Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Válaszolnátok pár kérdésemre...

Válaszolnátok pár kérdésemre a tamponnal kapcsolatban? 15/L

Figyelt kérdés

Ki szeretném próbálni a tampont, csak elég keveset tudok róla..


Hogy kell felhelyezni?

Mi történik, amikor kihúzom, kicserélem?

Hány éves korotoktól használjátok?

Jobb-e mint a betét?

Nem kellemetlen?


... és még ha valami fontos eszetekbe jut, kérlek válaszoljatok

Köszönöm:)



2012. okt. 8. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Leszeded a főliát, kihúzod a zsinórt-egy kicsit erősebben húzd meg-aztán a mélyedésbe bele teszed a mutató ujjad. Kényelembe helyezed magad és a másik kezeddel széthúzod a szeméremajkaidat és lassan elkezded benyomni a tampont. Ha nem akar menni kicsit válts irányt. Akkor van jó helyen ha nem érzed. Először persze furcsa lesz.


2.Cserélésnél mindig tarts alá egy zsepit-én párszor megjártam szóval tapasztalat. Ha kivetted felhelyezhetsz egy újat.


3.Én 15 éves koromtól használom, semmi bajom nincs tőle-mert jönnek majd a tampon ellenes vélemények.


4.Jobb mert nem ülsz egész nap a vérben és még higénikusabb is.


5.Először az, de ezt embere válogatja.


Szerintem legjobb az OB. Minivel kezdj, de mindez le van írva a papírján is. Ja és mindig megmosott kézzel csináld, hogy megelőzd a fertőzéseket.

2012. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*fóliát, elnézést.
2012. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes eleinte úgy próbálkozni,hogy felteszed az egyik lábad mondjuk a WC-re vagy székre és úgy helyezed fel.Én állva szoktam kis terpeszben.


Semmi nem történik,kidobod WC papírba csomagolva a kukába,egyesek lehúzzák a WC-n,de szerintem inkább a kukába dobd.


Én 13 éves koromtól használom,10 éve.


Szerintem jobb mint a betét,nekem kényelmesebb,de ez egyénenként változó,próbáld ki.

Nekem egyáltalán nem kellemetlen,sőt,kellemesebb a betétnél.


Győződj meg róla,hogy elég mélyen fel van helyezve,ha leülsz vagy lehajolsz nem nyom vagy zavar,nem csúszik ki,különben kényelmetlen lesz.


Sok sikert!

2012. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!:)


a kihúzásnál úgy értem, hogy akkor kiömlik minden vér, vagy azt felszívja, vagy már megkeményedik? lehet hogy hülyeségeket írok..

2012. okt. 8. 19:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy magába szívja :D Próbálj ki egyet víz alá tartva és megérted az egészet.
2012. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilván a tampon magába szívja a vért, nem ömlik ki semmi.
2012. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Szia

Igazuk van az előttem íróknak,hogy vannak előnyei,de minél később roncsolod vele a hüvelyed nyálkahártyáját annál jobb!

Egy betétet ha rendszeresen cserélsz,nem tocsogsz a vérben.

Egy nagyon jó barátnőm nagynénije nőgyógyász Svájcban,ő mondta ha tehetné,mindenkit lebeszélne a tampon használatról...illetve van a TTS betegség,amit szintén a tampon okoz!

Szóval értem én...hisz nagyon ritkán van olyan helyzet,mikor használom a tampont..de csak nagyon ritkán.

Inkább arra bíztatnálak,hogy betétet használj!

Nem tudom írták e,de fontos,h a megfelelő időben vedd ki,amikor már telitődött..egyébként fájdalmas tud lenni.

A tamponos dobozokban elég jó leírást találsz,kockázati tényezőkről is.

Jah és szerintem is az OB az egyik legjobb...

2012. okt. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Az előző válaszoló minden szavával egyetértek!
2012. okt. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem itt előttem inkább a TSS (toxikus shock szindróma) nevezetű betegségre gondoltak.Ezt egyébként a tompon mellett barrier fogamzásgátlók is okozhatják (pl.pesszárium).Emellett sebek,műtétek,de rovarcsípés után is bekövetkezhet ilyen később toxikus shockká súlyosbodó fertőzés.Ha aggodalmaid vannak a dologgal kapcsolatban,nyugodtan nézz utána a neten vagy kérdezz bátran,szívesen segítek ha tudok.


3. voltam

2012. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

22.51-es vagyok..igen rosszul írtam a betegség rövidítését,köszi a helyreigazítást:)

Magam is gondolkodtam,hogy jól írtam e de már nagyon "matt" volt az agyam,hogy utána nézzek!:)

Elnézést!

Szép napot mindenkinek!

2012. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!