Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az orvos rákszűrést akar...

Az orvos rákszűrést akar csinálni, pedig mondtam neki hogy még szűz vagyok. (és az is akarok még maradni) engedjem neki? huszonéves lány

Figyelt kérdés
vagy várjak az első szexuális együttlétig ( ami nem mostanában lesz)
2012. okt. 8. 15:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%

Azért tisztázzunk előtte egy-két dolgot:


1. A méhnyakrák NEM csak szexuális életet élő nőknél fordulhat elő, mivel nem csak a HPV vírustól alakulhat ki!Döntő többségben a HPV vírus tehető felelőssé, de nem minden esetben!

2. A HPV vírust NEM csak szexuális úton lehet elkapni, bőrkontaktussal is terjed.


Ha az orvosod indokoltnak tartja a rákszűrést, akkor jobb ha te is belátod, hogy szükség van erre. Arról mindenképpen tájékoztasd, hogy szűz vagy még és ezek után ő úgy fogja elvégezni a vizsgálatot!

2012. okt. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
már tájékoztattam róla. köszönöm mindenkinek.
2012. okt. 9. 11:26
 13/18 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, természetesen vírus helyett gomba akart lenni.
2012. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
48%

ersze hogy előfordulhat szüzlányoknál is a rákos megbetegedés, sőt 3 éves korban is, de annyira kicsi az esélye, hogy össze se mérhető pl. vastagbél.- gége.- gyomor stb rákkal.

Voltál vastagbél tükrözésen, gyomortükrözésen...?

2012. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"ersze hogy előfordulhat szüzlányoknál is a rákos megbetegedés, sőt 3 éves korban is, de annyira kicsi az esélye, hogy össze se mérhető pl. vastagbél.- gége.- gyomor stb rákkal.

Voltál vastagbél tükrözésen, gyomortükrözésen...?"


nem, de ez nem is ugyanaz a szituáció. A kérdezőnek panasza van, így az orvos ki akarja zárni a legrosszabb lehetőséget. Ha a kérdező panaszmentes lenne, akkor az orvosnak sem jutna eszébe ilyen vizsgálatot csinálni.

2012. okt. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
utolsó, akkor szerinted is jobb lenne ha elmennék és megcsináltatnám azt a vizsgálatot?
2012. okt. 20. 11:58
 17/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem csináltasd meg, nem kell a legrosszabbra gondolni, lehet, hogy csak egy masszív gyulladásod van, de mindenképpen jobb, ha a vizsgálatot követően megfelelő kezelést kapsz, mintha hónapokat kísérleteznének rajtad találomra.
2012. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

De miért is akarná megcsinálni az orvos? mit mondott?

Nem értem miért kellene...

2012. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!