Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap megyek az első nőgyógyá...

Holnap megyek az első nőgyógyászati vizsgálatomra, és van néhány problémám. (lent) Mit szokott csinálni ha gyógyszert szeretnék?

Figyelt kérdés
holnap megyek dokihoz, szeretnék gyógyszert, de elég rendszertelen a mensim...:S félévente 1-szer kb :S :( félek hogy vmi bajom van...:( milyen vizsgálatokra küld el a vérvételen kívül? és ha gyógyszert akarok, és nem jön meg, mit fog csinálni, csak el kell kezdenem szedni egyből, és majd kialakul vagy kapok vmi injekciót? annyira félek...
2009. aug. 3. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha fogamzásgátlót akarsz feliratni, addig nem fogja felírni, amig nem rendeződik a mensesed. Laborvizsgálaton kívül esetleg egy hüvelyultrahangot is csinálhat. Lehet hormonális problémád van, nem tudom hány éves vagy, de ha még nagyon fiatal, 16 alatti, akkor még nem állt be rendesen a ciklusod. Nem kell félni, semmi durva dolog nem fog történni, viszont mindenképpen meg kell tudni, hogy mi okozza a rendellenességet.
2009. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is jó lenne tudni, hogy hány éves vagy és mióta menstruálsz. Nem mindegy, hogy 14 vagy, most jövöget meg előszür és azért rendszertelen, vagy 18 vagy és már megvan egy ideje...


Én elképzelhetőnek tartom, hogy elküld ultrahangra. Unokatesómnak is volt ilyen gondja, ő azt hitte terhes, de kiderült hogy valami miatt nem tudott kiürülni a szervezetéből a vér, ezért bent gyülemlett. Kapott egy gyógyszert, megjött neki.


Egyébként fogamzásgátlót fel szktak írni arra is, ha valakinek nem jön meg rendszeresen a menstruációja. Szóval szerintem felírja, aztán vártok, hogy ez rendbe teszie-e a ciklusodat. Ha nem, akkor szerintem további vizsgálatokra számíthatsz.

2009. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
18 vagyok, köszi :) picit megnyugodtam, de azért mégse :) csak ha tudom mi van...:(
2009. aug. 3. 22:24
 4/7 A kérdező kommentje:
ja, és 14 évesen jött meg először, azóta van így, csak anyum nem akart elvinni, mert neki is volt vmi problémája, és kapott vmi olyan hormontablettát(akkor még csak kísérleteztek) amitől csak rosszabb lett...és mondta h engem nem akar elvinni 18 éves koromig...félek h vmi bajom is lehet h későn megyek :S
2009. aug. 3. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:
sztem a te problémádat mindenképpen orvosolni kell, 18 éves korban már normális az h félévente egyszer menstruálsz. de ezt lehet h megoldja annyival h felír egy foggátlót, mnert vannak olyanok amik erre specializálódtak.
2009. aug. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először is olyan tabit fog felírni amitől megjön és beáll, aztán jöhet a fog.tabi.
2009. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

azt mondta a dokim, hogy lehet PCOS, vagy valami hormonzavar,elküldött vérvételre, és majd kell mennem ultrahangra hozzá nemsokára...félek, hogy komolyabb bajom van, de egy kicsit meg is nyugodtam, mert egy nagyon rendes dokinőm van, kedves, stb...végül is a legjobb barátnőim ajánlották :) aki kiváncsi mi lett szóljon, írok privibe.

köszi az eddigi válaszokat, segítségeket! :)

2009. aug. 4. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!