Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A terhesség első hetében már...

A terhesség első hetében már fájhat a hasa valakinek? És ha igen hol, köldök felett vagy alatt?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ha érez valamit, az csak a félelem, vagy a remény miatt van (kinél mi), pszichés alapon.
2012. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem menj orvoshoz, nehogy komlikáció lépjen fel!! És légy óvatos, vigyázzatok magatokra!:)
2012. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
+p bocsi ez lemaradt....
2012. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetesen fájhat, de arra figyelmeztetlek. Terhesség mellett egyéb ok is okozhat fájdalmat. A terhesség ui. nem zárja ki pl. a vakbélgyulladást. Feltétlenül menj orvoshoz, mert terhességtől független betegség is fennállhat.
2012. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a terhesség első hete alatt a megtermékenyüléstől (gyakorlatilag a tüszőrepedéstől, tehát nagyjából a ciklus közepétől) számított első hetet érted, akkor érezhetsz kb. egy hétig enyhe fájdalmat az érintett petefészek és a méh közötti szakaszon, ahogy vándorol a zigóta, de ez nem gyakori (én éreztem, a tesóm nem).


A beágyazódást a méhbe hét-tíz nappal a megtermékenyülés után szintén érezheted (ez lehet kicsit fájdalmas), természetesen a méh területén, de ekkor még nincs otthoni teszt, ami kimutatná a terhességet. A beágyazódás után kb. 3 nappal (tehát az elmaradó menstruáció első napján) a legtöbb otthoni teszt már kimutatja a terhességet, de ilyenkor olyan gyorsan emelkedik a HCG hormon szintje, hogy ha ez még mégsem pozitív, két nap múlva már az kell, hogy legyen, ha terhes vagy.


Orvosi szempontból viszont, miután megállapították a terhességet, már a terhesség első napjaként az utolsó menstruáció első napját tekintik, és nem a megtermékenyülés feltételezett időpontját (sok nőnek nem szabályos a ciklusa, nehezen állapítható meg napra pontosan, ezért tesznek így). Orvosi szempontból tehát valójában már azt a kb. két hetet is a baba életéhez számítják, amikor még nem is érett meg a pete :).


FONTOS! HA VISZONT a kérdésben szereplő első hét az elmaradó menstruációt követő első hétre vonatkozik (tehát ekkor ténylegesen 3 hetes, orvosi szempontból már 5 hetes), akkor menj mindenképp orvoshoz (olyanhoz, akinek van ultrahangja is!), mert különösen az erős, görcsös fájdalom (élet)veszélyes helyzeteket jelezhet, pl. méhen kívüli terhesség, vetélés.

2012. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Én kb. az első 3 hétben éreztem fájdalmat, de akkor még ezt nem tudtam hova tenni, meg annyira nem is fájt, hogy megijedjek. Sőt nekem sokszor kellett pisilnem is, ami már jobban zavart és orvoshoz is mentem. Hugyúti fertőzésként lett kezelve, de utólag kiderült (miután a gyógyszerek sem hatottak, illetve semmi olyan panaszom nem volt, ami ezzel a fertőzéssel együtt jár), hogy a terhesség miatt volt ez is. :)

2012. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok.Én most vagyok 4hetes,és ha járkálok nagyon erôs szúró fájdalmat érzek a köldök alatt valamint a hasamaljában.szerintetek nincs gond? Köszi a választ
2015. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!