Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit érdemes tudni a tamponról?

Mit érdemes tudni a tamponról?

Figyelt kérdés
Eljött az idő, hogy muszáj lesz tampont használnom. Szeretnék megtudni a legtöbbet erről a témáról? Veszélyek, előnyök stb! Előre is köszi!
2012. okt. 17. 20:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az internetes források közül ezt találtam neked a hüvely mikrobiológiájáról, amit, ha szakorvossal konzultálsz, ezt megerősíti. A tampon használatánál a TSS a legritkább, de szintén nőgyógyász kollega elmagyarázza neked, hogy miért nem egészséges ( a fenti mikrobiológiai tényezők miatt pl). Sajnos az internetes források főleg magyar nyelven erősen hiányosak, ezért ha a téma részletesen érdekel, kénytelen leszel szakmai konferenciákról származó anyagokat szerezni, és/vagy szülész-nőgyógyász, pathológus véleményét akár személyesen is kikérni.


[link]


(egy véleményt azért találtam interneten is)

2012. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"MIT (NE) TEGYÜNK A FOLYÁS MEGELŐZÉSE ÉRDEKÉBEN?



Sok nő panaszkodik visszatérő folyásra. Az okok kutatása közben kiderül, van néhány hajlamosító tényező. Célszerű bizonyos szabályokat betartani a folyás megelőzése érdekében. Íme:


1./ ne használjunk havi vérzéskor tampont (a véres tampon nagyon jó baktérium és gomba táptalaj, ráadásul fertőzési kapuként szolgáló mikrosérüléseket okoz kihúzáskor). Folyással küszködő nők szinte kivétel nélkül tampont használnak.

Az Egyesült Államokban az 1980-as években kapott nagy nyilvánosságot a menstruációkor tampont használó nők körében előforduló toxikus shock szindróma, melynél a beteg élete csak az azonnal elkezdett kezeléssel menthető meg. (Bővebben lásd kicsit lejebb)."


[link]

2012. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A tegnapi 06:25-ös vagyok. Már én is belinkeltem azt a cikket, amit az előző válaszoló, de egyszerűen lehülyéztek.
2012. okt. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Megint a tegnapi 06:25-ös vagyok. Más, tamponnal kapcsolatos kérdésnél linkeltem be.
2012. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a névtelenség sokszor kártékony is. Jelenleg 14 éve foglalkozom szexuális felvilágosítással, amire az egyetem mellett az ÁNTSZ képzett ki anno, és bizony nagyon gyakran szembesülök azzal, hogy a fiatalok jobban hisznek a reklámnak és a mendemondának, mint a szakembereknek. A reklámok hatása nagyon erős, ezt nem is vitatom, erről is lehetne egy előadást tartani. Egy szakmailag jó orvosnak viszont megvannak a mikrobiológiai és egyéb ismeretei ahhoz ( a több éves szakmai tapasztalatról ne is beszéljünk, ami egyik könyvben sincsen benn), hogy korrekt információt adjon. Ő nem csak a szűk környezetét ismeri, hanem több ezer beteget vizsgál, lát, ami alapján tanácsot ad.
2012. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Sokan nem értik meg, hogy mindenkinek másképp reagál a szervezete bizonyos dolgokra, és ha az egyik embernek nem lett baja évekig a tampontól, akkor azt hiszik, hogy másnak se lehet. Megint a tegnapi 06:25-ös voltam.
2012. okt. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ebből az egészből nekem az jött le, hogy ez olyan, mint otthonszülés - a szülészek egy része helyből ellenzi, a másik része pedig támogatja. Itt inkább látok hitet és meggyőződést mögötte, mint konkrét adatokat, kontrollcsoportokat és minél több tényezőt figyelembevevő vizsgálatolat. Na majd megkérdezem a fő-főnőgyógyászokat az egyetemen, kíváncsi vagyok, hányan mondanak ellent egymásnak.
2012. okt. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ha megkérdezed. Azt még jobban teszed, ha miután leszakvizsgásztál szülészetből-nőgyógyászatból, kellő idejű szakmai tapasztalattal a hátad mögött (tampon már kb az 50-es évektől van Európában) újragondolod ezt a kérdést. Pár év munka talán elegendő ahhoz, hogy átlásd a fertőzések és bizonyos hajlamosító tényezők kapcsolatát.

Olyan, hogy hit, nincs az orvostudományban (más tudományban sem) Kutatást pedig akár Te is elkezdhetnél, bizonyára segítenek majd az"öregek" is, érdemes az egyetemi klinikákon kezdeni. Ott kellően nagy számú beteg van. Más kérdés, hogy a tampont gyártó cégek engedik-e hivatalosan is publikálni az eredményeket, vagy esetleg kapsz némi fenyegetést... rengeteg pénz van ugyanis ebben a dologban...

2012. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!