Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van-e olyan akinek a PCO...

Van-e olyan akinek a PCO szindrómától erôs férfias szakálla lett? Valamit lehet tenni ellene? Hogyan élitek ezt meg? Napról -napra elviselhetetlenebb, már annyira hogy nem merek emberek közé menni.

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 11:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hát őszintén szólva mellékhatás ide, vagy oda, végső megoldás vagy sem, nekem a fogamzásgátló segített. Nem volt ugyan erős szőr az államon, de a köldökömön bőven voltak sötétebb szőrszálak, és eltűntek tőle. A kozmetikus nálam inkább az aknék enyhítésében segédkezett, és ő maga mondta, hogy a "végleges" szőrtelenítés egy dolog, ha továbbra is sok a férfi hormon, máshova fognak nőni az erősebb szőrök.
2012. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Eloszor Diane 35-ot irt fel az endokrinologus, semmi valtozast nem tapasztaltam azon kivul, hogy a mellemben is ez miatt kialakultak cisztak. Most euthyroxot szedek, es meguant lassan 1 eve, de semmi.
2012. aug. 24. 14:16
 13/22 Shamandalie ***** válasza:
100%
Nekem súlyosabbnak tűnik a betegséged, mint az előző hölgyek esetén.Enyhébb esetben persze tünetmentes lesz valaki a Diane 35-től és-vagy pajzsmirigyhormon esetleg Merckformin hatására, úgyhogy valahol igazuk van.Az én nagylányom viszont évekig szenvedett a PCO kísérte szőrösödéstől, kövérségtől.A nőgyógyász ajánlotta fel, hogy meg kéne próbálni laparoscopos műtéttel a cystákat eltűntetni a petefészkén, mert a cysták folyadékában töménytelen férfi hormon van, és persze ezek miatt nem is ovulál és meddő.Megműtötték 27 éves korában,drasztikus javulás jött a műtét után.Ahány orvos, annyiféle módszer, nekünk ez vált be
2012. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
NE legyen így(!), de majd meglátjátok, h a fogamzásgátló csak addig segít, amíg szeditek. Utána visszatérhetnek a problémák, mintha mi sem történt volna. De tényleg NE legyen így! Minden jót mindenkinek!
2012. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ez benne van a pakliban, nem újdonság. Én csak bátorkodtam annyit hozzáfűzni a témához, hogy ha időlegesen is, de nekem bevállt, én kérek elnézést. Nyilván ezt nem úgy értettem, hogy mindenkinek segít, és hogy véglegesen segít, mert nem így van.
2012. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekem is volt két 10 Ft nagyságú folt. Elmentem és lézerrel leszedettem. Ennek 10 éve. Azon a részen egyáltalán nincs semmi. Van a nyakam felé most megint, ha már nagyon megerősödik, akkor megint el fogok menni és azt is leszedetem lézerrel.
2012. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, neked is volt valami probléma a tesztoszteron szinteddel? Nagyon jó, hogy 10 éve nem volt problémád! :)
2012. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én magam is PCO-s vagyok, igen.
2012. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem a nyakamon vannak és pár az államon. PCO-t egyértelműen nem állapították meg, évek óta cisztám sincs és a ciklusom is normális. Fogamzásgátlót nem szeretnék szedni, mert nemsokára babát is szeretnénk ( régen szedtem). Pajzsmirigy hormonjaim is rendben vannak. Csipesszel szedem ki a szőröket, vagy gyantázom, de egyáltalán nem gyengültek meg a szálak tőle. Én birkózom velük, mert attól tartok, hogyha elkezdenék valamilyen hormon gyógyszert szedni, akkor valami más romolna el bennem...
2012. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves orvostanhallgató, mutass már légyszi egy olyan tanulmányt vagy szaklapot. :D

Én is orvosira járok, de még soha nem találkoztam ilyen tanulmánnyal.

2012. szept. 8. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!