Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi sót tegyek a lavórba...

Mennyi sót tegyek a lavórba ülőfürdőhöz, ha felfáztam?

Figyelt kérdés

Nincs vér vagy kellemetlen érzés vizeléskor, de szurkál a fájdalom az alhasamba és a derekamba:S

Soha nem vettem még sós ülőfürdőt, nem tudom, mennyi vízhez mennyi sót tegyek.

Illetve mivel tisztítsam, fertőtlenítsem ki a lavórt,mielőtt beleülnék? (Takarításhoz használom.)


2012. okt. 15. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kádban csináld ha van, abba annyi vizet engedj hogy vesetájékig ellepjen. 1 kg mehet bele.
2012. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Az talán kicsit sok: Olyan 2 evőkanállal megfelel, de nézz utána a google-n.

Google > ülőfürdő készítése

2012. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen először Google-n néztem utána, de kb mindenhol csak az volt,h a kádba 1 kg-t, lavóros arányt nem találtam, ezért írtam ki ide a kérdést,h a tapasztaltak hátha gyorsabban tudnak segíteni!:)
2012. okt. 15. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
szerintem hulyaghurutot antibiotikummal hatasosab kezelni mielott vesemedence gyulladas lessz belole
2012. okt. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szerintem meg már szedek antibiotikumot, természetesen már a kiírás másnapján elmentem a háziorvoshoz! Bocs,h munka után szerettem volna jobban érezni magam addig is, amíg nem tudok gyógyszert felíratni!

Úgy bírom,mikor a sok okos ember,aki nem tud a kérdésre válaszolni, nem bírja megállni,h ne írjon vmit, mert alapból azt hiszi,h aki kérdez, az biztos hülye-.-

Azért írtam ki a kérdést, mert olvastam,h felfázás esetén kiegészítésként nem árthat az ülőfürdő. Kérdeztem erről az orvost, de ő azt mondta,h elég,ha 10 percig ülök meleg vízben esténként. Azonban mivel a net tele van sós ülőfürdőt ajánló bejegyzésekkel, gondoltam hátha vki konkrétat is tud írni. Ezerszer olvastam,h a kád vízbe öntsek 1 kg sót, de az albérletben nincs kádunk, a zuhanytálca meg nem elég mély... Végül találtam egy oldalt, ahol azt olvastam,h 10% legyen a koncentrátum. (Hátha vkinek, aki hasonló helyzetbe kerül, segíthet ez a kérdés, és a válaszom.)

2012. okt. 18. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:

" Mivel egy teljes fürdőhöz 150 liter víz kell, ebben összesen 150 g konyhasót kell oldani. A víz hőmérséklete 37 ˚C legyen. A fürdőorvosok azt tanácsolják, hogy tíz perc fürdési idővel kezdjünk és a kúrát 20 perccel fejezzük be. Négyhetes kúra esetén heti három alkalom elegendő. Ilyen fürdőkúrával a reumatikus fájdalmak csökkenthetők, a fertőző betegségek jól reagálnak és a kimerültségi állapotok eredményesen kezelhetők. A kúrát szívbetegeknek vagy krónikus betegségben szenvedőknek nem ajánlják"


[link]


( Sós fürdő témában keresgéltem én is.

Sajna a sima konyhasót, esetleg durva jódozottat, sehol nem találtam, hogy az is jó. Influenza enyhítésére kerestem. Megfázás, felfázás pár betegséget kihoz belőlünk )

2017. febr. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!