Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kicsit aggódom, jogosan vagy sem?

Kicsit aggódom, jogosan vagy sem?

Figyelt kérdés
Szisztok,14 éves vagyok és nem oylan rég óta menstruálok.Azonban kicsit aggaszt az utóbbi 3 hónap.Június 11.én jött meg ha úgy vesszük először.Előtte voltak napok amikor egy-két alkalommal,egy kis vér kíséretével fehér folyásom is volt,de betudtam a hormonjaimnak hiszen még fiatal vagyok.Azonban június 11.én már rendesen véreztem,és hihetetlen mennyiségű volt,illetve nagyon hosszú ideig,8 napig! Azóta viszont semmi,csak fehér folyás.Ez betudható a hormonjaimnak és majd beáll magától vagy mit csináljak? Édesanyám sajnos már nem él,apuval vagyunk ketten,és vele nem tudok ilyeneket megbeszélni.Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2012. szept. 13. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! :) Ne aggódj, mert idő kell míg beáll a menstruációd. Még csak most kezdett fejlődni a hormonrendszered, és ehhez idő kell. Azért ha fél évig sem jön meg a következő menstruációd, akkor menj orvoshoz! :) Minden elképzelhető jót kívánok Neked!!! :)
2012. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen Kismajom74,én is hasonlókat kívánok!:)
2012. szept. 13. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod, az első két évben akár több hónap is kimaradhat, meg egész hamar is jelentkezhet egyik mensire a másik.

Egy kis kártyanaptárban jelöld meg a kezdőnapokat és azt, hogy meddig tartott. Meg is számolhatod hogy első naptól a következő elsőjéig hány nap telik el. (nekem az első után 90 felett volt, úgy mint Neked)

Kb 2 év múlva számíthatsz rendszeres mensesre, vagyis 21-35 napos ciklusokra. A 28 csak az átlagos érték, kevés nőnek lesz pont ennyi. Neked is kialakul majd a sajátod.

Eleinte fontos, hogy amíg nem lehet kiszámolni mikor jön meg a mensid, és a bevezető jelek sem egyformák(PMS) legyen egy betét nálad valahol a táskádban, meglepetés esetére. Később elég lesz akkor hurcolni, ha már tudod, hogy jönni fog.

Szeretettel köszöntelek a felnőtt nők népes táborában! :P

2012. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó,köszönöm szépen:) Ohh,egy nőnek tényleg mindenre kell figyelnie.Remek.Eddig is volt nálam a biztonság kedvéért,nehogy meglepetés érjen.De van egy olyan érzésem,hogy fog még "meglepi" érni....
2012. szept. 13. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:
ne aggódj, majd 16 éves korodra beáll.
2012. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!