Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap kiderült, hogy pajzsmir...

Tegnap kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Utána olvasgattam, hogy mi is ez, de el tudnátok mondani, hogy mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy életem végéig gyógyszert kell szednem, de vajon fogamzásgátlót szedhetek vele? Mert pont akkor derült ki, amikor vérvételen voltam emiatt. De több helyen is olvastam, hogy nem tudnak teherbe esni a betegség miatt, sokat vetélnek, vagy csak nagyon nehezen megy az egész. Kérlek nyugtassatok meg, még csak 19 éves vagyok, előttem az élet és nagyon szeretnék pár év múlva gyerekeket. Előre is köszönök minden választ!
2012. szept. 6. 07:42
 1/3 anonim ***** válasza:
endokrinológus fel fog majd írni jód tartalmú gyógyszert és azzal könnyebben fogsz majd teherbe esni(az terhesség alatt is szedned kell), és a baba is egészséges lesz.
2012. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Élethosszig gyógyszert kell szedned, és a terhesség alatt rendszeresen kell kontrollra járnod, de egyébként abszolút teljes életet lehet élni, semmilyen kellemetlenséggel nem jár (leszámtva a vérvételeket).

Én évek óta L-thyroxint szedek, és van egy 2,5 éves kisfiam.

2012. szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. szept. 6. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!