtt, vagy csak érzem, hogy figyelnek, egyből elpirulok, de ha még szóvá is teszik ezt, akkor még rosszabb. Gondolom pszichológus lenne a megoldás, legalábbis az önbizalomhiányra és a gátlásosságra, de hogy az elpirulást meg tudná-e szüntetni nem tudom. Nemsokára megyek vissza dolgozni gyes után, már előre félek, ott sokkal több ilyen zavarba jövős helyzet lesz:(
2012. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Utolsó, én is ilyen vagyok amit leírtál. Csak ezt a tulajdonságot egyik munkahelyemen sem tűrték meg. Hogyan tudtál mégis beilleszkedni?
2013. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia, utolsó vagyok. Hogyhogy nem tűrték meg ezt a munkahelyeden? Szóltak érte vagy mi történt? Tulajdonképpen nálam ez nem okozott problémát, egy nagy irodában dolgozom, és mivel ez nem hátráltat a munkában (pedig emberekkel is kapcsolatban vagyok, nem csak egyedül dolgozom egész nap) így nem törődnek vele, úgy csinálnak mintha észre sem vennék a zavaromat. Szerencsére így van, egyébként nagyon nehéz lenne ha mindig szóvá is tennék. Te milyen munkakörben dolgozol?
2013. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
tegyél úgy mintha tüsszentenél..nekem általába ez bejön és allergiára fogom ha nagyon ugyvan.más eddig nem segített :S
2015. ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

You tuben sok előadás van. Sokat meg kell hallgatnod, és tanulni fogsz belőle.

Most csak egyet linkelek, de aki keres az talál. :)

https://www.youtube.com/watch?v=muz54OK_hio

2015. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!