Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit érdemes tudni a tamponról?

Mit érdemes tudni a tamponról?

Figyelt kérdés
Eljött az idő, hogy muszáj lesz tampont használnom. Szeretnék megtudni a legtöbbet erről a témáról? Veszélyek, előnyök stb! Előre is köszi!
2012. okt. 17. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Éppen a héten tiltott el a tampon használatától a nőgyógyászom. És a lelkemre kötötte, hogy csak is akkor használjam, ha nagyon kell. Nem indokolta..
2012. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

a tampon pártiak és a betétpártiak összecsapására számíts, igazság nem lesz

mindenesetre betéttől még nem kapott senki mérgezést, tampontól meg igen

2012. okt. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi,de miert muszalj?Ezt vagy akarod vagy nem.Ha törödsz a testeddel nem fogsz hasznalni,az orvosok sok mindent felsorolnak ellenne,nekem is azt mondta a nödoki ne hasznaljam,de a mai fiataloknak nem erdemes mondani,ugy is ök mar okosabbak.
2012. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Fellépésem lesz és olyan rucink van, hogy nem tudnék betétet használni. ezért lenne muszáj, amúgy én sem eröltetném!
2012. okt. 17. 21:10
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha betartod ami a használati utasításában van, akkor amíg nagyon muszáj nyugodtan használhatsz tampont. De tényleg csak amíg nagyon muszáj!
2012. okt. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha nem hagyod sokáig fenn, és megfelelő méretet használsz, akkor nem nagyon lehet gond. Én például éjszakára (maximum 8 óra) is simán hagyom, mégsem volt soha semmi bajom... És a környezetemben is tampont használ évek óta majdnem minden nő, egyikük sem panaszkodott, született gyerekük, nem kerültek kórházba, nem kellett kivenni a méhüket, stb.


Szerintem sokkal kényelmesebb, és számomra biztonságot is nyújt, mert betét használós korszakomban rendszeresen véreztem "oldalra", ami a nadrágjaimon gyorsan megjelent. Nem kell félni tőle =)

2012. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ettől kapok agyvérzést, hogy sokan úgy gondolják, mert nekik és a környezetüknek nem esett baja, ezért senkinek sem fog.. bocsánat, de ez nagyon naivitás.. a szűk környezetbe nagyon kevés ember tartozik..

Kérdező, a tampon, ha alkalmilag és helyesen használod és szerencséd is van, akkor kevés eséllyel okoz problémát. DE! Ha hajlamod van gombára és/vagy bakteriális hüvelyfertőzésre, akkor egyáltalán nem tanácsos használni, mert krónikussá teheti ezeket a fertőzéseket. Többször leírtam már itt is és a felvilágosító előadásokon is mindig elmondjuk, hogy a hüvely nem steril, hanem tartalmaz kórokozókat is (baktériumok, gombák), amik egészséges hüvelyflóra mellett nem okoznak megbetegedést.

Menstruáció alatt viszont a hüvely védettsége átmenetileg csökken a megváltozott kémhatás miatt (lúgosabbá válik a hüvely a vér miatt), a kórokozók a véres tamponban bizony elszaporodhatnak. Ha sokáig van benn a tampon, mondjuk egy éjszakára, akkor ez hatványozottan érvényes.

Tehát nem elég alaposan kezet mosni, benn sajnos semmit nem tehetsz. Ha időnként a fellépések alatt használsz 3-4 óra erejéig tampont, és előtte nem volt hüvelyi fertőzésed, akkor nem lesz gond.

Ezt fogja a nőgyógyászod is mondani, de a legjobb, ha megbeszéled vele ezt a kérdést. Kényelmesnek kényelmes a tampon és bizony időnként nagyon jól jön, viszont tampont használó nőknél jóval több a fertőzések száma, sőt méhszájseb előidézésében is részt vehet, az arra hajlamosaknál. Azt pedig, hogy kinek mire van hajlama, csak utólag derül ki.

2012. okt. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

1.A vélemények megoszlanak,DE szerintem semmi bajod nem lesz tőle

2.Előtte nagyon alaposan moss kezed!

3.Szerintem ha nem olyan erős a vérzésed akkor nem lenne butaság minivel kezdeni.(így könnyebben megszokod)

4.Sok sikert!

2012. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kedves 7. válaszoló! A reakciód hatására kicsit utána kerestem a dolognak, de nem nagyon találtam tanulmányokat a tampon és a fertőzések gyakorisága/valószínűsége közötti összefüggésekről (csak a TSS-ről, még 1991-ből, de ez más téma). Ha megtennéd, hogy linkelsz nekem egy kevésbé nőklapja szagú indoklást, azt nagyon megköszönném, mert látnám, hogy hol hibázom.
2012. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2012. okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!