Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan aggódom...

Szerintetek jogosan aggódom amiatt, hogy nem fog valami magas kort megérni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy érdekesen fogalmaztam meg a kérdést, de tudat alatt mindig ettől rettegek.


Szóval, adott, egy 28 éves férfi, ilyen egészségügyi problémákkal:


- Autizmus (Asperger szindróma)

- OCD (kényszerbetegség)

- Gyakori depresszió


Na, ez a mentális oldala, ami tudom, hogy nem okoz nagyobb bajt, de része a teljes kórképének, ezért leírtam. Viszont van itt még más is sajnos.


- Magas vérnyomás

- Magas koleszterin

- pár éve volt veseköve

- Most november elsején el kellett távolítani az epehólyagját, epekövek és gyulladás miatt

- Izomlazítót kell szednie, mert a húgyhólyag záróizma magától nem lazul el.

- Nem tudom, mennyire számít, de születésekor hypoton volt

- rövidlátás

- Kiskorában gyakran volt tüdőgyulladása



Ezekből, ami engem a legjobban aggaszt az a magas vérnyomás/koleszterin. Anyukájának már volt egy infarktusa egy évvel ezelőtt, az apja pedig cukorbeteg, szóval szerintem eléggé rizikófaktorban van ő is, és kaphat esetleg egy infarktust, viszonylag korán, vagy ez az epe aggaszt, hogy esetleg lesznek- e majd májproblémái, vagy a veséje megint...


Nem iszik, nem dohányzik, nem drogozik, viszont el van hízva, és nem is mozog. Rendesen szed gyógyszert a vérnyomására, meg a koleszterinjére, de így is aggódom.


Ha 28 évesen ennyi baja van, nem nagyobb a valószínűsége, hogy viszonylag korán (értem ez alatt, hogy 50 éves kora előtt) meghaljon? Ugye nem?


2011. nov. 14. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
pont a a magas vérnyomás/koleszterin-en aggódsz ami az egyetlen baja amin segíteni lehet?:/
2011. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet- lehet, de mondom, a családjában mindenkinek magas a vérnyomása, és szednek is rá gyógyszert aztán mégsem használ.


Aggódom az összes miatt, de emiatt főleg, mert ez a leggyakoribb halálok.

2011. nov. 14. 14:26
 3/4 Antimod ***** válasza:
A felsoroltak közül a magas koleszterin- és vérnyomásszint miatt lehet aggódni. De aggódni nem elég tenni kell ellene: le kell fogynia, többet kell mozognia, rendszeres ellenőrzésre kell járnia. A cukorbevitelre pedig figyelnie kell.
2011. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mintha csak a fiamról írtál volna, de ő fatalabb.

Szintén Asperger-es, és kissé túlsúlyos is. 15 évesen 117 Kg volt, a vérnyomása 200-at elérte, a vércukra az egekben volt. Sikerült rávenni a fogyókúrára és 8 hónap alatt 40 kilót sikerült fogynia úgy, hogy nem is mozgott. A gyógyszereinek a felét el lehetett dobni (Vérnyomás, vécukor, koleszterin) Később elkezdett taekwondo-zni, ahol szert tett pár barátra így a depressziója is javult.

Sajnos most is erős gyógyszereket szed, de jóval kevesebbet. Néhányat a mellékhetások miatt kellett lecserélni, pl. a Zirtec nevű allergia elleni készítmény volt ami miatt elhízott!

Szóval van rá esély, hogy sokáig éljen az ismerősöd, de pl. a szülei esetleges elvesztése bizonyára mélyre fogja taszítani a depresszióba. Az autistáknak kell a biztos pont, mint pl. a szülők.

2011. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!