Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bejelentkeztem az első nőgyógy...

Bejelentkeztem az első nőgyógyászati vizsgálatomra. Többi lent?

Figyelt kérdés

Azt tervezem, hogy térdig érő ruhában megyek. A vetkőzőben leveszem a bugyit, a vizsgálóban, meg felhúzom a ruhát és felülök a székbe. Ez így jó? Nem fogja levetetni a ruhát.


Mert sokaktól hallottam, hogy hosszabb pólóban vagy szoknyában mennek. A lényeg, hogy nem akarok ott állni (szinte) meztelenül.


Esetleg más tanács is érdekelne, ami hasonló jellegű. Azt is hallottam, hogy a vizsgálat nem fáj csak kellemetlen. És miért kellemetlen? Mert érzésre az, vagy azért mert valaki "lent matat"?


Köszi!



2012. aug. 19. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja levetetni. Legalábbis általában nem szokták.
2012. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Ez így pont jó, ha térdig érő ruhában mész, mert akkor csak a bugyit kell levenned, meg a ruhát felhúznod a hasadon. Azt viszont soha nem kérheti az orvos, hogy vetkőzz meztelenre. A vizsgálat pedig attól függ, hogy kellemetlen-e, hogy mennyire félsz. Ha tudomásul veszed, hogy ez ugyanolyan vizsgálat, mint bármelyik másik és csak a Te érdekedben történik, akkor le lehet győzni a kellemetlen érzést!
2012. aug. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk fizikailag szerintem épp annyira kellemetlen, mint mikor a fül-orr-gégész megnézi a hangszálaidat azzal a furi eszközével. Szóval nem jó érzés, de nem fájdalmas, csak furcsa. Hogy az mennyire kellemetlen, hogy "vk lent matat", csak hozzáállás kérdése. Az elsőnél legtöbbünk azt gondolom kicsit feszélyezett, ezért lehet ez a része kellemetlen. A sokadiknál, meg persze ha megtalálod a NEked megfelelő dokit, aki sikeresen képes a feszültséget oldani, már nem gondolsz arra, hogy egy idegen "matat" ott. Az enyém pl közben mindig szóval tart. Van, akit ez idegesít, mert inkább a plafont szereti bámulni, vagy valami másra gondolni, és nem szeret beszélni közben. Mások - én is - akkor lazulnak el, ha beszélgetéssel elterelik a figyelmüket.


Mindenesetre sok sikert az elsőhöz, kívánom, hogy pozitív élmény legyen (már amennyire ez persze lehetséges)!

2012. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
első vizsgálatodnál próbálj meg női dokihoz menni, elötte azért elviselhetőbb a vetkőzés, terpesztés, mint egy idegen férfi elött.
2012. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!