Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, normális, hogy...

Kismamik, normális, hogy ilyen szőrös a hasam? (képet mellékeltem)

Figyelt kérdés

7 hetes babás vagyok, eddig a hasamon nem volt semmi szőr. Mióta kiderült, hogy terhes vagyok, de a ciklusom 2. felétől, peteérés utántól figyeltem meg, hogy szőrösebb a hasam. Mostanra meg fekete szőrök vannak az egész hasam, csíkban is, meg a köldököm körül is. Normális ez, vagy valami hormonbajra utal? Barna a hajam, meg a szőröm is mindenhol, de eddig a hasamon semmi sem volt. Kicsit megijedtem! Gondoltam, hogy majd a terhesség vége felé lesz csík a hasamon, meg, hogy lehet, hogy szőrösebb leszek, de ilyen hamar normális ez?

[link]

[link]



2012. máj. 16. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, az enyém nem szőrös, de terhesség során bármi előfordulhat.
2012. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is szőrős lett a pocakom, pedig eddig nem volt. Nekem kisfiú lakik odabenn azt olvastam, a termelődő tesztoszteron miatt általában szokott ilyen lenni. Bár nekem nem az elejétől ilyen.

Szerintem teljesen normális. Boldog babavárást!:)

30 hkm

2012. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem alapjáraton is kicsit szőrös volt a hasam, de nem sötét. Most kb. megháromszorozódott és sötét is. Hormonok teszik, szülés után kihullik a nagy része.

Kisfiút várok, lehet, hogy ezért is van ez, de nem tudom, hogy mennyire van összefüggés eközött.

Üdv: 30+5 hkm

2012. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, picit akkor megnyugodtam :)

Igen, ezt én is hallottam, hogy a tesztoszteron miatt, ugye ha kisfiú lakik a pocakban :)

Kiváncsi leszek :))

Boldog babavárást és könnyű szülést! :))

2012. máj. 16. 11:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Ki fogsz nevetni, mikor a kislanyommal voltam terhes nekem a ket mellem kozott id fekete szorok jottek elo!!! Olyan ciki volt! De halistennek kihullott;))
2012. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom, a kis tesztoszteron-bombámtól a hasam alja és a combom felső része is sötét szőrös lett, ebből tudtam, hogy fiam lesz, hamarabb mint az ultrahang mutatta.

A kozmetikusom mesélte, hogy volt egy kismamája, aki olyan szőrös volt, hogy a 2 hetes babájával elment hozzá, és le kellett gyantáznia, mert olyan csúnya volt.

2012. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség előtt is szőrös volt sajnos, minden 2. héten epiláltam. Az első trimeszterben nagyon megerősödött a szőröm, be is gyorsult a szőrnövekedés (nem csak a hasamon, hanem mindenütt, lábamon, karomon, hónaljamon, stb.) Meg is ijedtem, hogy 3 naponta epilálnom kell majd, de szerencsére magától elmúlt ez a gyors növekedés amint a 2. trimeszterbe léptem. Így 25 hetesen lassan már 2 hetente veszem csak elő az epilátort. Szépen kiritkult, kiszőkült, és a növekedés is lelassult. Valószínű, hogy csak a hormonok miatt volt az első 3 hónapban.
2012. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt nem írtam, hogy kisfiam lesz :)
2012. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is fiam van, és én is szőrösödtem, csak nekem ritka, de nagyon hosszú szőrök nőttek:)

Volt a hasamon, a mellbimbóm körül, és az arcomon, de csipesszel ki lehetett húzni őket.

Azok el is múltak, nagyjából, viszont a szemöldököm baromi hosszúra meg tudna nőni, a múltkor nem vicc, kicsit hosszabb volt, mkint két centi az egyik szál. Kozmetikussal jót röhögtünk rajta :)

2012. máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szijja!

Detto ugyanebben a cipőben járok, soha nem látszott, nem is volt szőr a hasamon, ahogy terhes lettem egyből beszőrősödtem:D És én kislányt várok:)

28 knm

2012. máj. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!