Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lanyok, nok. Szerintetek az...

Lanyok, nok. Szerintetek az baj hogy mar elmultam 15 es meg mendig nem jelenkezett a legelso menstruaciom?

Figyelt kérdés
de mar ket eve csak feher valadekokt termelodik a huvelyben... az mi? es miert nem jott meg meg a menstruaciom...van esely ra hogy megjon vagy forduljak orvoshoz? koszonom a segitseget...olyan ciki hogy az osszes osztalytarsamnak 7dikes koruk ota van es nekem meg 10dikben sincs.. mi llehet a baj?

2012. aug. 28. 13:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16 éves korodig még várhatsz. Ha addig sem menstruálsz, akkor a biztonság kedvéért, menj orvoshoz! :) Minden elképzelhető jót kívánok Neked!!! :)
2012. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ne azt nézd, hogy a többi lány már menstruál, mert mindenki más ütemben fejlődik. Ők sem értékesebbek attól, mert érettebbek testileg, és Te sem vagy kevésbé jó és értékes, attól, hogy még nem menstruálsz! :) Minden elképzelhető jót kívánok Neked!!! :)
2012. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom.. ezzel megnyugodtam kicsit...(mivel nagyon felek...hogyha megsem akkor nem lehet gyerekem)
2012. aug. 28. 13:18
 4/20 anonim válasza:
100%

Ne aggódj ! Általában 10-15 éves korban van a nők első menstruációja , de nagy ritkán kitolódhat 17-18 éves korig és ilyenkor már orvoshoz kell fordulni, hogy mi állhat az ok hátterében.

Nekem is nemsokkal 15 éves korom után jött meg elsőnek, de orvos szerint nem volt ezzel baj.

Nyugodtan fordulj családtaghoz(anya,lánytesó)ha kérdésed van, ez természetes dolog, nem kell szégyellni.


Remélem jó és hasznos volt a válaszom.

2012. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
Szia! :) Az első vagyok. Ha 16 éves korodig nem jön meg a menstruációd, akkor a biztonság kedvéért menj orvoshoz. Nem biztos, hogy baj van, de ezt csak orvos tudja kideríteni. Remélem soha nem is lesz semmi bajod! :)
2012. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom .. mindket valaszironak... remelem hogy majd nemsokara bekovetkezik ez is pedig minden baratnom azt mondja addig jo mig nincs de en varom.. koszonom megegyszer.... es tenyleg remelem hogy semmi problemam nem lesz......( a masodik valaszironak uzenem... sajnos nagyon szegyenlos vagyok e teren nem is tudom hogy hogy merjem megbeszelni ezt anyukammal... eleg kinos) :((
2012. aug. 28. 13:28
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Más előjelei vannak már a dolognak? Nő a cicid? Szőrösödik a puncid? Ha igen akkor valószínű, hogy hamar megjön.
2012. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 16 eves koromban jott meg.

A biztonsag kedveert elmentem nogyogyaszhoz, de minden rendben volt. Nem is kaptam semmi gyogyszert. Ra fel evre megjott. Ne aggodj, azert elofordul az ilyesmi. Ne a legrosszabbra gondolj.

2012. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

csak nyugi. nekem 12 éves koromban jött meg és a tököm tele van vele. ha 16 éves korodig nem jön meg, akkor fordulj orvoshoz, ha pedig megjön, akkor örülj neki :D:D

minden jót!

2012. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Azt a mázlista mindened! :D

Amúgy ne aggódj, és hordj magadnál betéted! Nekem az egész suli szeme láttára jött meg 14 évesen, hát ott akartam meghalni...

Na de a lényeg, hogy mint a már előttem is felszólalók mondták, 16 éves korodig teljes mértékben normális, ha nem menstruálsz, utána meg odamész anyudhoz, megrángatod az ingujját és azt mondod, anyu még mindig nem vagyok nagylány, pedig már ideje lenne. Nem nagy dolog, eleinte én is paráztam, úristen, ez nem anyára tartozik, de hát ez van :'D Túl fogod élni, nem harapja le a fejed:) Örülj a vérmentes napoknak (igen, tudom, hogy ez az élet része, de néha kellemetlen), és ha már van fehér folyásod, valószínűleg hamarosan megjön:) Minden jót!

2012. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!