Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van-e olyan akinek a PCO...

Van-e olyan akinek a PCO szindrómától erôs férfias szakálla lett? Valamit lehet tenni ellene? Hogyan élitek ezt meg? Napról -napra elviselhetetlenebb, már annyira hogy nem merek emberek közé menni.

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 11:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Jelentkezz be egy kozmetikushoz és gyantáztasd le vele. Így elvileg gyengülhetnek is a szőrszálak. Ha véglegesen megszabadulnál tőle, arra én csak a végleges lézeres szőrtelenítést ismerem, de nem tudom, hogy ebben az esetben mennyire lenne végleges... :/
2012. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Naponta csipeszelem az erôsebb fekete szálakat, a szôkével nincs mit csináljak. Azon a tájon ahol csipeszelem, már egészen megbarnult a terület. :( Nagyon elkeserít. 24 éves vagyok és legszívesebben ki sem mozdulnák a házból.
2012. aug. 24. 11:16
 3/22 anonim ***** válasza:
Kozmetikus biztos tud segíteni rajtad. Menj el.
2012. aug. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg menj el lézeresre. Nem tudhatom, hogy állsz anyagilag, de ez tudna segíteni rajtad hosszútávon.
2012. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ha betegségtôl adódóan van, úgyis segít a lézer? Vagy pénzkidobás lenne az egész?
2012. aug. 24. 12:49
 6/22 anonim ***** válasza:
61%
Ezen csak antiandrogént tartalmazó gyógyszer segít véglegesen, viszont az biztos hoz eredményt, a kozmetikus csak átmenetileg segít sajnos. Biztos voltál dokinál, ha már tudod a PCO diagnózist, és gondolom felajánlotta a Diane 35 fogamzásgátlót, mert az segít a szőrösödésen. Ha mégsem írták fel, vagy még nem szeded, mielőbb kérd a nőgyógyásztól, mert így is hónapok kellenek, hogy megszűnjön a tünet.
2012. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ez a baj, hogy ezt én sem tudom. Ha meg olyat kérdezel, aki ezzel foglalkozik, tuti azt mondja, h segít, mert ő a saját bevételére játszik. Próbálj nődokinál/bőrgyógyásznál/endokrinológusnál utána kérdezni. Bőrdoki sztem tuti tudja, nődokihoz/endokrinológushoz meg gondolom időnként el kell menni vizitre, hátha azok is jártasak ebben. (?)
2012. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

Komolyan gondolod, h az antiandrogén véglegesen megszünteti a problémát? Tudsz nekem mutatni egy tanulmányt erre vonatkozólag? Nem bunkóságból kérdezem, hanem mert tényleg érdekel!

A fogamzásgátlóról meg tudjuk, hogy csak időlegesen szünteti meg a problémákat, legyen a baj PCOS vagy szőrösödés.

2012. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányokat mutogassanak az egyetemen, meg az orvosi szaklapokban, én személyes tapasztalatot tudok, ha ez nem elég, akkor bocs. Kb. négy hónap alatt elmúlt tőle a szakáll, meg a köldök körüli erősebb szőrzet. A PCO-ban a szőrösödést az emelkedett androgénszint okozza, a Diane 35-ben meg ciproteron acetát van, ami ez ellen hat, viszont a kiváltó ok sajnos nem szűnik meg, de elég logikus, hogy az androgén túltermelődés kellemetlen tünetei elmúlnak, sőt nálam a cystak is visszafejlődtek, de az már nem biztos, hogy ettől volt.
2012. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A kozmetikus is időlegesen szűnteti meg a problémákat...
2012. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!