Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekvizsgálatnál ha a...

Petefészekvizsgálatnál ha a CA125-ös szint értéke 17 az még jó? Mire utalhat?

Figyelt kérdés
Elég nagy méretű cisztám van, 60*40mm-es, a vizsgálat eredménye eképpen alakult. A referencitartomány szerint 1-35-ig jó, van okom nyugtalanságra amiért középértékben vagyok?

2012. szept. 19. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Most őszintén....szerinted a NORMÁL érték elnevezés mire utal?

Nem gondolod, hogy ha a 17 magas lenne, akkor a normál érték nem 35-ig lenne?

Bocs, ha paraszt voltam, de azért ez tényleg elég buta kérdés.

2012. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam 20 körüli érték már kevésbé számít jónak, ezért kérdeztem, hogy utal e ez vmi rossz irányú hajlamosságra?
2012. szept. 19. 17:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

CA125 két dolog miatt lehet magas: endometriózis és petefészekrák.

Vszínűleg nálad endometriózis gyanú miatt csinálták, ha cisztát találtak, ugyanis az okozhat ún. "csokoládécisztát".

De mivel neked a tartományon belül volt, jó eséllyel nincsen ilyen problémád.

Bár a negatív eredmény sem zárja ki 100%-ban az endometriózist.

Nekem ciszta miatt csináltak ilyen vizsgálatot, mert az egyik doki már kapásból a cisztát látva meg akart műteni.

A saját dokim kért egy CA125 vizsgálatot, ami 27!!!! lett. Mondta, hogy mivel határértéken belül van, várjunk, hátha felszívódik.

Egy hónapos kontrollon már nyoma sem volt, pedig ha csokiciszta lett volna, az nem múlik el, operálni kellett volna.


A 17-es érték normális. Ez igazából 100%-ban nem zár ki semmit. Ha petefészekrákra lennél gyanús, akkor nyilván tovább vizsgálnának.

Ha meg endometriózis gyanú van (amit vszínűnek tartok a ciszta alapján), akkor meg nem lesz semmi baj, ha várnak vele egy kicsit, hogy összemegy-e vagy sem.

2012. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

azt vizsgálták,hogy jóindulatú e vagy sem ( ami nekem továbbra sem derült ki ) és nekem is szóba jött a műtét, bár nekem olyan jelleggel,hogy valószínűleg 1-2 hónap múlva nem fogom tudni elkerülni,mert elég nagy..

honnan tudni,hogy csokiciszta?

2012. szept. 19. 17:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát azt UH kép alapján lehet sejteni állítólag.

Szerintem ne aggódj feleslegesen, sokra úgy se mész vele. Bízz az orvosban.

2012. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
azért kérdezősködök,mert az orvoshoz 2-3 hét mulvára kaptam időpontot és addig szeretném kicsit megnyugtatni magam.
2012. szept. 19. 18:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Van vmi UH leleted vagy vmi leírás a cisztáról, amit az orvos adott?

Írd meg azt, hátha tudok vmit mondani rá.

2012. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

N8320 egyéb és k.m.n cysták

bal ováriumban a méh mellett 60*50 mmes folyadékkal telt cystikus képlet.

ennyit tudok kiolvasni.

2012. szept. 19. 20:01
 9/12 A kérdező kommentje:

valamint nem tudom ide kapcsolódhat e, de laboratóriumi leletemben látom,hogy

MCV és MCH szinten alacsonyabb a ref.nál , viszont a HGB hemoglobin szintem normális.

2012. szept. 19. 20:15
 10/12 anonim ***** válasza:

Hm, azt hittem írnak vmi konkrétabbat.

De mondta a doki, hogy azért kell a CA vizsgálat, hogy rosszindulatú-e vagy sem?

Egyébként ezek a tumormarkerek olyanok, hogy igazából a negatív nem zár ki semmit. Ha pozitív, akkor tuti, hogy van vmi gáz, ha negatív, akkor meg vagy van, vagy nincs.

De mondom, nekem 10-zel magasabb volt, és semmi bajom:) Se rákom, se endometriózisom:) Szerintem próbálj meg megnyugodni addig, míg eljutsz dokihoz!

2012. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!